Народна депутатка, представниця 15-го виборчого округу (Вінницька область) Лариса Білозір, що входить до складу постійної делегації України у Парламентській Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), розповіла про початок зимової сесії цього консультативного органу.

Про це вона написала на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук .

Зокрема, вона зазначила, що президентом ПАРЄ обрано Теодороса Русопулоса (Греція, EPP). Раніше він очолював комітет з питань міграції та біженців, до складу якого вона входить в Асамблеї. Русопулос є палким прихильником України та неодноразово виходив з ініціативами збільшення підтримки нашої країни.

«Переконана новий Президент, з допомогою нашої делегації та міжнародних партнерів триматиме Україну в фокусі своєї уваги! Будемо робити все можливе для цього!», – написала Лариса Білозір.

Крім того, вона повідомила, що одним з пріоритетів роботи як Асамблеї, так і української делегації під час нинішньої сесії буде привертання уваги світу та урядів до ситуації з українськими дітьми. Зокрема, вітчизняні парламентарі подали запит на проведення дебатів у терміновому порядку щодо становища дітей в Україні за онлайн участі першої леді нашої країни Олени Зеленської.

Основними темами дебатів, як очікується, будуть питання повернення вкрадених агресором дітей та покарання злочинців, а також як і чим допомогти дітям, які живуть в умовах війни в Україні (освітні, медичні, гуманітарні проєкти), або шукають притулку закордоном (сумісність освітніх програм, адаптація та психологічна допомога).

За підсумками дебатів буде прийнято Резолюцію ПАРЄ.

Нагадаємо, у листопаді 2023 року Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи схвалило персональний склад спеціального комітету зі становища дітей України.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarena_info

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net