Президентські вибори на Вінниччині. Ч. 14. DeSpacibo?

Перший тур президентських виборів відбувся. З результатами усі, хто хотів, уже ознайомився, а іншим вони не цікаві.

Особливих сенсацій на Вінниччині не відбулося. Петро Порошенко утримав лідерство у двох (11 і 12) вінницьких округах та у окрузі № 18 (нардеп Руслан Демчак). У решті переміг Володимир Зеленський. Дивуватися, що БПП фактично втратив колись базову для себе область ми не будемо. Такий загальний тренд, місцева команда Порошенка, якою б вона не була, в нашій області переламати його не змогла.

А між тим, вибори тривають.

Кандидати здають кров і пісяють у баночки. Але це не причина того, щоб ми припинили огляд політичних подій на Вінниччині під час президентських виборів 😉

Хоча й аналізувати особливо немає що. Штаби мовчать. Чому мовчить штаб «Зе!» – зрозуміло. Його просто немає. До того ж по всім регіонам у кооринаторів Зе було єдине завдання – забезпечити дільниці спостерігачами та представниками кандидата в президенти членами ДВК, ОВК. Чому мовчить штаб «По» – дивно. Чому мовчать основні спікери БПП в області, як і депутати – незрозуміло взагалі.

Останнє оновлення на сайті (станом на 08.04.2019) регіональної організації «Блоку Петра Порошенка» датується 28 березням. Штаб Гаранта припинив змагання за область? Складно сказати.

Не сказати, що депутатів взагалі не видно. Вони є. Заходи проводить, готуються пісні співати, чесно гроші заробляють. А дехто й нечесно, а як вміє та звик. І непогані, за рахунок державного бюджету.

І все. Хто знайде інформацію, що народний депутат від Вінницької області за останній тиждень виступив перед виборцями і сказав: «Щира вам подяка за голосування у першому турі, підтримайте нас і у другому!», – той отримає від нас шоколадний торт «Roshen».

Мовчить і «молода команда «Зе!». Принаймні, її калетниківська частина. Ми, можливо, й написали би якісь капості про даних персонажів, але писати немає про що.

Проковтнула поразку і зніяковіла місцева «Батьківщина». Ніхто нічого ані хорошого, ані поганого не сказав про хід та наслідки виборів зі штабів Ляшка, Гриценка, Бойка, Смешка та інших кандидатів.

Розчинилися у повітрі різні «корпуси» та «дружини», які грозили перед виборами, що щось там зроблять.

20 квітня у Вінниці відкриють сезон фонтану «Рошен». Можливо, з цього заходу піде активна стадія підготовки до другого туру? Але вже буде пізно…

А, можливо, саме тиша в інформаційному просторі і потрібна для того, щоб готувати результат з гарантією 100%. Через «мережі», наприклад. Таку думку висловив один вінницький політичний Експерт, який взагалі наговорив на декілька років тюрми.

Ще один політичний оглядач спрогнозував, що Зеленського можуть позбавити влади уже у перші місяці президентства. Політолог, крім іншого, обережно натякнув і на очевидний рух до парламентської республіки, який посилиться після можливого обрання Зеленського. Про те саме казали й вінницькі політичні аналітики.

Ну, то високі матерії. Ми намагається дивитися у найближче майбутнє. І бачимо лише те, що з місцевих політиків жоден не зможе записати собі дані вибори у «портфоліо». За декілька тижнів усі, звісно, вийдуть «зі сплячки». Однак і у цьому випадку вони працюватимуть не на партійні проекти, а на власну розкрутку.

Деякі, хто має серйозні наміри на парламентських виборах, уже розповідають про самих себе.

Проте провал саме партійних проектів (всіх) на цих виборах є більш ніж очевидним.

Тому порада центральним виборчим штабам – кардинально переглянути підхід до роботи з місцевими вінницькими осередками.

Ось, у принципі, єдиний раціональний висновок з першого туру президентських виборів.

Завжди Ваш Віталій Горковчук

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net