Вінницький політичний експерт наговорив на прес-конференції на декілька років тюрми

Під час виборчої кампанії ми постійно писали про катастрофічний дефіцит у Вінницькій області політичних експертів та консультантів. Які б могли моделювати ситуацію, у тому числі, за рахунок публічних виступів, формулювання авторитетної думки. У регіоні відсутній експертний «пул», так би мовити.

Днями ми дізналися, чому цього «пулу» немає, а також – чому він ніколи на місцевому ґрунті і не виникне.

Причиною появи такої думки стала прес-конференція представника ГО «Передові правові ініціативи» Руслана Штогрина, який позиціонує себе як політитехнолог та політичний експерт.

Навіть не так – політичний Експерт.

Перший факт, який видають пошукові системі в інтернеті про ГО “Передові правові інціативи” – це те, що ця громадська організація внесена в українську “Базу псевдосоціологів“, яких ще називають “продавцями рейтингів”. Електрона “База псевдосоціологів” – це перелік псевдосоціологів та прихованих піарників, що оприлюднювали сумнівні рейтинги протягом останніх 15 років. Детальніше про аналіз діяльності ГО читайте за посиланням.

Озвучені місцевим представником ГО “ППІ” під час прес-конференції тези і висновки можна прочитати тут:


Розклади по ЗЕ і Петру в 2-му турі, “кінець “плюси-шоу” та “сітки Порошенка” – в прес-клубі Руслан Штогрин про математеку виборів (Відео) 


Тут: «Зіграв фактор Домбровського»: експерт пояснив перемогу Порошенка у Вінниці (відео)


І тут: Вінницький політолог Руслан Штогрин: про «феномени» Зеленського й Смешка, «генія» Порошенка і “поцілунок Юди” від Бойка.


Це щоб ви, шановні читачі, не вважали, що ми це самі видумали.

Отже. «Сітка Порошенка працює і він дуже добре тримався ввечері 31 березня, коли програв Зе більше 10%», – стверджує Експерт.

А це значить, або: 1) Прокуратура за фактом публічного звинувачення у підкупі виборців має відкривати кримінальну справу, а виборчий штаб Петра Порошенка у повному складі сідати у в’язницю; або: 2) Прямувати до цугундеру повинен сам Експерт за статтею про наклеп.

Однак на абстрактному висловлюванні про «мережу» Експерт не зупиняється. І наводить прізвища конкретних осіб, що вже тягне на реальну явку з повинною.

«Юля вчора програла, але вплив Тимошенко на партію Зеленського зберігається! Як? Бо у Зеленського просто відсутні штаби в районах Вінниччини і по всій Україні! Їх просто немає і за 3 тижні створити цю сітку неможливо!!! А в колишніх вінницьких регіоналів від Мовчана до Татусяка є найкраща в Україні сітка, яка місцями збереглась і за гроші Зе може включитись 21 квітня! Так само Юлі Володимирівни по Україні та в Людмили Щербаківської в нашій області є структура в селах та районах. І для Зеленського – це може бути «палочка-рятувалочка», щоб захистити свої результати в другому турі 21 квітня!», – наголошує Експерт.

Складно сказати, як сам Сергій Татусяк відреагує на подібні викриття. Адже це вже звинувачення його і Івана Мовчана (губернатор в часи ПР) в неправомірній діяльності по організації підкупу виборців під час їх роботи в обласній владі.

Найцікавіше в заяві про “сітки Татусяка і Мовчана” те, що сам Експерт багато років працює саме з екс-головою обласної Ради, екс-нардепом Сергієм Татусяком. Що є загальновідомим фактом в місцевому політичному бомонді. Дивно інше, як такі радикальні заяви і фактично публічна пропозиція Володимиру Зеленському скоїти разом груповий злочин – купляти голоси виборців на Вінниччині – не різанули вухо присутніх на прес-конференції журналістів, які з цього приводу не задали жодного уточнюючого, чи відвертого запитання Експерту.

Скріншот публікації з прямою мовою експерта про фактично пропозицію організувати сітку у Вінницькій області

Однак у цьому випадку станемо на захист колишніх «регіоналів». Немає в них «мережі». Точніше – колись була. А наразі немає. Щодо «кращої в Україні», то і це неправда. Труханов, Кернес і Філатов це підтвердять.

Чому Штогрин вирішив, що Зеленський спиратиметься на структуру ЮВТ, і чому саме у неї зберігається вплив на його штаб – невідомо.

Тут, можливо, проглядається бажання виставити «чаемое как бы сущим». Тобто запропонувати штабу «Зе!» дати гроші на придбання неіснуючої «мережі» ім. Татусяка-Мовчана, а також дрібним гуртом продати всю місцеву «Батьківщину». В цьому штабі (Юлії Тимошенко), як виявилось, і працювала “людина Татусяка” Руслан Штогрин на виборах.

Стаття в останньому номері газети “33 канал” за 03.04.2019 року

Інші висловлювання Експерта також претендують на те, щоб увійти до «золотої скарбнички» вінницьких політичних перлів: від «міміджу», до «неподільської зовнішності».

«Похмілля» та розчарування електорату Зе буде важким і коротким!»

Двома абзацами вище стверджував, що електорат Зеленського у такий спосіб голосує «проти» усіх інших кандидатів. Яке може бути «похмілля», коли й ейфорії немає? Є лише зловтіха, що досвідчені політики програли.

«Перемогу у Вінниці Порошенку допомогла одержати грамотна робота народного депутата Олександра Домбровського та його команди»

Домбровський і його команда в окрузі працюють, але обумовити перемогу Порошенка в місті Вінниця де побудований фонтан, працює дві кондитерських фабрики, де міський голова підтримав президента і так далі – виключно “фактором Домбровського” доволі дивна теза, коментувати яку справа заздалегіть невдячна. Але тут теж потрібно пам’ятати, що після другого туру президентських виборів одразу почнеться виборча кампанія до Верховної Ради, в тому числі і по 11 мажоритарному округу який зараз в парламенті представляє екс-мер, екс-губернатор Вінницької області Домбровський.

«Відключіть «1+1» – і так само відключиться рейтинг Зеленського»

А, заодно, і Youtube відключіть. І Інтернет. І месенджери.

«В тому, що Бойко закличе підтримати Зеленського, я навіть не сумніваюсь”Цікавий прогноз. Зафіксуємо.
«Знак рівності між переможцем виборів Президента і парламенту ставити ще зарано». «Капітан очевидність»…

Резюмуємо. Експерт довго і наполегливо розповідав, що справи у Зеленського, незважаючи на результат, вельми кепські. І що врятувати ситуацію може лише втручання досвідчених і талановитих технологів, на кшталт Експерта, який без проблем знайде вихід на утримувачів «мереж». І ті, у свою чергу, з радістю поділяться ними за сущі копійки.

Насамкінець, Експерт ще раз наголошує, що без таких, як він, і парламентські вибори, до яких Зеленський обов’язково «здується», теж не обійтись.

Що ж, які вінницькі регіональні політичні традиції, такі й теракти експерти.

Олена Семко

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net