Тільки один з зареєстрованих кандидатів у президенти має довірених осіб на Вінниччині

Побачите у заголовках статей, на біг-бордах та іншій рекламній продукції гасла: «Вінничани підтримують (ім’я, прізвище кандидата) у Президенти», - сміливо пишіть скарги у ЦВК і правоохоронцям. Цього робити зареєстровані кандидати не можуть. Імунітет є лиш у Садового…

Фото: ТСН 1+1

Станом на ранок понеділка, 21 січня, ЦВК офіційно зареєструвала десятьох кандидатів у президенти України. Ці десятеро осіб мають повне право вести офіційну виборчу кампанію на національному рівні та задіювати у ній місцеві штаби.

Хоча, президентська виборча кампанія в Україні триває офіційно з 1 січня, а не офіційно – з осени минулого року, до ЦВК ще не подали свої кандидатури більшість кандидатів, що очолюють різні рейтинги популярності. Політологи кажуть, що топові кандидати будуть відкладати свої візити з теками документів на подання до останнього.

Така логіка пояснюється просто: найбільш рейтингові кандидати сподіваються отримати певні преференції від цього. Це стосується прихованої виборчої кампанії, яку у ЗМІ та через інші носії вже ведуть кандидати. Особливо це стосується провладних кандидатів, які можуть використовувати в фактичній агітаційний кампанії адміністративний ресурс і власні публічні повноваження, не фіксуючи витрати на них з виборчого фонду.

З усіх десяти кандидатів потриматися за президентську булаву ЦВК зареєструвала двох, які мають шанси на вихід у другий тур. Це Анатолій Гриценко і Андрій Садовий.

Проте, з десяти зареєстрованих кандидатів своїх представників на Вінниччині має лиш Андрій Садовий. Це представники його політичної сили «Самопоміч».

Решта зареєстрованих кандидатів у президенти ще не визначилася з довіреними особами, які представлятимуть їх у окружних комісіях. Хоча, кожен кандидат у президенти має право у будь який час подати до ЦВК список цих осіб, зареєстровані кандидати цього робити чомусь не поспішають. І дарма.

Адже ці особи мають широкі, а у певних випадках – виключні повноваження на місцях.

«Довірені особи кандидата ведуть агітацію за обрання його Президентом України, сприяють кандидату на пост Президента України у проведенні виборчого процесу, представляють інтереси кандидата у відносинах з виборчими комісіями, іншими державними органами та органами місцевого самоврядування, засобами масової інформації, об’єднаннями громадян, виборцями», – про це йдеться у Законі «Про вибори Президента України».

Тобто, згідно закону, усі неформальні і «офіційні штаби» зареєстрованих кандидатів на місцях, які очолюють близькі до кандидата однопартійці, на яких працюють різноманітні технологи, політологи, організатори кампаній тощо, формально не мають права вести агітацію і представляти кандидата. Тобто, під усією місцевою поліграфією, платним статтям у обласних і районних газетах, сюжетах на телебаченні і радіо повинні бути підписи довіреної особи кандидата.

А якщо цього немає – то таку пряму агітацію вважають порушенням законодавства.

Як видно з наведених вище даних ЦВК станом на тепер подбав про чистоту виборчої кампанії лиш Садовий. І призначив довірених осіб у ОВК.

Як бачимо, Садовий довірив себе представляти в ОВК своїм однопартійцям. Тепер від команди Садового офіційно можуть розповсюджуватися заклики і меседжі з місцевими акцентами на кшталт: «Вінничани обирають Садового», «Наш кандидат у президенти на Вінниччині (Бершадшині, Томашполі, у Ладижині тощо) – Садовий».

Іншим це робити зась. Бо не мають вони довірених осіб, які можуть завізувати своїм підписом офіційність такої реклами.

Проте, ніхто не заважає визначитися із такими особами зареєстрованим кандидатам будь-коли після офіційної реєстрації і подати до ЦВК списки довірених осіб. Будемо за цим спостерігати.

І вишенька на торті: особливу цікавість в політичних кругах області викликає ось що: кому Володимир Зеленський довірить представляти свої інтереси на Вінниччині.

Тож, будемо спостерігати далі.

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net