Радикальна Йордань, або як у Немирові агітували за Ляшка з порушенням закону

Нарешті сталася цілком очікувана подія: Олег Ляшко на з’їзді власної Радикальної партії висунув себе у президенти. Як він зазначив сам він буде «народним президентом». Звичайно ж, підтримати лідера вирушили і vip-радикали з Вінниччини. Але цьому передували пропагандистські заходи, де порушувалися закони. Один з них відбувся у Немирові.

Як можна здогадатися, напередодні з’їзду РПЛ вінницькі радикали провели своєрідний «праймеріз» для Ляшка. І як можна здогадатися, проходило це «висунення у президенти» у вотчині радикалів, місті Немирів, який обласна влада повністю віддала на поталу місцевим “ляшківцям”. Але це зовсім інша історія. Ми ж вкотре констатуєо, що вся діяльність обласного осередку РПЛ обмежується фактично лише Немирівським районом Вінницької області.

Так от, напередодні висунення Олега Ляшка у Немирові радикали провели масовий захід, ніби то приурочений святкуванню Водохреща. Насправді ж це була цілком очевидна агітаційна вистава, з роздачею агітації агітпродукції ще не зареєстрованого кандидата Олега Ляшка, з масовим частуванням електорату гарячими напоями і кашею.

Що кваліфікується, як порушення норм чинного законодавства про вибори.

Радикали не заперечують це, навіть розмістили у Фейсбуці відео із конкретною роздачею агітації та глінтвейну з кашею.

Це порушення на Вінниччині зафіксувала мережа ОПОРА. У повідомленні на сайті ця громадська моніторингова організація зазначила:

«19 січня у місті Немирів відбулося святкування Водохреща, ініційованого головою Вінницької обласної організації Радикальної партії Олега Ляшка Олександром Качуром. Інформація про це розміщена на сторінці партії у соціальній мережі Facebook.
«19 січня о 16:00. м. Немирів (площа біля бібліотеки). За ініціативи Олександра Качура, голови Вінницької обласної організації Радикальної партії Олега Ляшка. Водохреща 2019. Запрошуємо Вас заспівати колядки та щедрівки разом з нами. На Вас чекатимуть: розважальна святкова програма, частування глінтвейном, козацьким кулішем, ухою та різними смаколиками, фотозона, яскраві емоції та гарний настрій», – написано у запрошенні.

На сторінці Вінницької обласної організації Радикальної партії Олега Ляшка розміщено відео, на якому видно, що під час святкування на площі у Немирові був розташований намет із символікою Радикальної партії та роздавалися агітаційні друковані матеріали із зображенням потенційного кандидата у Президенти України Олега Ляшка.

«Матеріали, що розповсюджуються на користь потенційного кандидата у Президенти України, мають ознаки дочасної передвиборної агітації, адже вони популяризують Олега Ляшка, хоча  він не зареєстрований і формально нема підстав казати про те, що ці матеріали є передвиборною агітацією. Проте можна говорити про недотримані виборчі стандарти, зокрема, рівність кандидатів у здійсненні агітації», – зазначає координаторка громадського спостереження ОПОРИ за виборам у Вінницькій області Наталія Величко.

ОПОРА нагадала, що відповідно до ч. 1 ст. 57 Закону України «Про вибори Президента України» передвиборна агітація розпочинається кандидатом на пост Президента України наступного дня після дня його реєстрації Центральною виборчою комісією і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем виборів.

Попри явне порушення законодавства представникам РПЛ на Вінниччині це зійшло з рук. Чому? Це цікаве запитання. І адресовано воно в першу чергу владі. Проте, відповідь на нього очевидна: влада сподівається, що Ляшко, як кандидат у президенти відтягне кілька відсотків голосів від іншої ще незареєстрованої кандидатки – Юлії Тимошенко.

До речі, є інформація, що обласна поліція взяла цей факт порушення у роботу. Бо 22 січня заступник начальника ГУ НП у Вінницькій області Руслан Мороз повідомив, що поліція створила мобільну групу з моніторингу законності під час кампанії. І це на Вінниччині було зроблено вперше. Що дає надію на більш активну роботу поліції у виявленні порушень розслідування цих фактів.

Поки що у поліції повідомили, що з початку виборчої кампанії вінницькою поліцією зафіксовано вісім повідомлень про порушення виборчого законодавства, три з яких не знайшли свого підтвердження. За рештою фактів  проводиться перевірка. Більшість повідомлень стосуються  розміщення агітаційних матеріалів без вихідних даних.

Олена Семко

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here