Трабли і здобутки аксакалів та неофітів вінницької політики

Дайджест політичних подій Вінниччини 25.06 – 1.07.2018 р.

Плітки про те, що на День Конституції буде оголошено про розпуск Верховної Ради так плітками і залишилися. Справа йде до того, що й президентські, і парламентські вибори відбудуться у визначений законом термін.

Що, однак, не знімає питання про необхідність підготовки до них уже сьогодні. Народним депутатам, щоб впевнено виступити у своїх виборчих округах, слід, принаймні, уже заявити про бажання це робити. При цьому потрібно розуміти, що, наприклад партія “Батьківщина” вже знаходиться в активному пошуку керівників міні-штабів для мажоритарних кандидатів в нардепи по всій країні, з початком роботи цих штабів у вересні.

Тому, за відсутності скільки-небудь значимих повідомлень про політичні події в нашій області (політики вже увійшли «до літа»), зробимо огляд активності народних депутатів. Хоча б за цей невеликий період, що уже дасть певне уявлення про те, яким чином вони будуть поводити себе й надалі.


Сергій Кудлаєнко (список «Блоку Петра Порошенка») «засвітився» у медіа-просторі на регіональному рівні принаймні двічі за останній тиждень. Він взяв участь у візити міністра іноземних справ Клімкіна до Вінницького музею поштової марки та виступив одним з організаторів фестивалю польової кухні, а також став спонсором енергоквесту «Енергоефективна країна починається з нас!».


Ще один депутат-списочник (також «БПП») Геннадій Ткачук більше працював на центральних ТВ.


Нарешті, Григорія Заболотного згадали лише у контексті того, що він не відреагував на звернення однієї ГО.


Народний депутат України Олександр Домбровський («БПП», 11 виборчий округ) також віддав перевагу роботі на загальнонаціональному рівні.

Згадки про його діяльність є у контексті висвітлення роботи форуму «Ринок електроенергії України: втілюючи зміни», оприлюднення інформації про заходи ДП НЕК «Укренерго», виступі на прес-брифінгу «Енергоефективна економіка 2030: орієнтири Данії та України».

На «енергетичному фронті» у Домбровського все гаразд. Але чи не відійшли для нього на другий план проблеми виборчого округу? Йому видніше.


Єдина згадка за тиждень про депутата від 12 виборчого округу – Олексія Порошенка – в огляді електоральної історії цього округу.


Петро Юрчишин (13 округ, «БПП») не згадувався взагалі. Можливо він, як і рік тому, коли вибухали склади у Калинівці, перебуває за кордоном.

Хоча політичне життя у «вотчині» Юрчишина – Хмільнику – впевнено виходить з-під контролю чиновників. Показовим у цьому сенсі стала резонансна справа навколо емоційної дискусії у соціальній мережі керівників та їхніх підлеглих.


Івана Мельничука (14 округ, «БПП») також не було помічено у місцевому інформаційному просторі. Проте, на відміну від Юрчишина, в Україні він поки що залишився. Підтвердженням цьому є його коментар з приводу неякісної роботу НАБУ.


Його колега Іван Спориш (15 округ, «БПП») не так давно оголосив, що не має намірів балотуватися до Верховної Ради знову. Тому на його місце уже є декілька претендентів. І ці потенційні конкуренти уже ведуть один з одним запеклі інформаційні війни. Як правило, на 15 округ «сватають» доньку Миколи КучераЛарису Білозір.


Останнього, на відміну від Спориша. В інформаційному просторі багато. З привітаннями і проектами.

Однак згадка про роботу у 16 виборчому окрузі є про Юрія Македона («БПП»). Він сприяв у проведення фестивалю військово-історичної реконструкції “Жива історія. Серебрія 1941”. З огляду на те, що за останні місяці Македон не був частим гостем в окрузі, можна зробити припущення, що й він збиратиметься поборотися за нього у наступному році.


Микола Кучер (17 округ, «БПП») за округ налаштований змагатися по-серйозному. Згадки про нього в інформаційному просторі є регулярними.

Причому ґрунтуються вони на реалізації конкретних проектів.


Нарешті, народний депутат від 18 виборчого округу – Руслан Демчак в медіа-просторі фігурував за останній тиждень у контексті публікацій про фінансові схеми, що, звісно, може бути й підступами конкурентів.

Демчак, принаймні сьогодні, віддає перевагу роботі на загальнонаціональному рівні.

Нарешті, можна згадати й про найбільш очевидних претендентів на депутатські мандати на Вінниччині (будуть це виборчі округи або відкриті списки – невідомо).


Наприклад Людмили Станіславенко (депутат обласної ради від «БПП») – дуже багато, простодуже.


Багато стало й заступника голови ОДА Олександра Крученюка, якого можуть «благословити» балотуватися у 13 виборчому окрузі, і якого посилено рекламують сайти ОДА та обласної ради.

Проте, на нашу думку, Крученюкові слід змінити власну прес-службу, яка іноді виставляє його у кумедному світлі.

Один приклад. Крученюк бере участь у роботі круглого столу

«Дотримання Конституції України як чинна складова входження України до Європейської спільноти».

«Після набуття чинності Угоди про асоціацію між Україною та ЄС докорінно змінився підхід до визначення змісту деяких положень Конституції. Тому сьогодні виникає нагальна потреба врахувати в ній європейські цінності, виклики суспільно-політичного розвитку України, виконання міжнародних зобов’язань», – пише прес-служба.

Поки що логічна послідовність дотримується.

«Під час засідання круглого столу учасники обговорили важливе питання дотримання статті 10 Конституції, як складової ідентичності української нації. Також заслухали інформації про дотримання військового законодавства та передумови створення та гарантії ефективності антикорупційного Суду в Україні, тощо».

І тут все гаразд.

А далі… До обговорення важливої тематики долучився заступник голови Вінницької облдержадміністрації Олександр Крученюк. За словами посадовця, одним з важливих питань європейської інтеграції України є розвиток сільських територій, основною складовою якої є популяризація зеленого туризму.

«Сьогодні є нагальна потреба людям з великих міст виїхати до сіл, відпочити на свіжому повітрі, отримати позитивний заряд. Тому зелений туризм сьогодні стає перспективною справою. Для того, щоб привернути туриста до села необхідно здійснити ряд заходів: розробити маршрут, надати туристу можливість щось побачити, купити сувенір і що дуже важливо – це наявність відповідної інфраструктура, а це можливість зручного доїзду, харчування, комфортне проживання туриста».

А що зелений туризм має до теми обговорення – Конституції України? Чи просто прес-служба отримала завдання написати аби про щось, щоб лише згадати прізвище Крученюка?


Прес-служби навіть політиків загальнонаціонального рівня працюють, здається, аби як. Так, анонс візиту до Вінниці Святослава Вакарчука було зроблено з елегантністю проплаченої рецензії на виступ провінційного театру.

«Останніми роками Вакарчук-лектор не менш популярний, аніж Вакарчук-музикант»,… «зали, де виступає С.Вакарчук, не вміщають всіх охочих його послухати».

Хоча говорив, у принципі, розумні речі.

Нарешті, «крапку» огляду подій за останній тиждень можна поставити відкритим запитанням. Коли влада каже, що «все гаразд» з Брацлавським коледжем, а, насправді, все дуже не гаразд, то це викликає питання про адекватність влади як такої.

На старті, між іншим, річного виборчого циклу.

Завжди ваш – Віталій Горковчук