Тріумфатор місцевих виборів у Вінниці поставив владі “двійку з економіки”

Екс-прем’єр Володимир Гройсман звинуватив нинішню владу в “недолугій політиці”, яка, на його думку, привела Україну до «економічного дна». Вона полягає у нехтуванні інтересами простих людей, у незнанні дійсних проблем і стану справ в економіці і бюджетній сфері, – про це йшлось в ефірі програми “Свобода слова” на телеканалі ICTV.

Володимир Гройсман розкритикував провал парламентом голосування за відстрочку впровадження касових апаратів. Це відбулося на минулому пленарному засіданні.

«Мене дивувала ваша позиція… Ми тут говоримо про те, що треба відкласти це рішення по касових апаратах, а ви виходите після нас і говорите, що спеціально його провалили, щоб зняти із порядку денного», – сказав Володимир Гройсман дискутуючи з лідером фракції «Слуга народу» Давідом Арахамією. 

Володимир Гройсман також наголосив під час ефіру, що вже півроку пропонує і закликає чинну владу, уряд підтримати громадян України, які внаслідок карантину не могли виходити на роботу, жили за рахунок збережень і сьогодні ледве зводять кінці з кінцями. Ані тоді, ані зараз від держави ніхто не дочекався допомоги і підтримки.

Також Володимир Гройсман під час ефіру розповів, що зустрічаючись з людьми, він чує тільки слова звинувачень на адресу чинної влади.

На це народна депутатка Леся Зарубанна, яка є членом бюджетного комітету Верховної Ради, зауважила, що екс-прем’єр маніпулює в своїх висловлюваннях. Вона почала наводити факти, які влада ніби то вживає на підтримку людей. Зокрема, депутатка торкнулася програми кредитування «5.7.9».

«Ця програма працює настільки ефективно, що 18 банків на сьогодні забезпечують дану програму», – сказала вона.

Володимир Гройсман попросив депутатку назвати конкретну цифру обсягів фінансування по цій програмі.

Леся Зарубанна назвала цифру у три мільярди гривень.

Володимир Гройсман поправив її.

«Я вам ставлю двійку, як члену бюджетного комітету. Не 3 мільярда, а 13 мільярдів. Я назву вам ще одну цифру. Це цифра падіння капітальних інвестицій в бізнес України. Ви знаєте цю цифру? Ви ж член бюджетного комітету…»

У дискусії її учасники торкнулися також теми відсутності коштів на рахунках Держказначейства.

Леся Зарубанна наполягала на тому, що є дефіцит коштів у 13 мільярдів гривень, 6,5 мільярдів з яких – фінансування незахищених статей, стільки ж – захищених статей.

На це Володимир Гройсман зауважив:

«Я не пам’ятаю такого, щоб за три з половиною роки (термін каденції Гройсмана на чолі Уряду), хоча б на один день зупинялося фінансування захищених статей бюджету. Це говорить про те, що глибина кризи є достатньо серйозною».

Нагадаємо, на місцевих виборах партія Гройсмана “Українська стратегія” отримала більшість у Вінницькій міській раді та 40 депутатів в обласній раді.


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net