У конференції взяли участь представники Міністерства розвитку громад територій та інфраструктури України, Вінницької обласної військової адміністрації, народні депутати України, голови територіальних громад Вінницької області, представники громадських організацій, представники національної поліції Вінниччини, архітектори, захисники України, діти, молодь та люди з інвалідністю.

Під час конференції головою Вінницької ОВА Сергієм Борзовим було проголошено Декларацію про підтримку Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.

На заході відбулася презентація друкованого «Довідника безбар’єрності». Це унікальне мультиформатне видання: зі шрифтом Брайля, конгревним тисненням, QR-кодами на переклад жестовою мовою.

Ірина Борзова: Довідник безбар’єрності» створений за ініціативи Першої леді Олени Зеленської у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, які виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами.

«Довідник безбар’єрності» створений за ініціативи Першої леді Олени Зеленської у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, які виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами. Розвиток безбар’єрності в Україні – це продовження курсу на євроінтеграцію. Безбар’єрність як нова суспільна норма загострює увагу на реалізації принципу рівних прав та можливостей, який повинен лежати в основі усіх рішень, а також є вказівником на базові цінностей, до яких ми впевнено йдемо – це гідність, права людини, толерантність і доступ до універсального простору», – зазначила Ірина Борзова, народна депутатка України, голова Вінницької обласної організації політичної партії «Слуга Народу».

Народна депутатка, голова політичної партії «Слуга Народу», голова комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, розповіла про законодавчі зміни у містобудівній реформі, що стосуються безбар’єрності. 

«Після нашої перемоги питання безбар’єрності міського простору набере неабияких обертів. Ми повинні усвідомлювати, що після війни в нашій країні буде багато ветеранів з інвалідністю. Тому безбар’єрність на рівні з безпекою та енергоефективністю стане одним з важливих принципів у процесі відновлення України», – прокоментувала Олена Шуляк.

Представник Міністерства розвитку громад розказала про відновлення інфраструктури: можливість будувати її безбарʼєрною для людей з інвалідністю, сімей з малими дітьми та інших представниками маломобільних груп населення. 

«Створення безбар’єрного середовища – один із головних принципів масштабної відбудови. Вже зараз наша команда працює над створенням нових будівельних норм та впроваджує контроль за їхнім виконанням», – зазначила заступниця Міністра розвитку громад Наталія Козловська. 

«Безбар’єрність – це про кожного з нас. Суспільство, в якому кожна людина має можливість повністю реалізувати свій потенціал, отримує додаткові переваги. З початком повномасштабної війни у нашій області постало безліч викликів, для нас пріоритетом стала допомога та створення умов для ветеранів та цивільних. Це саме про справедливе існування у суспільстві де комфортно усім незалежно від відмінностей. Тому формування, безбар’єрної України, повинно стати спільною метою жителів Вінниччини та головним питанням місцевого самоврядування», – зазначила обласна лідерка руху «ЗЕ!Жінки» у Вінницькій області Юлія Олійник.

Під час заходу вінницькі підлітки, «сонячна» Марія Гнатик та талановита дівчина-художник Агафія Григорук, які розписують та продають тубуси від снарядів ізбирають кошти на дрони для захисників, презентували свій волонтерський проект. Дівчата написали на тубусі портрети Олени та Володимира Зеленських та передали подарунок для Президента і Першої леді. 

Конференція відбулась у форматі двох панельних дискусій.

Під час першої панелі, учасники дискусії підняли питання щодо впровадження, розвитку безбар’єрного простору у Вінницькій області та прийняття рішень органами влади, аби запобігти бар’єрам. 

Народна депутатка України Ірина Борзова розповіла про етику взаємодії та коректну термінологію.

Сергій Борзов розповів про регіональні щодо щодо реалізації Національної стратегії із створення безбар'єрного простору в Україні.Начальник Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов розповів про регіональні щодо щодо реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні. Заступниця Вінницького міського голови Галина Якубович поділилася досвідом впровадження безбар’єрного простору у місті Вінниця. Заступник начальника обласної військової адміністрації Олександр Піщик повідомив про результати проведення регіональними органами з питань містобудування та архітектури обстеження та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю. Заступник начальника Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, майор поліції Ігор Волокітенко розповів про забезпечення прав людей з обмеженими фізичними можливостями. Голова Могилів-Подільської територіальної громади Геннадій Глухманюк, повідомив про втілення та програми у створенні безбар’єрного публічного простору у громаді. Голова Іллінецької громади Володимир Ящук поділився напрацюваннями з питань безбар’єрності у громаді. Начальниця управління освіти Жмеринської міської ради Аліна Твердохліб презентувала впровадження інклюзивної освіти у територіальній громаді.

Учасники дискусії спілкувалися на теми:

  • Чому безбарʼєрність важливе питання. 
  • Чому воно стосується усіх людей та всіх сфер життя. 
  • Які рішення приймаються органами влади, аби запобігти бар’єрам. 
  • Регіональні плани щодо безбарʼєрної відбудови України.

Друга панельна дискусія особливо відзначилася щирим діалогом з героями-захисниками, які щоденно зіштовхуються з бар’єрами.

Говорили про безбар’єрність, як справедливе існування у суспільстві де комфортно усім, незалежно від відмінностей.

«Місто без бар’єрів: особистий досвід» – тема, де основним питанням звучало, як змінити простір, послуги, нашу реальність у містах та громадах, аби вони стали безбарʼєрними. Учасниками дискусії стали Голова правління ГО «Гармонія» Людмила Нецкіна, яка поділилися своїм успішним досвідом в реалізації соціальних програм та проектів на теренах міста Вінниці та Вінницької області щодо включення молоді з інвалідністю у суспільство.

Ветеран, захисник України Роман Радіонов розповів про усвідомлення життя після поранення. Захисник України, солдат першої стрілецької роти Ярослав Павлик своїм власним прикладом довів, як повернутися в суспільство, не закритися в та наголосив на необхідності підтримки воїнів, які повернулись додому після поранень.

Директорка Вінницького обласного будинку культури українського товариства глухих Анна Батура, розповіла про особливості життя глухих людей та надихнула інших мріяти та не зупинятися.

Представниця громадської організації «Слава Кольпінга в Україні» Тетяна Голиборода розповіла про особливості інклюзивної освіти.

Чемпіонка України із спортивних танців на кріслі колісному Яна Верба поділилася, які труднощі подолала на шляху до спорту, як людина з інвалідністю. Голова громадської організації «Вінниця Даун Синдром» Марина Григорцева, проконсультувала осіб з інвалідністю, як працевлаштуватися у регіоні.

Голова громадської організації соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток» Ірина Саранча – розповіла про створення безбар’єрного простору для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень.

Підписуйтесь на наш телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net