Особиста трагедія «народного губернатора» Фурмана

Вінницький сегмент соціальної мережі «Фейсбук», а, точніше, дуже невеличку частину, яку репрезентують націоналісти, сколихнула новина – голову вінницьких «свободівців» Олексія Фурмана виключили зі складу постійної комісії Вінницької обласної ради з питань регулювання комунальної власності та приватизації.

Виключили за банальною причиною – Фурман на засідання комісії не ходив. Про що писав, наприклад, рух «Чесно».

Але націоналісти вгледіли у цьому підступи ворогів. І пообіцяли влаштувати там «останній бій».

Що у цій історії цікавого.

Олексій Фурман у політиці давно. Був членом «Нашої України», згодом перейшов до ВО «Свобода». Займається бізнесом, але статки демонструє неохоче. У поданій у 2012 році на сайті ЦВК декларації взагалі не вказав жодного майна.

Проте за два роки перебування на державній службі у «кеші» зненацька «намалювалися» десятки тисяч валюти і сотні тисяч гривень.

Що каже про те, що лобіювати власні інтереси «опозиціонер» Фурман вміє і полюбляє.

Оборудки нардепа, до речі, неодноразово ставали предметом уваги ЗМІ.

А шлейф земельних махінацій тягнуться ще з часів його депутатства у міській раді.

Справи навіть отримували публічний розголос, коли селяни відкрито обвинувачували політика у захопленні земель громади.

І ось такий персонаж примудрився потрапити до комісії з питань приватизації. Ніхто не згадує прислів’я про цапа і город?

Зрештою, якщо погрози «свободівців» підтвердяться, то це буде контрольним іспитом для обласної влади, яка або піде на поводу у шантажистів, або підтвердить, що реально контролює ситуацію в регіоні.

За великим рахунком, Фурмана слід було саджати за грати ще у грудні 2014 року, коли, після штурму Вінницької ОДА (а відбувався він до «Мінську-2», коли ще йшли бої за Донецький аеропорт і Дебальцево), його проголосили «народним губернатором».

Проте тоді вирішили «домовлятися».

І домовилися. До того, що сьогодні невеличка фракція «Свободи» знову спробує влаштувати скандал внаслідок відсторонення від годівниці свого лідера.
Що ж, це буде дієвий тест на дієздатність або недієздатність керівництва обласної ради.

Віталій Горковчук

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net