Поки всі українські партії та політики декларують підвищення пенсій та зарплат українцям, особливо медичним працівникам, в умовах карантину, у Вінниці партійці Петра Порошенка відзначились неоднозначною партійною колобарацією.

В Україні триває адміністративно-територіальна реформа. Ми неодноразово писали про її недоліки та переваги.

На прикладі Вінницької області це виглядає так. З 27 районів в нашій області залишилось 6. В області утворено 63 ОТГ, саме цим об’єднаним громадам переходять максимум повноважень, бюджети, майно та комунальні установи.

Функції 6 райрад, які фактично залишились без повноважень та бюджетного фінансування, звелись до основного – передати ОТГ комунальну власність, згідно закону.

По всій країні і в нашій області почався процес передачі об’єднаним громадам закладів спільної комунальної власності: школи, садочки, бібліотеки, лікарні, центри первинної медико-санітарної допомоги, які по новому законодавству не можуть утримувати район.

Наприклад так звані “районки” районні лікарні передають тим громадам, на території яких вони знаходяться.

Без скорочень та реорганізацій на період карантину.

Якщо це районна лікарня Козятинського району, яка знаходиться в колишньому райцентрі Козятині, її передають Козятинській ОТГ, якщо це Бершадська районка, яка знаходиться в Бершаді, її передають Бершадській ОТГ, якщо це районна лікарня Вінницького району, яка знаходиться на території Вінниці, її передають Вінницькій ОТГ.

При цьому медичні працівники які перейдуть в підпорядкування обласного центру отримують й окремі бонуси: підвищені зарплати, окремі муніципальні доплати, зовсім інший рівень технічного забезпечення, ліки, спецзахист тощо.

Ніби все зрозуміло, законно, логічно, вигідно, в першу чергу лікарям.

Але ніхто не відміняв провінційний політичний менеджмент.

Вибори пройшли, для когось вдало, для когось не дуже. Столичне партійне начальство вимагає від регіонів активності. Центральна влада дає багато приводів для опозиційних партій – це наприклад питання тарифів. Але у Вінниці деякі партійні структури якщо не перестарались, то явно промахнулись.

Так партія Петра Порошенка у Вінниці “розчохлила” партійні прапори і вийшла на мітинг… проти передачі Вінницької районної лікарні на баланс Вінницької ОТГ.

Для чого? Демонструє активність столичному начальству. Судіть самі, як звучить заголовок у місцевих ЗМІ на кшталт: за Вінницьку ЦРЛ заступився депутат облради А. Гижко (голова обласного осередку партії Порошенка).

А яка “потужна” аргументація протесту від колишнього директора департаменту економіки ОДА, першого заступника голови ОДА, проректора з інноваційної діяльності та розвитку інфраструктури ДонНУ:

“Якщо селяни сидітимуть в одній довгій черзі до лікаря разом із мешканцями міської громади, то чи встигнуть вони отримати консультацію фахівця і ще й доїхати назад додому”,- аргументує мітинг свої партійці депутат Вінницької облради Андрій Гижко.

За останні декілька років партія Петра Порошенка не тільки провела ребрендинг з “Блоку Петра Порошенка” на “Європейська солідарність”, але й стрімко втратила свої позиції в колись “базовій”, “президентській” області.

Для прикладу, на минулих місцевих виборах партія Порошенка отримала перше місце в обласній раді і найбільшу фракцію, на осінніх виборах партія “ЄС” отримала лише 11 мандатів в облраді і опинилась там в позиції фракції, яка ні на що не впливає.

Ми неодноразово писали про кадрові проблеми Петра Олексійовича в “базовій” області та про його партійний менеджмент на Вінниччині, який, попри пріоритетну увагу та допомогу екс-президента, примудрився поступитись лідерськими позиціями західним регіонам країни.

Прогнозуємо, що з такою політичною активністю обласного активу, на парламентських виборах регіональному списку “ЄС” світить хіба що вдало освоєний виборчий бюджет та інформація про суттєві матеріальні зміни в е-деклараціях місцевих партійних керівників, а завданням максимум на наступних місцевих виборах стане подолання 5% виборчого бар’єру.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net