Інститут масової інформації оприлюднив матеріали розслідування, згідно з даними яких місцевий громадський діяч Борис Максимчук організував схему торгівлі журналістськими посвідченнями.

Як повідомляється, вайбер-групі «Умови ПОСВІДЧЕННЯ ЖУРНАЛІСТА» пропонується отримати посвідчення «незалежного видання» «Максимус Інфо». Ціна питання – 1000 грн відразу (на один рік) з можливістю продовження за 800 грн / рік.

Вайбер-група адмініструється з номера місцевого «громадського діяча, юриста, психолога, педагога і спортивного тренера, доктора педагогічних наук, професора, академіка, президента ГО «Академія науковців України», мецената» Бориса Максимчука.

В оголошенні описуються і переваги статусу «журналіста» – «здійснення журналістської діяльності без обмежень, створюваних олігархічними ЗМІ» та право на оформлення дозволу на травматичну зброю.

Професор, дійсно, викладає у Вінницькому педагогічному університеті. А також неодноразово був помічений у різного роду виборчих кампаніях – він декілька разів балотувався до Верховної Ради, Вінницької міської ради і на посаду ректора ВДПУ, під час яких набрав 27 голосів. У журналістиці, однак, помічений не був.

У 2016 році Максимчук опинився у центрі скандалу, коли у ЗМІ повідомили, що він вистрибнув у вікно, щоб не спілкуватися зі співробітниками військкомату.

Дану інформацію академік довго спростовував, але на пряме запитання: «Чому він не на війні», виправдовувався, що є «пацифістом» і в людей стріляти не може. Що, однак, не завадило йому бити правоохоронців під час штурму Вінницької ОДА (вже після Майдану) та під Верховною Радою.

 

Про подібний випадок в Одесі, коментуючи інформацію про пропозицію вінничанина Бориса Максимчука, пише й «Детектор Медіа». 

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net