Вадим Денисенко озвучив результати дослідження “Українського інституту майбутнього”.

30 березня у Вінниці під час форуму “Інформаційний фронт України”, виконавчий директор “Українського інституту майбутнього” Вадим Денисенко представив доповідь “Ситуація у РФ. Березень 2023 р”, у якій пролив світло на настрої у російському суспільстві.

За даними “Інституту майбутнього”, більшість громадян РФ досі підтримують і виправдовують політику Кремля: 75% вважають, що справи рухають у правильному напрямку. За словами Денисенка, доки ця цифра не опуститься принаймні до 50% зміни в РФ годі чекати.

Одним з клювочих моментів — світоглядний

Виконавчий директор "Українського інституту майбутнього" Вадим Денисенко презентував дослідження про настрої в Росії
Фото “Новини Вінниці”

95-97% населення не бачать альтернативи “руському миру”. Є й ті, хто “за революцію”, але їх стримує те, що влада зуміла нав’язати точку зору про розпад РФ, як наслідок виступу проти державних інститутів.

Головним наративом російської пропаганди є те, що влада, можливо, й помиляється, але виправляє помилки. Головне — щоб не стало гірше, як у 1990-х.

Правильно, на думку більшості громадян РФ, тому, що “недоліки є, але вони виправляються”. До того ж, “Путін все робить вірно, але він один не може все контролювати”. Як завжди: “Цар — хороший, бояри — погані”.

Острах потрапити під мобілізацію є, але оки що “холодильник” — перемагає. Так, якщо до початку пешої хвилі мобілізації її підтримувало 13%, то після оголошення (за 2 тижні) підтримка зросла до 54%.

Усі бажають, щоб все стало “як раніше”: ідея народної війни не заходить, третя світова також. Але це не означає, що в разі чого почнуться бунти. Тобто, першим, хто має програти — є “холодильник”, тоді росіяни на власній шкірі відчують негативний ефект від санкцій. Поки ж жодні втрати на них не вплинуть — тих, хто записався на службу у зс рф заздалегідь викреслюють зі списку живих.

Як не дивно, але єдине, що справді об’єднує російських респондентів – антигомосексуалізм. Більше точок перетину у громадян РФ немає. 

Еліти розуміють тупиковість шляху, але не готові ні до чого

“Еліти розуміють тупиковість шляху, але не готові ні до чого”, — наголосив Вадим Денисенко.

Пророчими виявилися й слова Денисенка про те, що “Харківський прорив” відкрив вікно можливостей для групи пропагандистів та воєнкорів, які захотіли пограти в політику. Зараз це вікно закривається і, судячи з усього в Кремлі прийняли рішення залишити стару систему Думи ще на один електоральний цикл.

У роботі форуму взяли участь речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат, Надзвичайний і Повноважний посол України, дипломат, Голова правління “Українського кризового медіа-центру” Валерій Чалий, виконавчий директор «Українського інституту майбутнього» Вадим Денисенко, політтехнолог Сергій Гайдай.
Микола Філонов, Сергій Гайдай, Вадим Денисенко – фото “Новини Вінниці”

Для “воєнкора” Татарського це вікно закрилося разом з бомбою, як конкуренти з МО РФ підіслали йому у кафе Пригожина.

Також Денисенко сказав, що в Україні наразі відсутня систематична державна політика у напрямку вивчення внутрішніх процесів в РФ — цим займаються лише недержавні некомерційні структури. А тому багато кроків Кремля виявляються несподіваними для Києва.

Нагадаємо, організаторами форуму виступили ГО «Ми — Вінничани», ГО «Центр соціально-політичного моніторингу “Вектор” та медіахолдинг «Новини Вінниці».

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net