• Завдяки цьому обладнанню, Вапнярський центр надання соціальних послуг був облаштований як пункт прийому для транзитних осіб. Тут люди мають змогу зупинитись для ночівлі, прийняти душ та приготувати собі їжу.

Подібне переобладнання Центру є вкрай важливим, адже Вапнярська громада є однією з основних вузлових залізничних станцій нашого регіону, а відтак кількість тих, хто рятуючись від війни проїздив та зупинився в громаді – досить значна. На даний момент у порівняно невеликій громаді зареєстровані близько 1500 внутрішньо переміщених осіб.

Другим проєктом стало придбання обладнання та спеціалізованих інструментів для Тульчинського міжшкільного навчально-виробничого комбінату Тульчинської міської ради.

Зокрема, було придбано матеріали та комплектуючі для проведення ремонтних робіт приміщення кухні-лабораторії, водопровідної системи, електричної мережі, а працівниками Тульчинського виробничого комбінату виконано роботи та виготовлено меблі. Так, разом вдалося зробити гарну справу для старшокласників, яких тут готують до ресторанної справи!

На цій кухні у період учбового року навчається близько 500 учнів.

Проєкти були реалізовані за зверненням Лариси Білозір до уряду за кошти соцеокному.

Прикро, – пише Лариса Білозір, але деякі громади ж «умудрилися», по іншому не назвеш, не використати надані кошти місцевим бюджетам на соцекономічний розвиток ще з 2021 року. Тому нещодавно Верховна Рада внесла зміни до бюджету, які дозволили використовувати ці кошти для Внутрішньо переміщених осіб.

За моїм зверненням щодо роз’яснення підзаконних актів, Мінфін спочатку вказав, що за ці кошти громади можуть купувати тільки продукти і медичні засоби для ВПО, але нещодавно на моє звернення долзволили направляти ці кошти на облаштування приміщень, де живуть ВПО, придбання побутової техніки, меблів та на капремонти.

Такі напрямки використання коштів просто необхідні для нової хвилі ВПО зі східних та південних регіонів, при розміщенні в садках, школах, лікарнях та училищах, які покращать базу цих закладів. Ці платежі казначейство не повинно блокувати, бо на сьогодні вони пріоритетні!

«Закликаю голів та громади працювати разом активніше в цьому напрямку!», —
резюмувала парламентарка.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net