Стратегія п’ятої колони з «ОПЗЖ» просто і зрозуміла – утримати під власним контролем на місцевих виборах декілька областей і з цих позицій починати торги із залишками «зеленої» команди, яка наразі стрімко втрачає рейтинг. Далі – конституційна реформа, відповідно до якої місцеві депутати формують виконкоми, а зі столиці призначають «префекта».

Зрозуміло, що Вінницька область – електорально чужа для “медведчуків” та інших ексрегіоналів. Але очевидно й те, що її територія теж не випадатиме з поля зору «друзі Путіна». І тому, якщо тут буде неможливо ввести своїх людей у виконкоми, то «регіонали» можуть «ощасливити» вінничан відрядженим зі столиці префектом.

Таке вже було у 2010-2014-х роках, коли наш опозиційний регіон приїжджала «строїти» Джига, Демішкан і Мовчан. Останній, як ми пам’ятаємо, втік зі стріляниною.

Судячи з усього, якщо, звісно, відбудеться «велика домовленість» між Президентом і Медведчуком, «смотрящий» буде не місцевий. Вінницькі ексрегіонали малочисельні і роздроблені. Умовний «Яремчук» ще може виторгувати собі чиновницьке крісло, але ані він, ані інша частина колишнього «Опозиційного блоку», у якій «рулять» ставленики Продивуса, не здатні сформувати скільки-небудь дієздатну команду, що може взяти на себе відповідальність за ситуацію в області. Тому максимум, на що вони здатні, – це поставити тут контролюючу фігуру із завданням максимально ускладнити життя органам місцевого самоврядування.

Найгірше те, що в них це може вийти. Місцеві партійні структури та їхні керівники настільки звикли до підлеглої ролі, що чинити опір не будуть. І того, кого відрядять сюди з Києва, будуть без заперечень слухатися.

Може виникнути питання: «Чи не перебільшуємо ми загрозу для Вінниччини з боку «ОПЗЖ»? Ні, не перебільшуємо. Дана структура працює і буде працювати в інтересах того, до кого її лідери їздили до Москви у гості. І якщо абсолютно чужі для них регіони, на кшталт Львівщини та Волині вони просто будуть ігнорувати, то наша область для них стане тією територією, яку будуть «ламати». Перемогти тут неможливо, а ось підкорити місцевих чиновників та партійних функціонерів – будь ласка. Тим більше, що і досвід відповідний був, у часи «покращення».

Кремлівський вояж, а тим більше – цілковита відсутність реакції влади на цю диверсійну, по суті, витівку, підштовхує до невтішних висновків – «регіонали» та «зелені» точно домовилися. І спробують поділити на двох країну після місцевих виборів.

На місцеву проєвропейську опозицію, як ви уже зрозуміли, сподівань жодних.

Залишається одне – гуртуватися навколо ідеї опору з боку вінничан спробам реваншу.

Ось тільки ані вінницької партії, ані її потенційних вождів наразі поки що не видно.

Проте, можливо, вони ще про себе заявлять.

Олена Семко

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net