​​Історія з планами “Слуги народу” узурпувати владу, шляхом усунення всіх (окрім парламентських партій та олігархічних проектів) від участі у місцевих виборах отримала логічне продовження. На тлі можливого об’єднання міських голів в єдину партію, напротивагу планам ОП, активізувались і політичні партії.

Вчора 9 позапарламентських партій оприлюднили спільну заяву про готовність протистояти узурпації влади на всіх рівнях.

В заяві політики застерігають провладну партію від реалізації планів запровадити 5% загальноукраїнський бар’єр та норму про обов’язкове висування виборчих списків у 2/3 регіонах країни.

Cьогодні ще одна партія звернулась до Володимира Зеленського з вимогою відреагувати на діяльність своєї парламентської сили і «дати їй по руках» за спроби знищити демократію в Україні, порушити Конституцію, спотворити Виборчий кодекс.

Європейська партія України попередила владу, що разом із політичними партнерами буде вимагати розпуску Верховної Ради, вето президента на протизаконні рішення парламенту і вже почала інформувати європейських партнерів про спроби української еліти встановити в країні диктатуру однієї партії за принципом Росії.

Окрім іншого, юридична команда ЄП готова боротись в Конституційному Суді за відміну будь-яких антиконституційних рішень парламентарів, які обмежать право українців ОБИРАТИ та бути ОБРАНИМИ.

Нагадаємо, лідером Європейської партії України є народний депутат декількох скликань від Вінниччини (округ №13) Микола Катеринчук.

Відомий політик і правозахисник в 2004 році був представником Віктора Ющенка в Верховному Суді.

Тоді ВС визнав неправомірними дії ЦВК і зобов’язав Центральну Виборчу Комісію призначити повторне голосування на виборах президента України, в результатів чого переміг Ющенко.

Повний текст заяви 👉 тут.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net