Нардепи вже вп’яте зібралися під час воєнного стану для прийняття важливих рішень, що необхідні для захисту держави та нормального, наскільки це можливо зараз, забезпечення життя людей.

У п’ятницю, 1 квітня, нардепи від Вінниччини разом з іншими колегами підтримали 24 законопроекти.

Серед важливих:

• Звільнення від оподаткування митом товарів, замовлення Міністерства Оборони, ЗСУ та збройних формувань;

• Врегулювання порядку комплектування Сил територіальної оборони Збройних Сил України та добровольчих формувань територіальних громад;

• Дозвіл, за необхідності (тяжке поранення тощо), направлення військовослужбовців, до медичних закладів, розташованих за межами України. Встановлюється також низка інших пільг.

Про парламентський день повідомив у соціальній мережі народний обранець Микола Кучер.

“Відбулося засідання Верховної Ради України. Це чергова демонстрація того, що навіть у військовий час парламент працює у центрі Києва, у залі, де і має працювати.

Ми з колегами розглянули і прийняли цілу низку важливих законів для підсилання обороноздатності, економічного потенціалу, соціального захисту військовослужбовців та громадян в умовах російської агресії”.

Народний депутат Геннадій Вацак так прокоментував роботу Верховної Ради:

«Це був плідний день роботи парламенту в умовах воєнного часу. Прийнято низку важливих законопроектів. Зазначу, що в залі підтримали законопроект за мого співавторства «Винагорода за ворожу техніку». Винагорода встановлюється військовослужбовцям збройних сил, інших силових структур російської федерації, а також військовослужбовцям Збройних сил України, інших структур українського сектору безпеки та оборони, українцям за добровільно передану ЗСУ придатну для застосування бойову техніку держави-агресора».

Також парламентарі підтримали зміни до Податкового кодексу України для платників єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, не застосовується обмеження щодо обсягу доходу для перебування на цій групі єдиного податку.  Платники податків, які здійснюють діяльність з видобування підземних та поверхневих вод та надання послуг централізованого водопостачання та водовідведення можуть перебувати на спрощеній системі оподаткування зі ставкою 2%.

З метою спрощення та прискорення процедури отримання суб’єктами господарювання допомоги коштом ресурсів держави та місцевих ресурсів компенсації збитків, відновлення критичної інфраструктури.

Детально прозвітувала про пленарне засідання і парламентарка від Вінниччини Ірина Борзова.

Верховна Рада прийняла закони, необхідні для країни в умовах війни.1 квітня народні депутати проголосували 21 законопроект. Прийнято 20 законів і 5 законопроектів – за основу, – повідомила Борзова.

Народний депутат Лариса Білозір, розповіла про виступ спікерки Європейського парламенту Роберта Мецола у Верховній Раді України та відзначила продуктивну роботу парламентарів.

«Президент Європарламенту зазначила, що український народ показує світові, що означає бути хоробрими, твердими у своїх переконаннях. Роберта Мецола наголосила, що Європа є єдиною з Україною та готова відмовитися від російського газу. А країни ЄС та країни з усього світу згуртовуються для підтримки України».

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net