«16 квітня у сесійній залі обласної Ради розпочала свою роботу у форматі дистанційного засідання 43 позачергова сесія обласної Ради».

Про це нам розповідає офіційний Інтернет-ресурс Вінницької обласної ради.

Причому уже заголовок даної публікації для уважного читача може розповісти про те, що щось не те у цій події. Зазвичай, пресслужби та журналісти намагаються в одному реченні сконцентрувати певний привід для новини та коментарів. А тут – суха констатація факту: «Вперше засідання сесії обласної Ради проходить у режимі відеоконференції».

Ну, і кому це цікаво?

Складається враження, що сесію провели заради того, щоб хоч щось зробити. За відсутності якісної складової.

Деталі іншої частини тексту цю неприємну здогадку лише підтверджують.

Подивимося на цитату – свідчення імпотенції такого органу, як «Вінницька обласна рада»:

Попередньо була пропозиція розглянути питання про встановлення доплати медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я, які безпосередньо зайняті ліквідацією захворювання серед людей на коронавірусну хворобу (COVID-19). Однак, голова постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадій Мазур запропонував зняти з розгляду цієї сесії зазначене питання.

– З держбюджету на ці доплати поки не виділено жодної копійки, тому ми коштом обласного бюджету виділили ці гроші за березень, – зазначив Геннадій Федорович.

Йдеться про відповідні доплати лікаря в розмірі 300% від посадового окладу. Однак, щоб не дублювати постанову Кабінету Міністрів №246, яка передбачає ці виплати, пропоную зняти це питання саме з цієї сесії й зачекати виділення Урядом у квітні цих грошей. Якщо виплати не будуть здійснені, тоді за квітень ми знову підставимо плече і проведемо ці виплати коштом обласного бюджету.

А тепер – прикол.

Проблема у тому, що ми з таким самим формулюванням писали про це у той день, коли скликали позачергову сесію. Ми зазначали, що її потрібно було скликати в екстреному порядку або на початку карантину, або після того, як на рівні Верховної Ради будуть внесені зміни до Держбюджету, щоб потім не вносити зміни до рішення обласної ради.

При цьому робили припущення, що ініціаторам скликання все це добре відомо, і виходять вони з такою ініціативою винятково для демонстрації факту смерті місцевого самоврядування на Вінниччині та заклику до центральної влади шукати контакти з тими, хто зберігає хоч якийсь вплив.

Навіть згадували у цьому контексті прізвище Геннадія Мазура.

Справдився прогноз?

На жаль, на 100%.

Сесія з бюджетних питань із самого початку збиралася для того… щоб по-факту не зібратися. Або – зібратися невідомо для чого.

Вінницька обласна рада просто обнулилася. Її немає. І не слід звертати увагу на усі конвульсивні рухи уже мертвого тіла.

P.S. Анатолій Олійник з’явився в інформпросторі.

P.P.S. Перед початком роботи… поінформував про вступ депутатів обласної Ради: до фракції Блок Петра Порошенка «Солідарність» Василя Пиндуса.

Партії немає уже майже рік. А фракція у Вінницькій обласній раді є!

Ну, так тримати. Уже зрозуміло усім, чому на місцеву вінницьку політичну тусовку ніхто жодної уваги не звертає.

І не зверне.

І насамкінець трохи політичного таблоїду. Високі відносини обласних депутатів.

Недарма Олійник боявся скликати сьогоднішню сесію облради оффлайн. Одна депутатка просто заплювала після сесії свого колегу-депутата (не будемо показувати пальцем, самі впізнали їх певно). Карантин і вірусняк, про який вона говорила до цього, до неї не стосуються мабуть…

Posted by Юрий Пархомчук on Thursday, April 16, 2020

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net