Влада хоче обмежити конституційні права виборців та політиків

"Слуга народу" хоче лишити права вибору половину вінничан?

Плани влади по обмеженню участі регіональних партій в місцевих виборах антиконституційні, – заява міського голови обласного центру.

Мова йде про плани “Слуги народу” ввести всеукраїнський 5% виборчий бар’єр для учасників місцевих виборів. Тобто якщо якась у партія Вінницькій області набрала 20% до обласної, чи міської ради, але по всій країні не подолала 5% – ця партія не проходить у Вінницькі ради.

Ще одне ноу-хау влади: обов’язкове висування кандидатів в 2/3 областей та мільйонні грошові застави.

Ну це буде не перша спроба “слуг народу” ігнорувати Конституцію. Але коли у партії “А” рейтинг в турборежимі катиться у прірву, а ця партія “А” намагається перекроїти закон під себе, щоб усунути всіх конкурентів (крім 4 парламентських партій) від участі у виборах, при цьому обмежуючи права громадян обирати та бути обраними – це вже не політичні маніпуляції, а конкретні статті Кримінального Кодексу України.

Для прикладу.

По Вінниці рейтини партій такі:

Слуга Народу – 12%

Українська Стратегія Гройсмана – 10%

Європейська Солідарність – 8%

ОПЗЖ – 4%.

Теоретично лише ці партії мають шанси пройти в міську раду. Це свіжі опитування “Рейтингу”. 

А далі слідкуємо за руками влади.

54% вінничан не підтримують жодну з існуючих політичних партій, які були представлені в анкеті. В ній немає місцевих регіональних проектів.

Тобто своїми планами переписати під себе закон, «слуги» хочуть лишити права вибору половину вінничан?

Далі. Якщо, наприклад, партія Гройсмана набере 15-20% в міську раду, а в масштабах країни недотягне 1-2% то вона не проходить в міську раду.

А як бути з голосами 20% вінничан?

Мільйонні застави і коментувати не будемо.

Що про це говорять відомі мери українських міст.

Телеканал “Україна 24”. Мер Дніпра Борис Філатов:

”Обмеження для регіональних політичних проєктів, зокрема 5 %-м бар’єром на місцевих виборах, стане порушенням конституційних прав громадян. Ті, хто вигадує і вкидає цю ідею до політичного порядку денного, повинні розуміти, що вони позбавляють людей права обирати та бути обраними”.

Мер Львова Андрій Садовий доповнив:

«Якщо чинна влада буде думати «а який закон такий ухвалити, щоби створити проблеми», то це є глупо. Треба думати, які закони ухвалити, щоб об’єднати Україну».
«Парламентські партії у кулуарах жваво обговорюють історію про те, яким чином на місцевих виборах не дати можливості регіональним політичним проєктам взяти у них участь. Вигадують різне, зокрема, про обмеження прохідного бар‘єру 5 % або двома третинами, або через заставу. Я можу сказати, що такі речі є по своїй суті антиконституційними», — сказав Борис Філатов.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net