Сергій Кудлаєнко прокоментував здобутки «бюджетного» парламентського тижня Верховна Рада України ухвалила бюджет на 2019 рік

За показниками головного кошторису країни передбачається зростання видатків на армію та безпеку, сферу медицини та збільшення мінімальної заробітної плати.

Народний депутат – вінничанин Сергій Кудлаєнко, традиційно коментує результати кожного сесійного тижня у парламенті та поділився думками з приводу запланованих фінансових показників на наступний рік.

«Парламентом прийнято зміни до Бюжетного та Податкового кодексів – №№ 9084,9060. Більшість ініціатив щодо податків і зборів стосуються рентної плати за користування природними ресурсами, сфери екології, ринку пального та тютюнових виробів. Сьогодні ухвалено законопроект №9000 Бюджет-2019, який оцінюється як збалансований та реалістичний. Варто враховувати, що Україна має суттєвий зовнішній борг – більше 50% ВВП, пік обслуговування якого розпочинається у 2019-2020 рр, відтак – країні необхідний доступ до макроекономічної допомоги МВФ. Державний борг не критичний, але його потрібно зменшувати та спрямовувати кошти на зростання економіки. За показниками кошторису, на наступний рік заплановано зростання ВВП на 3%, збільшення доходів зведеного бюджету, прожиткового мінімумуму, мінімальної заробітної плати та соціальних виплат в середньому на 10%. Варто зазначити, що Бюджет передбачає збільшення обсягів надходжень від ПДФО до місцевих бюджетів – 161,2 млрд грн , підтримку дорожньої інфраструктури, медичної, освітньої галузі та ЗСУ, а також фінансування субсидій в обсягах 58 млрд грн і головне – їх монетизації», – зазначив

Сергій Кудлаєнко і додав, що вчасне ухвалення Бюджету -2019 року сприятиме початку бюджетного процесу в установлені строки на місцевому рівні.

На думку народного депутата, важливим кроком стало і призначення Міністра у справах ветеранів та початок створення відповідного Міністерства, на що також заплановані кошти у державному бюджеті наступного року. Сергій Кудлаєнко пояснив, що функціонування профільного Міністерства у справах ветеранів – військовослужбовців сприятиме якісному і оперативному вирішенню проблем цієї категорії осіб на комплексній основі.

Прес-служба

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net