• Після екстраординарного збільшення штату виконавчого апарату Вінницької обласної ради після місцевих виборів 2020 року вдвічі та збільшення фінансування на утримання чиновників ради на 17 мільйонів грн, керівництво облради отримало чимало критики.

Принаймні опитування нашого видання зафікусвало, що поточне скликання облради (більшість має партія “Українська стратегія Гройсмана”) запам’яталась виборцям Вінницької області в першу чергу роздутим штатом і низкою депутатських скандалів.

Днями на сайті облради з’явився проєкт рішення про внесення змін до рішення 1 сесії обласної Ради 8 скликання від 20 листопада 2020 року No 4 «Про структуру і штатну чисельність обласної Ради та її виконавчого апарату» (зі змінами).

Згідно проєкту штат виконавчого апарату ради планють скоротити на 20 штатних одиниць, з 95 до 75.

Нагадаємо, в минулих скликання облради виконавчому апарату ради вистачало 45 працівників.

Окремо слід зауважити, що скорочення не торкнеться кількості заступників голови облради, яких у Вінницькій обласній раді рекордна кількість – чотири.

До теми: Вінницька обласна рада порушила Закон України “Про місцеве самоврядування”

Цю ситуацію піднімали навіть в стінах парламенту. Так на засіданні парламентського комітету народний депутат Дмитро Микиша наголосив, що в Законі “Про місцеве самоврядування” чітко прописана кількість заступників в обласних радах:

«56 Стаття 2 абзац, 1 частина говорить, що обласна рада обирає першого заступника та заступника голови ради. Скажіть будь ласка, які ще можуть бути заступники і які ще можуть бути норми? Кому не зрозуміло, що тут два заступники? Яка рада не може це зрозуміти? Кому ще треба пояснювати, що два заступника, не може бути більше.
Далі пункт 3 частина 6 статті 55 – голова ради районної, обласної, районної в місті ради представляє раді кандидатур для обрання на посади відповідно заступника голови районної, районної в місті ради, чи першого заступника, заступника голови обласної ради. Що ще треба щоб зрозуміти що заступники два в обласній раді і один в районній?
Кому не доходить ця інформація? Я вам скажу. Харківська обласна рада – один перший заступник і три заступники. Там поганий юридичний відділ, не вміють читати закон про місцеве самоврядування?”, – підкреслив нардеп.
Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net