«Політична каша згоріла». Сморід буде наступні два з половиною місяці. Смаку (змісту), швидше за все, – ні. Хоча…

Максимум, на що сьогодні вистачає місцевих політиків – це лити один на одного бруд (у гіршому випадку) та влаштовувати масові свята (що під час карантину є ще гіршим варіантом).

Так, місцева преса сповіщає, що на відкритті фонтану Roshen люди «забили» на маски. І наводить коментар колишнього заступника голови ОДА Романа Аксельрода:

«Петро поставив за мету, загнати місто в красну зону. Через декілька днів, будемо бачити наслідки ((( Це злочин, дозволити відкривати водограй в цих умовах», — зазначив він на ФБ.

Питання тут не у тому, хто правий – Порошенко з PR-акцією, або його критики. Ані експрезидент, ані його критики за останній період не сказали нічого змістовного щодо порядку денного розвитку Вінниччини та подальші стратегічні плани.

Наприклад, про проблему сміттєзвалищ. Про те, що “слуги народу” в Києві вирішили виключити вінницький аеропорт з державної програми розвитку, а політичні парті з цього приводу «мовчать у ганчірку».

Або про те, що львівське сміття знову мандрує Вінниччиною, а тим часом фракція «Самопомічі» у Вінницькій міській раді (в обласній дуже вчасно розбіглася) витівки свого партійного лідера ніяк не коментує.

Тривають перегони між В. Скальським та В. Коровієм за право очолити список «Української стратегії Гройсмана» на виборах до обласної ради.

Коровій їздить з презентацією «Стратегії 2030», хоча і видно, що йому непросто дається виступати не з позиції чиновника категорії «А».

Скальський розповідає про «спільні цінності» з командою Гройсмана та теж відпрацьовує в області.

Місцева організація «Європейської солідарності» вариться у власному соку, «Українська стратегія» просуває своїх людей у структури виконавчої влади, «Слуга народу» – представників у виборчі комісії.

А «Партія вінничан» – власні ідеї в інформаційному просторі. Резонанс дійшов і до «ТСН», а це дещо значить.

Губернатор Вінниччини С. Борзов відмовився підтримати відомого лікаря Олександра Калинчука та підтвердив його звільнення.

Іноді керівництво ОДА зрозуміти важко. Наприклад, під час онлайн конференції, на якій представники влади і місцевого самоврядування обговорювали «аспекти місцевих виборів», С. Борзов заявив наступне.

«Облдержадміністрація може і готова надати громадам всебічну підтримку. Перш за все це стосується питання формування бюджетів на 2021 рік, обміну даними щодо штатних структур майбутніх ОТГ, контролю за сплатою податків тощо. Ми домовились, що такі зустрічі будуть регулярними, що дозволить налагодити ефективну взаємодію та співпрацю між обласною державною адміністрацією і територіальними громадами».

По-перше, дещо незрозуміло до чого тут вибори?

По-друге, голова ОДА напевно знає, що найближчим часом ОДА буде управляти хіба що повітрям.

Сам же зізнавався, що перебуватиме на посаді 6 місяців до завершення реформи децентралізації. З чим тоді буде «співпрацювати» ОДА? Ким вона буде «керувати»?

Хоча, можливо, не знаємо точної інформації ми, а завершення реформи децентралізації відкладається на невизначений термін.

Варто відзначити, що початкове завзяття їздити по області та сваритися з чиновниками у Борзова вщухло, і тепер сайт ОДА, як і раніше, розповідає про апаратні наради, молочні ферми та спортивні здобутки.

До речі, про навчання. Наостанок дамо слово нашому улюбленому пацієнтові – Вінницькій обласній раді.

[голосом ведучого телепередачі для маляток]:

«За гроші американських платників податків видали корисну для вінницьких депутатів методичку. Інститут Політичної Освіти, який є партнером програми USAID DOBRE, видав посібник «Як бути ефективним депутатом». В збірці мова йде про права та обов‘язки депутатів. Зазначимо, що видання дійсно дуже цікаве, написане «живою» мовою, гарно проілюстроване. Ось, наприклад, чого тільки варті «депутатські інструменти» в одному дипломаті – яскраво, доступно, і легко запам‘ятовується».

А тим часом, позбавлені будь-якої опіки та контролю з боку обласної влади місцеві «князьки» стрімко переводять власні території в іншу соціально-економічну формацію – феодалізм. Як інакше розцінити витівку у Ладижині, де на офіційному сайті міської ради опублікували статтю із газети, в якій голова місцевого партійного осередку однієї з політичних партій закликає вступити в її ряди всім, хто бажає та взяти участь у виборах до Ладижинської ОТГ?

«Партія» та орган місцевого самоврядування таким чином без зайвого розголосу «сплелися» в єдине ціле.

Почав PR-кампанію Вороновицький селищний голова Олександр Ковінько, у якого, вочевидь, є наміри утримати за собою це далеко не бідне приміське ОТГ.

Розважають анонімні місцеві сайти, даючи інформацію про «Корпоратив ЄС на 70 000 $», а також як один з місцевих політиків розбещував неповнолітніх (посилань не даємо).

СБУ продовжує «кошмарити» ЦМСУ та, відповідно, вінницьку муніципальну владу.

Більшість з народних депутатів України – у теплих краях. Хоча, справедливості заради, скажемо, що дехто працює і в округах.

Але змістовної частини, повторимося, як не було видно, так немає її і сьогодні. Є «димова завіса» імітації активної діяльності. Це коли ті, хто уже багато років був при владі, намагаються переконати вінничан, що згодні ще трохи «покерувати» ними. А ті, хто виходять з альтернативою, поки що не знаходять переконливих аргументів, чому саме їм слід надати можливість вплинути на розвиток територіальних громад.

Тому у хід йдуть брудні методи, щоб сформувати у виборців стереотип – «всі – гірші». І між цими «гіршими» обрати «кращого».

Зміниться ситуація? Дуже на це сподіваємося.

Віталій Горковчук

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net