У минулі роки більшість скільки-небудь резонансних політичних подій провінційного масштабу негайно знаходили відображення у ЗМІ у контексті протистояння «людей і влади». Наприклад, збираються побудувати новий будинок – виходять протестувальники – в Інтернет потрапляють сутички невідомих з охороною – сюжет готовий. Є резонанс, влада вимушена реагувати.

Аж за деякий час з’являється інформація, що, насправді, «народ» був масовкою іншого забудовника, який таким чином виторговував власне права збудувати щось на цій ділянці.

Матеріальний інтерес завжди був у центрі будь-яких дій, які намагалися приховати під політичні процеси та турботу про «людей».

Намагаються виділити землю під нове кладовище? Будують підприємство із переробки відходів? Виділяють кошти на придбання обладнання для лікарні?

Негайно з’являються «активісти», яких «ведуть до бою» місцеві опозиційні депутати. Причина? Винятково у тому, щоб у владі їх запитали: «А чого тобі треба? Працевлаштування? Землі? Преференцій для бізнесу?» І протести затихали.

Для чого ми це розповідаємо?

Для того, щоб показати, наскільки нинішні місцеві політичні діячі втратили навички навіть таких примітивних «схем» пошуку кращої долі під вінницьким сонцем.

Зараз все коїться «у лоб».

Пересварилися забудовники? Виникла ситуація, у якій дідько заплутається – хто правий, а хто винний?

Влаштовуємо у виконанні народного депутата України «Парад-Алле» із цирком шинами і кониками молодиками в масках.

І депутат Пашковський в очах «старших товаришів» уже не простий статист, від якого нічого не залежить у Вінниці, а особа, яка може вплинути на розстановку сил напередодні місцевих виборів. Щоб саме до нього ходили бажаючі отримати мандат депутата обласної, чи міської ради і прохали про сприяння.

А у який ще спосіб нагадати про себе, коли у «депутатському заліку» у графі «кількість поданих законопроектів» значиться – «нуль»?

Тут, до речі, ще один показовий момент. Максим Пашковський, який до 12 виборчого округу, на території якого знаходиться скандальна забудова, відношення не має, але має політичні амбіції, або зобов’язання – вуличну та інформаційну активність виявляє без скидання обертів. А його колега – Анатолій Драбовський, судячи з усього, знайшов власну оптимальну нішу у депутатському кріслі. Тому його за останні часи не видно, і не чути. Ні в ЗМІ, ні на окрузі.

Подивимося в інший бік – внутріпартійних стосунків. Раніше чинно-мирно проводили конференції, когось знімали, когось призначали. Так, були пост-фактум звинувачення один одного у ЗМІ. Але справа не доходила до гри у «пінг-понг», де обидві сторони, які формально не склали партійний квиток обзивали один одного безногим жовтим земляним хробаком негарними словами. Цікаво, чи вдасться їм порозумітися під час складання виборчих списків? Або ж дехто перейде в інший політичний проект, контури якого не просто нам вимальовуються на політичному обрії, а й отримують явне покровительство зі столичних пагорбів. Хоча, звісно, всі розуміють, що це «гості з минулого».

Отже, бачимо у суцільному громадсько-політичному вакуумі окремі рухи окремих осіб, які натякають сильним світу цього, щоб і про їхні інтереси не забули, коли формуватимуть списки на місцеві вибори.

А що влада? Обласна – в комі, звідки її не можуть вивести навіть мітинги під її адміністративною будівлею.

Чиновникам розповідають про незадовільну реалізацію недолугої медичної реформи, а ті лише скромно посміхаються у відповідь.

З місця ситуацію міг би зрушити з’їзд ПП «Слуга народу». Що конкретно ухвалили на ньому по відношенню до Вінниччини, читайте на нашому телеграм-каналі. Тим часом у деяких областях губернатори вже отримали «по шапці» за провалену політичну публічну роботу. Паралельно їх зобов’язали створити прообрази виборчих штабів. Причому «губернаторська», «депутатська», «партійна» і «заїжджо-політтехнологічна» частини там намішані приблизно у рівних пропорціях.

Допоможе? Невідомо.

Чекаємо і березня, коли у 179 окрузі відбудуться вибори, які покажуть динаміку рейтингу «слуг». Утримає він високу планку, знизиться (зі сфери фантастики – зросте), або ж взагалі рухне. Тоді й місцева робота має пожвавитися.

Чекаємо й неодноразово анонсовані та, у нинішній ситуації, просто неминучі регіональні політичні проєкти.

Агов, хлопці та дівчата? Ви де?

Ми вже зачекалися на вас з вінницькою нафталіновою політикою.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Редакція “Політарени”

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net