Люди как люди. Любят деньги, но ведь это всегда было… Человечество любит деньги, из чего бы те ни были сделаны, из кожи ли, из бумаги ли, из бронзы или из золота. Ну, легкомысленны… ну, что ж… и милосердие иногда стучится в их сердца… обыкновенные люди… в общем, напоминают прежних… квартирный вопрос только испортил их…

М. Булгаков “Мастер и Маргарита”

Народний депутат України від 11 виборчого округу, член парламентської фракції «Слуга народу» Максим Пашковський взяв участь у проведеному перед будівлею Вінницького міськвиконкому мітингу.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що «напрямок, по якому ми точно будемо підсилюватися, це економічний блок з фокусом на інвестиції, тому що ми віримо в це.

Стратегія уряду полягає в тому, щоб збільшити інвестиції.

А на сайті забудовників інформація про ЖК «Європейський квартал» досі міститься інформація, що «…комплекс економ класу знаходиться … в затишному мікрорайоні. … створений зручний паркінг. … розташовані школи, дитячий садок, магазини, банки, аптеки та інші об’єкти соціальної й торгової інфраструктури».

Шановні читачі!

Якщо ви бажаєте дізнатися, який зв’язок між цими подіями. Ви хочете зрозуміти, як за допомогою їхнього аналізу можна оцінити «середній градус по політичній палаті» у місті Вінниці. Однак ви не готові копирсатися у тонах і кілометрах судових приписів та намагатися знайти «крайніх», ґрунтуючись на маніпулятивних висновках…

Тоді ви звернулися за адресою.

Ми вам швидко і доступно про це розповімо.

Теза перша.

Навколо житлово-будівельного кооперативу «Європейський квартал» є конфлікт забудовників. Або інвесторів та забудовників. Або декількох груп у середовищі «бізнес-партнерів» серед цих забудовників.

Хто з них «правий», а хто «винний» може встановити лише суд, рішень якого наразі немає.

Про те, які дружні стосунки у цих групах можуть розповісти вам історії про Микитася у Києві, або забудовою заводу «Краян» в Одесі. Обидві історії набули міжнародного резонансу.

Висновок з тези № 1.

Питання забудови території у межах населених пунктів. Питання отримання дозвільної документації. Питання гарантій з боку забудовників. Питання відповідальності забудовників за якісне будівництво. Питання відповідальності інвесторів (а є й таке). Питання притягнення до відповідальності когось зі сторін, які не дотримуються власних зобов’язань…

Усі ці питання в українському законодавстві прописані таким чином, що залишають безліч трактувань. І є не «питаннями», а величезними «Проблемами».

Що створює підґрунтя для масштабної корупції.

Відповідно, викоріненням цього ганебного явища мали б зайнятися народні депутати у сесійній залі.

Натомість для них більш актуальними є інші напрямки «рєшалова».

Теза № 2.

Судячи із заяв та поведінки пана Пашковського, у нього в справі ЖК «Євроквартал» є певний інтерес.

Інакше, яким чином трактувати його допис у «Фейсбуці», що хоча він і хоче «щоб цю справу розслідували об’єктивно і всі винні були покарані», але діяти воліє не через суд… А як?

«Я не просив мера когось притягати до відповідальності, а взяти ситуацію під свій контроль», – зазначає «на камеру» Пашковський. І ще раз наголошує, що головна причина конфлікту:

«Відповідальність саме міської влади за всі ці проблеми між інвесторами, підрядниками, приватними компаніями та монополістами на газо-, водо- і електропостачання…».

А тому – муніципальній владі слід самотужки влазити у цю пастку регуляторного законодавства, і перекладати провину із забудовників персонально на себе?

Висновок з тези № 2.

Саме на такому варіанті й наполягає Максим Пашковський, влаштовуючи, у тому числі, шоу на брифінгу у Верховній Раді.

Теза № 3.

Тому час виявити зазначений вище «інтерес» нардепа, який почав проявляти активність з питання, яке, дійсно, хвилює 300 виборців, але: 1) не на його окрузі; 2) не у сфері його інтересів (МП є членом Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури); 3) не є актуальним для життя інших 400 тисяч мешканців Вінниці, щоб навколо нього влаштовувати шоу у Верховній Раді.

Чи є персональний інтерес у народного депутата?

Інтерес може бути різного роду. У тому числі такий, щоб депутат сам став «арбітром», і щоб саме через нього вирішували спірні запитання (тисячі їх!) забудовники. І недарма одна із забудовниць ЖК «Євроквартал» Вікторія Галіцька намагалася (безуспішно, щоправда) балотуватися влітку минулого року до ВР у Вінниці.

А саме для досягнення зазначеної мети та підвищення власного статусу справжнього «гравця», а не статиста у Вінниці й було влаштовано шоу із «масовкою» у балаклавах під мерією. Для цього – інформаційна кампанія. Для цього – вимоги до міської влади рахуватися із його, депутата, поглядом на події. Не зважаючи на відсутність офіційної позиції суду.

Висновки з тези № 3.

Пашковському дуже хочеться стати людиною, яка у Вінниці щось «рішає».

І він наполегливо шукає для цього шляхи й можливості.

Загальні висновки.

Усі розмови голови уряду про якісь «інвестиції» так розмовами і залишаться, якщо в Україні не запрацюють чіткі правила. Встановити які у сфері забудови міських територій можуть лише народні депутати. І допоки деякі з них намагатимуться такі питання вирішувати не через суд, а «рішати» у ручному режимі, допоки про будь-які інвестиції можна забути.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.
Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net