Система місцевої влади на рівні областей розподіляється таким чином: керівник виконавчої гілки владі в області (призначає президент) – це голова облдержадміністрації. Він безпосередньо керує апартом ОДА та його структурними підрозділами: департаментами і управліннями, які в свою чергу відповідають за всі ключові напрямки державної політики у Вінницькій області.

Він же (голова ОДА) координує діяльність регіональних представництв центральних органів влади та правоохоронних органів.

Ще один важливий обласний орган – обласна рада.

Це представницький орган влади, який складається з депутатів облради. Вони обирають собі керівника – голову ради, його заступників та голів профільних комісій. Депутати працюють на громадських засадах (без зарплати). Керівництво ради і виконавчий апарат отримують зарплату.

Основні функції облради: розподіл обласного бюджету та делегування повноважень виконавчій гілці влади – ОДА з функціями моніторингу виконання обласних програм.

Також облрада розпоряджається комунальним майном громади області, здійснює оперативне управління обласними комунальними підприємствами та установами. Призначає та звільніє керівництво цих установ.

Третя ключова фігура в області – мер обласного центру.

Міського голову обирають на виборах на п’ять років. Мер очолює міську раду та її виконавчий комітет. Міська влада розпоряджається бюджетом Вінниці, керує міськими майном, земельними ресурсами, комунальними підприємствами, надає відповідні дозволи, ухвалює рішення та надає сервісні послуги мешканцям громади тощо.

Отже в кожній області є три ключових посади, які впливають на життя регіону.

Це – голова ОДА, голова обласної ради та мер обласного центру.

Наше видання провело опитування, хто з перерахованих чиновників самий ефективний, чию діяльність можна оцінити як позитивну.

За результатами опитування найбільш ефективним вінничани визнали голову ОДА Сергія Борзова – 39%


На другому місці – мер Вінниці Сергій Моргунов 34%


Абсолютним аутсайдером став голова Вінницької облради Вячеслав Соколовий – з результатом 4%


23% опитаних вважають, що жоден з чиновників не відповідає займаній посаді.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net