За останні пару місяців в області стало очевидно кого сьогодні найбільше турбує політика, особливо в частині підготовки до наступних виборів, політичної чорнухи та інших електоральних принад, які під час війни виглядають щонайменше дивно.

І якщо Петро Порошенко і Юлія Тимошенко намагаються працювати в електоральних полях в межах “червоних ліній”, то деякі місцеві політики зосередились на виключно прагматичних речах – “базі гарантованих виборців”. 

Ми вже розповідали вам про переважно іноземну гуманітарну допомогу, яку у Вінниці розфасовували в пакети з партійними логотипами та запустили видозмінену програму мотивації виборців і розширення виборчої “сітки”.

Як бачимо, логотип “координаційного штабу” Вінниці складається з логотипів партії “Українська стратегія Гройсмана”, а логотип жіногочо крила партії повністю ідентичний логотипу “координаційного штабу”, який очолює Володимир Гройсман.

Тому, коли ми читаємо новини колег з каналу “Новини Вінниці”, про те, що “департамент соціальної політики міської ради, під егідою місцевого «координаційного штабу” почав роздавати окремим малозахищеним категоріям жителів громади, соняшникову олію, (раніше роздавали пакети переважно з крупами та борошном ред.) то ми звертаємо увагу на дещо інші деталі такого повідомлення.

Партія Володимира Гройсмана, використовуючи міську раду Вінниці почала роздавати не тільки продуктові пакети, а й олію
Фото – сайт Вінницької міської ради

А саме: Як повідомили у міській раді, загалом планують роздати понад 55 тисяч пляшок олії.

Чому ж саме 55 тисяч, а не 25, чи 64 тисячі? І при чому тут вибори?

Трохи цифр і математики:

Загальна кількість виборців у Вінниці становить приблизно 296 081 чоловік.

На останніх місцевих виборах 2020 року, явка виборців у місті Вінниці склала 92 784 людини – це близько 31,3%. Тобто на вибори прийшло менше третини виборців обласного центру.

Не складно здогадатись та порахувати, що при такій явці, для того щоб стати мером Вінниці вже в першому турі, потрібно набрати 47 тис. 365 голосів. Що становить 51% від явки.

Тобто, 55 тисяч гарантованих голосів виборців, яких час від часу будуть мотивувати продуктовими наборами, олією та іншим – це гарантований результат з запасом.

А ще, 55 тисяч голосів виборців – це дві виборчих квоти по регіональному списку Вінницької області у Верховну Раду, які по чинному законодавству дорівнюють двом мандатам народних депутатів.

Тобто, в межах громади Вінниці, яка колись ділилась на два виборчі округи 11 та 12, та фінансово-політична група, яка назбирає (скупить) і сформує виборчу сітку у 55 тис голосів, отримує одразу декілька бонусів – свого мера Вінниці вже в першому турі  і двох нардепів, звісно, якщо ця партія подолає прохідний 5% по країні. 

А ще отримає знамениту “більшість в міській раді”. Для цього достатньо всього 44 тис голосів. А ще з десяток депутатів обласної ради.

І це без урахування “роботи в комісіях”, будинків і квартир привидів, уточнених списків і вкрадених голосів у тих кандидатів і партій, які не проходять в раду, (не долають 5%) тому вже й не слідкують за своїми відсотками при підрахунку голосів на дільницях та в комісіях, і їх стабільно та успішно підбирає одна відома місцева партія.

Але при чому ж тут вибори до 55 тис пляшок благодійної олії?

Ну якби тут не було елементів політики, то офіційний сайт міськради та мережа їх анонімних сайтів, обмежились лише “соціальним департаментом міськради” і не згадували б в контексті цієї та інших благодійних акцій місцевий “координаційний штаб” з оригінальними логотипами, які ідентичні логотипам однієї політичної партії. Так (напевно випадково) сталось, що “координаційний штаб” і партію, логотипи якої майорять на продуктових пакетах, очолює одна і та ж людина, добре відома вінничанам. А головою обласного осередку цієї ж партії числиться в реєстрах чинний мер Вінниці.

Ну і в якості інформації для роздумів

На останніх місцевих виборах чинний мер Вінниці в першому турі набрав 61 194 голоси (не будемо зараз ставити під сумнів цей результат). Що становить лише 20,6% голосів всіх виборців Вінниці (296 081 вінничанин).

Як бачите, шляхом нехитрих виборчих стратегій і математичних підрахунків, всього 20% голосів (по факту) перетворюються в переможні 61%.

Нагадаємо, за даними нашого опитування, лише 18% вінничан вважає, що Сергію Моргунову варто балотуватись на третій термін в мери Вінниці.

Підписуйтесь на наш телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net