На майдані біля театру ліворуція іде

У Вінниці непомітно для 97% її мешканців киплять громадські пристрасті. І якби не інформаційні повідомлення про черговий “конфлікт”, то міжсобойчик опонентів був невідомий для всіх 100% мешканців області.

Всі події блокбастера про пам’ятники відбуваються на лобному місці – центральній площі Вінниці. Колись вона називалась “Театральною”, після Революції Гідності перейменована на площу Героїв Майдану.

Після логічного звернення родин загиблих на Євромайдані, з проханням встановити на цій площі пам’ятник Героям Небесної Сотні, міська влада його логічно підтримала.

Здавалось би жодної слабкої ланки в цьому логічному, з точки зору історії, моралі та вдячності сучасним героям, ланцюжку – немає. Але не тут то було. Залежались та засиділись місцеві активісти з часів такого ж дивного опозиційного хайпу навколо необхідного для місцевої громади нового кладовища на Сабарові.

Нагадаємо, що всі гучні погрози та потуги опозиційних ЗМІ, одразу після початку будівництва Сабарівського кладовища зійшли нанівець. І це при тому, що об’єктивно у Вінниці закінчились місця для поховання і побудова нового кладовища була гострою необхідністю. Потрібно відмітити, що дійсно частина мешканців Сабарову була категорично проти такого сусідства. В основному таку позицію вони зайняли після страхітливих фейків про трупні яди від нового кладовища, які можуть потрапляти в Южний Буг та інші нісенітниці, які захоплено розповсюджували активісти. Питання вирішилось та затихло.

Що ж відбувається навколо пам’ятника Небесній Сотні? І яким чином на 4 річницю Революції Гідності у Вінниці з’явились противники встановлення “Дерева Свободи” на честь загиблих майданівців?

Як виявилось і тут знайшовся привід маніпулювання громадскою думкою. Справа в тому, що в свій час, на цій площі за кошти Володимира Базелюка було встановлене погруддя Тарасу Шевченку. Для встановлення “Дерева Свободи” його потрібно було перенести в інше, пристойне місце. Базелюк не пішов проти родин Небесної Сотні і погруддя переніс – в шкільний музей рідної школи.

Але опоненти влади, родин загиблих майданівців та здорового глузду не здаються. Сьогодні під проводом екс-голови обласної ради Сергія Свитка, підприємця Петра Гандурського та бізнесмена Віктора Малиновського вони вийшли на мітинг “За” Шевченка. Говорили що вони “Не” проти пам’ятника Героям Майдану.

Поруч зібрались “Чоркомівці” – Денис Котов, Андрій Вербецький, інші представники громадських організацій. Ці громадські діячі відстоювали пам’ятник Небесній Сотні. Чим закінчиться штучне протистояння спрогнозувати досить елементарно. Пам’ятник Небесній Сотні буде встановлено, інакше в демократичні і патріотичній Вінниці не може бути. Одіозні мітингарі на якийсь час притихнуть. Принаймні до наступного “креативного” приводу потусити з мегафонами та гаслами на площі Героїв Майдану під “Деревом Свободи”. Головне фото – сайт “Vежа”.

 

 

 

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net