Бачили очі, що купували, або Як Сальницький сільський голова дбає про селян

Факти зухвалого, зверхнього, відверто хамського ставлення керівників місцевих громад і районів до мешканців – факти, нажаль, непоодинокі. Так звикло місцеве начальство, що вони – пани і біла кістка, а мешканці – бидло. Проте, багато в чому винні й самі громадяни. Що обирають таку владу.

Днями мережею Фейсбук поширили фотокопію відповіді Сальницького сільського голови Андрія Вовка одній з громадянок, у якому він пояснює, чому за багато років він не спромігся заасфальтувати центральну вулицю села.

У своїй цинічній відповіді пан Вовк пише громадянці, що не асфальтував вулицю для… безпеки тієї ж громадянки. Бо, мовляв, якщо вона впаде з велосипеда на асфальт, то зіб’є коліна. А в багнюку, мовляв, падати м’якше і безпечніше.

Звичайно ж, фейсбучани, в більшості випадків мешканці міст, подивувались і обурилися ставленням Андрія Вовка до своїх земляків, виборців та людей, з якими він живе пліч-о-пліч. Проте, це абсолютно не турбує самого сільського голову. Бо він отримав у Сальнику Калинівського району повну і абсолютну владу.

Річ у тім, що Андрій Вовк є власником ПП «Сальницьке», яке є єдиним підприємством у селі. Тож, економічні важелі для влади Андрій Вовк мав завжди. Їх треба було лише легітимізувати. І це прекрасно зробила громада села Сальник, яка сама віддала всю повноту влади в руки Андрія Вовка.

https://declarations.com.ua/declaration/nacp_c0a5719a-3468-4a41-b058-ce23ff19244c

Хоча Андрій Вовк і висувався на минулих виборах у 2015 році, як самовисуванець, але на посаді сільського голови він «підмінив» свого родича, Вовка Миколу Захаровича, який «правив» Сальником два скликання – з 2006 року по 2015. А потім передав владу небозі Андрію Вовку.

Ось така спадковість влади на місцях у нас.

До речі, Андрій Вовк хоча б відповів на запит громадянки стосовно благоустрою села.

А його попередник і родич навіть не думав ніколи відповідати на такі звернення. Так що – прогрес явно є. Як є і прогрес хамства. Як би там не було, але відповідь Сальницького сільського голови увійде в певні анали 👿

З цієї ситуації для нас всіх можна зробити два висновки. І вони не втішні. Перше – Андрія Вовка обирали самі громадяни в Сальнику, вони добре знали все про його манери і амбіції. І друге, не менш важливе. Андрій Вовк не нестиме ЖОДНОЇ відповідальності за своє хамство. Він в цьому сенсі нікому не підзвітний. Ні районній владі, ні обласній, і навіть центральній. Сам пан, сам хазяїн. А до виборів наступних цей приклад забудеться. Якщо взагалі на нього хтось у Сальнику звернув увагу (крім користувачів Фейсбуку). Бо до хамства з боку начальства у нас звикли…

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net