Згадати все. Яким був 2018-й, і яким буде 2019-й рік

Якими барвами майорітиме політичне життя на Вінниччині у 2019 році? Аналізуючи це питання, можна було б зробити серйозний вигляд, і довго обговорювати ті, або інші аспекти. Але це справа марна. Місцеві політики робитимуть те саме, й у той саме спосіб, що й у 2018 році, та й в усі попередні.

Влада президентські вибори у регіоні програє. Це підтверджують дані соціологічного опитування. А ще більше – абсолютна пасивність місцевої структури «Блоку Петра Порошенка», офіційні представники якої 1 (один) раз вийшли з політичними заявами у публічну плоскість. Ні, сайт місцевої парторганізації, звісно, розповідав про те, як депутати різних рівнів від «БПП» брали активну участь у політичному та громадському житті області. Ось тільки самі депутати не надто наголошували на своїй причетності до партії влади. Точніше так – не наголошували взагалі. Все інше – висаджування дерев та кущів, благодійні акції, привітання і перерізування червоних стрічок, у яких брали участь штатні працівники офісів «БПП», є заходами соціальними, а не політичними. І на настрої виборців впливають слабко.

А тому антирейтинг нинішнього Глави держави навіть на Вінниччині є найбільшим з-поміж інших претендентів на президентське крісло.

Вибачте, шановні «БПП»шники, але хтось мав вам це сказати.

І питання тут не у тому, що місцева влада нічого не робила. Вінницька область перебуває у десятці регіонів з високим рівнем інвестиційної ефективності. Цього року розпочалася реалізація низки виробничих проектів, зокрема, відкрито завод одного з найбільших у світі виробників холодильної техніки і керамічних пивних колон, торгово-промисловий холдинг UBC Group. Триває розробка Індустріального парку. Уряд Гройсмана, дійсно, спрямовує у цей регіон максимум коштів у вигляді субвенцій і дотацій, у тому числі через депутатські фонди.

Проблема лише у тому, що фактичний успіх в економіці та соціальній сфері не помножився на якісне висвітлення здобутків в інформаційному просторі. Відповідальні за співпрацю зі ЗМІ та громадським сектором чиновники так і не зрозуміли, що традиційне спілкування (“підійти до преси”) – уже не працює. А нудні звіти жодним чином на формування порядку денного не впливають. А партійної організації, яка могла б цей процес спрямовувати та контролювати — немає. Чиновники так і не стали публічними політиками.

У такому випадку антирейтинг влади формується не тому, що виборці не сприймають усі нововведення та реформи, а тому, що функціонери, яких елементарно хапають за руку на корупційних діяннях, почуваються безкарними. І народ готовий постати.

Справедливості заради, слід сказати, що безкарними залишаються представники не лише влади, а й опозиції. Якщо хтось не знає називається це – кругова порука.

Виходячи з цього, ризикнемо зробити прогноз з приводу поведінки обласної влади на президентських виборах.

Спостерігаючи за фактом обвалу всього з усіх сторін, вона просто умиє руки. І буде шукати виходи на потенційних переможців з тим, щоб спробувати домовитися. І тим самим залишити за собою чиновницькі крісла.

Звідси ж — від небажання ризикувати теплим становищем у системі влади — й затягування процесів децентралізації на теренах області, про що уже давно і відкрито говорить Кабмін.

І тут у проблеми виникає другий бік. Місцева опозиція, представниця якої має начебто кращі електоральні позиції напередодні президентських виборів, теж працює не стільки на підвищення цього рейтингу, скільки на його зменшення.

Вище ми іронізували, що провладний “БПП” на Вінниччині вистачило аж на 1 публічний захід, який можна назвати політичним. Відкриємо вам секрет, захід цей був вимушений. Одна з критичних, але влучних публікацій місцевих інтернет-ресурсів потрапила у моніторинг Адміністрації Президента, яка й влаштувала пікантний фідбек відповідальним за політичні процеси в області.

А що опозиція? Наприклад ВО “Батьківщина” найкраще продемонструвала свої цілі та інтереси, коли почало відкрито торгуватися за посади. Які їм, начебто, обіцяли, але не дали.

А і все. “Батьківщина” висувала альтернативні стратегії розвитку області? Конструктивно і з цифрами критикувала діяльність обласної влади, вказуючи на її помилки та прорахунки? Викривала корупційні схеми, на які час від часу вказували місцеві активісти? Нічого не було. Була “розвідка боєм” у питанні майбутньої битви за посади.

Сказати, чим буде займатися керівництво обласної “Батьківщини”, якщо Ю. В. Тимошенко виграє президентські вибори? Як і будь-яка інша місцева опозиційна структура – ділитиме посади.

Що ще можна сказати про активність місцевих партійних структур тих політичних сил, які можуть взяти участь у президентських та парламентських виборах?

“Самопомічі” на місцевій політичній арені видно не було. Окрім того, що заступник голови обласної ради Ігор Хміль вийшов з обережною ініціативою ухвалити бюджетний регламент. Але розпорядники коштів (ОДА) дуже швидко пояснили йому, що це не його справа, а Хміль і не наполягав. Натомість працює в окрузі “з прицілом” на парламентські вибори.

«Радикалів» Олега Ляшка помітили лише тоді, коли їхнього представника після року провадження, хоча і визнали винним в одержанні хабара (див. вище), все ж відпустили. А сам Ляшко, відвідавши Вінниччину, жодної екстравагантної витівки не вчинив, обмежившись типовою для усіх політиків “джинсою”.

Начебто погорів на хабарі (чи вимаганні?) й керівник “Опозиційного блоку”. Сумнівна новина була миттєво розтиражована, але. Уявіть собі наступну картинку: управління стратегічних розслідувань, слідче управління ГУНП у Вінницькій області, СБУ, прокуратура Вінницької області, спецпідрозділ КОРД всі ці поважні структури разом затримували депутата обласної ради з двома друзями в справі де фігурує … 475 $ (13 тисяч грн).

Чоорноокий-500-баксів-рілі? Вже наступного дня ЗМІ повідомили, що депутата не заарештовували, а лише проводили слідчі дії.

“Укроп” в особі Григорія Зозулі займався тим, чим вміє — тобто нічим. Інколи читав з папірця на публічних заходах. 

Деякі депутати-”свободівці” проявляли активність у соціальних мережах, але вигідне працевлаштування окремих з них не сприяло жорсткій опозиційності. Для прикладу, нещодавно депутат обласної ради “свободівець”, 27 річний Андрій Вигонюк був призначений заступником головного лікаря Чорнобильської лікарні. Зазначимо, що видатний місцевий націонал-патріот в 2015 році балотувався в депутати в статусі інтерна, після обрання вискочив аж … у викладачі Вінницького медінституту, а керівник відповідної кафедри в 2018 році отримав почесний статус тестя Вигонюка (видав за нього заміж доньку), потім екс-інтерн встиг попрацювати (щоправда не по спеціалізації) ще в одному лікарняному закладі і вуаля – керівник обласного лікувального комунального закладу. А ви кажете опозиція. Ну да, ну да 🙂

Взагалі, активність “активістів” (перепрошуємо за тавтологією), особливо у порівнянні з попередніми роками, у Вінницькій області впала катастрофічно. На місці кандидатів у народні депутати, ми би жодної копійки “за мовчання” не давали усім цим ГО, “самооборонам” та “народним радам”. Жодного потенціалу там не залишилося. І уваги на них ніхто не звертає. Остаточно підтвердила це беззмістовна штовханина навколо пам’ятника на Театральній. Істерика “активістів” дійшла до центральних ЗМІ, але так само й стихла.

Про активність чинних народних депутатів в округах та інших потенційних претендентах на мандати ми уже писали:


Вибори-2019. 16 виборчий округ. Без «батька», але з місцевими «баронами»


17 виборчий округ. Територія «підгодована», але не «приготована»


18 виборчий округ. Шанси на стрілянину – високі


“Безхозний” 15 округ: те, що треба і так, як треба


14 виборчий округ – ласий шматок для впливових кандидатів


12 виборчий округ. Династія – декаданс, чи ренесанс?


Хрестоматійний округ №13: партійний бренд vs мережа підкупу


 

А з того часу “розклади” мало змінилися. Скажімо лише, що серйозні чоловіки та жінки, як від влади, так і від опозиції уже почали “засівати” округи “гречкою” та “добрими справами”. І жодним чином не реагують, коли їм вказують на неприпустимість такої поведінки. Курс на Європу, авжеж.

Ще до Вінниці приїжджали потенційні кандидати у Президенти України Анатолій Гриценко, Роман Безсмертний, Валентин Наливайченко, Олександр Шевченко та інші. І говорили, у принципі, вірні речі про мир, подолання корупції, розвиток економіки та таке інше. Потрібно їх у даному контексті цитувати?

Ще є місцеві об’єднання (наприклад, ВЕС у Вінниці) та інші тісно пов’язані бізнес-інтересами групи впливу, які наразі зберігають нейтралітет у виборчих змаганнях.

І усі розуміють — президентські вибори жодним чином не поставлять “крапку” у становленні політичної палітри на новий політичний сезон.

Ключова проблема у тому, що навіть приблизних його контурів, так само, як і методів ведення політичних змагань ніхто досі не розуміє у повному обсязі. У тому числі й на Вінниччині. Що стосується дебюту нашого видання на політичній арені Вінниччини, то основні плани, завдання та наміри ми дуже чітко висловили на нашій сторінці в фейсбуці   :

Якщо зірки запалюють значить, це комусь потрібно. Невже хтось думав, що наш ресурс несподівано вигулькнув в медіа просторі, як грибочок після дощу, та ще й напередодні одразу трьох виборчих кампаній?

Звісно ні.

Ми вміємо і чітко розуміємо як впливати на результат і перебіг виборів на теренах нашої області і обов’язково це будемо робити. Всіма доступними нам засобами та інструментами ми розпочинаємо власну кампанію з руйнування і викриття інформаційних та технологічних маніпуляцій всіх без вийнятку виборчих штабів кандидатів в президенти, слідкуйте за нашими сторінками в соцмережах та матеріалами нашого видання. Ми вважаємо це нашим громадянським обов’язком – забезпечити максимально чесні та прозорі вибори в нашому регіоні.

Звіряйте політичні новини, сенсації та скандали по нашій аналітиці. І не сумнівайтесь. Все буде добре!

З повагою, завжди Ваша редація “Політичної Арени Вінниччини”

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net