«Як я провів літо»: УКРОП і Зозуля «запалюють» інформаційний простір

Як ми вже писали у попередніх дописах, багато політичних партій, що мають представництво у місцевих радах, вирішили у серпні взяти відпустку. І зменшили оберти діяльності своїх прес та піар-служб. Щоправда, деякі партії її так і не розпочинали, перебуваючи у «вічній відпустці». Вінницький УКРОП не з таких. Агітаційна машина у них працює, як годинник.

Щоправда, якщо порівнювати діяльність «укропівської» пропаганди з годинником, то можна вийти на таку аналогію: механізм діє, шестерінки рухаються, стрілки крутяться по циферблату! А от час цей механізм показує не той. Тобто «укропівський» інформація постійно прибріхує, і видає бажане за дійсне.

Все це видно, якщо уважно проаналізувати роботу сторінки у Фейсбуці «УКРОП Вінниччина» та повідомлення з центрального сайту партії.

До речі, на честь керівника прес/піар служби партії, інформація на центральний сайт потрапляє майже онлайн. У день коли сталася подія. Це й не дивно, бо керує службою знана у Вінниці журналістка. Тільки от якість цієї інформації… іноді викликає посмішку (особливо знаючи керівника обласного осередку Григорія Зозулю).

Ось скажімо, із свіжого: не встиг пан Зозуля дійти до «Книжки» до пам’ятника Стусу, як центральний партійний сайт опублікував таке:

Укропівець Григорій Зозуля взяв участь у Стусівських читаннях

Сайт навіть цитує Григорія Зозулю:

«33 роки тому, в ніч на 4 вересня 1985-го, перебуваючи в карцері в’язниці поблизу села Кучино Пермського краю, пішов із життя Василь Стус. 13 із 47 років свого життя видатний український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник і один із найактивніших представників шістдесятників провів в ув’язненні через власне прагнення зберегти й розвивати українську культуру. Бажаю всім такого ж незламного духу, як у Василя Стуса. Він був людиною, яка мала потужний стрижень духовності. Такі люди надзвичайно рідко зустрічаються, і ми можемо по праву пишатися, що Василь Стус – наш земляк».

Але тут вийшла накладочка: достеменно відомо що Зозуля на «Стусівських читаннях» саме цих слів публічно не промовляв. Існують підозри, що такий текст голова обласного осередку внятно не прочитає навіть з папірця 🙂

І так в усьому. «Укропівський» піар по-вінницькі має присмак недосказаності і перебільшення одночасно. Як так, запитаєте? Це напевне «укропівське» ноу-хау.

Ось наприклад допис на сторінці у Фейсбуці:

«Укропівець налагоджує зв’язки Вінничини з Данією»

У ній йдеться про те, що депутат облради Олександр Васильчук відвідав Копенгаген на запрошення представників Скандинавсько-Українського Альянсу.

За його словами зустріч була дуже теплою та дружньою.

«Домовилися про співпрацю та приїзд членів Scandinavian Ukrainian Alliance в Україну в наступному році, з метою проведення спільних лекцій та круглих столів»,- розповів Олександр Васильчук.

Про що будуть говорити на круглих столах неясно. Як і не зрозумілі для неутаємничених цілі данської організації.

А далі – зовсім треш! Виявляється, поїздку організовувало посольство України в Данії! Як і всі зустрічі і узгодження перспектив співпраці. Про це ж йдеться у тому ж дописі.

«Голова міжфракційного депутатського об’єднання «Антикорупційний рух» у Вінницькій обласній Раді також висловив вдячність посольству України в Данії за підтримку в організації поїздки та налагодження співпраці з Альянсом».

І ще. Інформація, що явно перебільшує роль Григорія Зозулі у подіях, що відбуваються в Україні. Допис: «Головний укропівець області взяв участь у Міжнародному турнірі «Кубок Чорного моря». Це був турнір з тайського боксу. Як видно з публікації, Григорій Зозуля просто посидів на трибуні і дивився змагання.

Фото з групи у соціальній мережі Фейсбук “Вінницький політклуб”

Ще одна така ж публікація: «Укропівець взяв участь в урочистостях з нагоди Дня державного прапора».

Насправді депутат Вінницької обласної ради Олександр Васильчук був присутнім на урочистій церемонії. Як і сотні офіційних осіб та пересічних вінничан.
Взагалі, таке відчуття, що «укропівці» дуже люблять український прапор. Про це говорять два заголовки:

«На фото –депутат Вінницької обласної ради , укропівець Олександр Васильчук на тлі українських прапорів»

“Прапор для мене – це символ України, боротьба за незалежність якої триває і в даний час”.

На фото Надія Гандзій- керівник Піщанської районої організації партії УКРОП, депутатка Піщанської райради».

А може це й логічно, для партії, котра офіційно оголосила себе єдиними патріотами. А ми з вами, так, погуляти вийшли…

Чи варто говорити, що сенсу у такому піарі – нуль цілих, нуль десятих…

Звісно ж, Вінницький УКРОП вітав однопартійців з ювілеями, пам’ятними датами, державними і особистими святами. Постійно оновлює банери на актуальні теми. Тобто, робив все, щоб не зникнути з інформаційного поля. А коли інформаційних приводів не було, то постив старі фотки!

«На фото керівник вінницького обласного осередку партії УКРОП Григорій Зозуля (зліва) та вінничанин, Народний Герой України Ігор Попадюк (позивний «Монгол»). Жовтень 2016 року»

А фото з’явилося на сторінці «укропівців» 12 серпня.

Або: «Ми пішли на війну, щоб не було війни” Ольга, як волонтер, в черговий раз відвідала зону АТО (на сьогодні –територія Операції Об єднаних Сил). 6 квітня 2017 року» 

Фото з’явилося 10 серпня.

Є на сторінці дописи, яким відверто не віриш:

«Головний укропівець області аналізував регіональну програму з онкології». В ньому йдеться про засідання комісії облради і участь в ньому Григорія Зозулі. Але ж – це його пряма робота. Для того його і обирали в облраду, щоб працювати.

Є й такий допис, на цю ж тему:

«Керівник фракції УКРОП у Вінницькій облраді , депутат Вінницької облради Григорій Зозуля взяв участь у відкритій зустрічі з керівництвом Головного управління Національної поліції у Вінницькій області та управління патрульної поліції у Вінницькій області»

Вся робота – Григорій Зозуля сфотографувався з депутатами Людмилою Станіславенко («БПП»), Людмилою Щербаківською та Владом Роєм («Батьківщина»).

Ось такий «укропівський» піар-механізм, все рухається, працює, а результату в більшості випадків – нуль!

Але є й виключення. Інколи, «укропівці не тільки піаряться на порожньому місці, а й інколи роблять корисні справи: Укропівці встановили дорожні знаки в селі Теофілівка Бершадського району.

«З ініціативи двох укропівців – голови Бершадської районної організації партії УКРОП Олега Сташенка та Григорія Руденка у селі Теофілівка встановлено 6 дорожних знаків- покажчиків вулиць. Їх встановлено на трасі Бершадь-Умань. Вартість одного такого знаку – 1700 гривень».

Тож, УКРОПу можна побажати: мінімум непотрібної інформації, і більше корисних виключень! А ще краще знайти нарешті на теренах Вінниччини адекватного голову обласного осередку 😉

Олена Семко

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net