Микола Кучер ініціює безкоштовні медичні консультації для людей

За ініціативи народного депутата України Миколи Кучера та за підтримки ГО "Соціальний центр МХП" у селах Тростянецького, Теплицького, Гайсинського та Бершадського районів запроваджено соціальну програму з безкоштовного медичного обстеження місцевих жителів.

Зокрема, у невеличких населених пунктах сімейний лікар кардіолог проводить обстеження серцево судинної системи організму на відповідному апараті, а також діагностику зору. Крім того, ті мешканці районів (похилого віку та учасники АТО пільгових категорій), які пройшовши обстеження зору і виявивши порушення, що можна виправити завдяки окулярам, отримують їх безкоштовно.

Крім того, громадяни можуть отримати консультації з лікарями щодо тих чи інших проблем зі здоров’ям.

Такі прийоми вже розпочато на  Гайсинщині і відбулися у селах Ладижинські Хутори, Жерденівка та Губник. Вже на перших прийомах за консультаціями звернулося 100 осіб. Зокрема у Ладижинських Хуторах на прийом до медиків прийшло близько 20 мешканців, Жерденівці – 35, Губнику – більше 50 осіб. Здебільшого це люди похилого віку, яким важко дістатись до лікарні тому, така ініціатива дуже необхідна і на часі, оскільки не усі спроможні приїхати до районного центру за відповідною кваліфікованою консультацією, а при потребі і отримати безкоштовні окуляри.

Такі акції будуть продовжуватися й надалі. Тож невдовзі лікарі відвідають населені пункти й у інших районах 17 округу.

«Здоров’я – це найцінніше, що є у людини, тому й намагаюся робити усе можливе, щоб люди змогли отримувати якісні медичні послуги у нових приміщеннях лікарень та на новому сучасному обладнанні», – відзначив Микола Кучер.

Минулого року за бюджетні кошти було закуплено 13 комп’ютерів, принтери та іншу оргтехніку. В усіх амбулаторіях є інтернет, закуплено програмне забезпечення і лікарі готують електронну базу пацієнтів. За рахунок додатково виділених коштів закуплено 7 470 доз туберкуліну, купили новий бінокулярний мікроскоп, було придбано вісім санітарних автомобілів, 40 велосипедів для працівників ФАПів, пральні машини в усі амбулаторії, 15 холодильників, електрокардіографи, хірургічні набори, мікроскопи та інше медичне обладнання.

Нагадаємо, що завдяки Миколі Кучеру проведено багато відновлювальних робіт у Бершадській лікарні: ремонт дитячого, інфекційного відділень, реконструкцію харчоблоку, теплотраси, закуплено сучасне обладнання. Крім того, вдалося ввести в експлуатацію поліклініку у Теплику, яка 25 років була довгобудом. Проект надзвичайно дорогий, однак, саме завдяки Миколі Івановичу він зроблений. Вже зроблено певні ремонтні роботи у відділеннях Гайсинської районної лікарні та дитячої поліклініки, цього року заплановано продовження таких робіт, а саме  ремонт дитячого відділення, неврології та інших, а також заплановано заміну вікон у поліклініці та вирішення інших питань.

Надія Потоцька

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net