Кучер і ноунейм: Піар-конфлікт на 17 окрузі

Кандидат у нардепи з Вінниччини по округу №17 Микола Кучер повідомив про тиск і провокації з боку опонента. Опонент (Микола Красніцкій) та його команда не забарилась з відповіддю, і звинуватила Кучера у тиску та побитті членів команди Красніцького.

Чинний народний депутат (фракція БПП) і кандидат-самовисуванець по ОВО №17 на Вінниччині Микола Кучер повідомив про провокацію проти нього, яка відбулась у Тростянці.

Протилежна сторона, яку нардеп не називав, не забарилась з відповіддю. І після дописів у Фейсбуці Руслана Штогрина (спеціалізується на виборах до ОТГ на рівні районних центрів і сіл), його брата Романа та самого кандидата в нардепи Андрія Красніцького, слало ясно: хто опонує Кучеру на «його» окрузі.

Надамо можливість читачам дізнатися про обидві позиції ворогуючих сторін.

Микола Кучер написав про це на своїй сторінці у Фейсбуці. Він також оприлюднив кілька фотографій з місця подій і заяву в поліцію, на яких зафіксовано цей інцидент та попередні суперечки нардепа Кучера з опонентом.

У дописі Микола Кучер також вказав номери автомобілів, люди в яких брали участь у провокації. Щоправда, нардеп і кандидат не назвав прізвище свого опонента. Але зазначив, що він звернувся до поліції.

«Вчора у моєму рідному Тростянці, на вулиці, де живе моя мама, штабом опонента було влаштовано проти мене ПРОВОКАЦІЮ!Один із кандидатів разом зі своїми охоронцями, перекривши проїзд, зупинили мій автомобіль. Після того, як я вийшов з авто група невідомих мені людей почала заважати мені повернутись назад і продовжити рух, при цьому все це знімали на камеру телефону і провокували на агресивні дії з моєї сторони. Хочу зазначити, що у момент інциденту я був один, а зі сторони провокаторів було 6-ро осіб, двоє з них зі зброєю. Ще 2 автомати лежали в багажнику їх автівок. По факту цієї події я написав відповідну заяву до правоохоронних органів”.
“Очевидно, що мій опонент та його політтехнологи вирішили, що у політичній боротьбі зі мною будь-які методи виправдані. Бо коли немає своїх конкретних справ, доводиться застосовувати прийому брудної гри.
Ще раз наголошую, не вірте брехні кандидатів, які вже на етапі кампанії вводять в оману своїх виборців, прикриваючись брендом президентської партії, будучи при цьому висуванцем іншої.
Технології моїх опонентів досягли морального дна.
Всім дякую за підтримку! Разом до перемоги!
P.S. Більшість молодиків тікали з місця події після приїзду поліції.
Публікуємо номери автівок:
АВ0039СІ
АВ3665ВІ
АА0500МР», – повідомив народний депутат в соціальній мережі.

На відео — суперечка Миколи Кучера та конкурентів.

Друзі, ось відео вчорашнього інциденту, який знімали провокатори та опублікували в мережі.Чудовий доказ моїх слів: я ОДИН, в компанії опонента та його озброєних охоронців. ПРОВОКАТОРИ завбачливо заретушували обличчя головного зачинщика! Самозванці вирішили таким чином приховати особу, яка заважала мені сісти в автомобіль і потім втекла з місця інциденту!

Posted by Микола Кучер/Mykola Kucher on Wednesday, July 17, 2019

Микола Кучер також прокоментував відео так:

«Друзі, ось відео вчорашнього інциденту, який знімали провокатори та опублікували в мережі. Чудовий доказ моїх слів: я ОДИН, в компанії опонента та його озброєних охоронців. ПРОВОКАТОРИ завбачливо заретушували обличчя головного зачинщика! Самозванці вирішили таким чином приховати особу, яка заважала мені сісти в автомобіль і потім втекла з місця інциденту!»

Як уже повідомлялося, опоненти Кучера не грали в мовчанку і у Фейсбуці з’явилися повідомлення від братів Штогринів та самого кандидата Андрія Красніцького. До речі — він офіційний кандидат від партії «Батьківщина» по ОВО №17.

Керівник його виборчої кампанії Руслан Штогрин оприлюднив у мережі текст, в якому він звинувачує Кучера у побитті його брата, Романа. До речі, Роман Штогрин зараз керує комунальним закладом облради Центр трудової реабілітації людей з інвалідністю. І участь цього чоловіка, недалекого від влади, у кампанії Красніцького викликає чимало запитань.

Сам Роман Штогрин зазначає, що він вирішив допомогти брату у виборчій кампанії (у якій якості, він не вказує), і потрапив під «гарячу руку» чинного нардепа Кучера.

Ці дописи проілюстровані іншим відео: Андрія Красніцького.

«Мій опонент Микола Кучер заявив про те, що йому перекривали дорогу, але відео взяте з камер спостереження, яке всі намагались приховати, для багатьох відкриє очі, що відбувається насправді на 17 окрузі де люди звикли до такого і банально бояться, бояться говорити голосно та критикувати стару систему інакше вона просто переїде їх на дорогій автівці».

До речі, обидва ворогуючі кандидати у своїх чисельних дописав у Фейсбуці звинувачують один одного в тиску, провокаціях, підкупі виборців та інших порушеннях чинного законодавства. Якщо ці факти дійсно є, а не видумані технологами обох команд на порожньому місці, то ними повинні зайнятися правоохоронці.

Але, як показує практика, навіть втручання правоохоронців навіть у пост-виборчий період (події на окрузі №11 у 2012 році тощо), усе це забувається після встановлення ЦВК остаточних результатів. А заяви, звернення, факти, які щедро надавали правоохоронцям і суспільству ворогуючі табори, спускаються… на гальмах. В Україні немає жодного випадку, коли б кандидата у нардепи притягли до відповідальності, хоча б символічної. Тому всі конфлікти між ворогами-кандидатами, які випливають на поверхню можна цілком обʼєктивно вважати піар-акціями. Одним із способів привернути до себе увагу в остані дні кампанії.

Щодо конкретного випадку, можна констатувати, що штаб кандидата Красніцького зі своїм завданням впорався, принаймні тепер у Вінниці хоча б хтось чув його прізвище, дехто навіть дізнався про існування такого кандидата в народні депутати на окрузі, де з великою долею вірогідності виграє чинний народний обранець.

Звісно кандидата в народні депутати Красніцького можна було б привітати з тим, що він навіть потрапив на шпальти нашого видання, але завжди варто замислюватись не лише про проміжні результати своєї діяльності, але й про методи і ціну сумнівної публічності. Адже вибори закінчаться вже за декілька днів, а від деяких репутаційних плям можна відбілюватись решту політичного життя.

Олена Семко