Округ № 12: Відмова Порошенка від округу розпалила депутатські амбіції у гравців першої ліги

Після фактичної відмови обиратися по цьому округу Порошенків, як Петра так і Олексія, округ вважається, як і попередній ОВК №11, «вільним» і за обрання на ньому — є певна конкуренція. Тут зареєстровано 16 кандидатів. Є серед кандидатів відверті аутсайдери, а є люди з цікавим політичним минулим. Але головна відмінність цього округу від інших – відсутність декількох потужних кандидатів на 1 мандат, так як всі ресурсні політичні гравці вважали справою програшною балотуватись на окрузі Порошенка. Змагатись тут з ним за мандат – справа марна.

Партійних висуванців на окрузі — 11, решта — самовисуванців.

  • Володимир Базелюк – «Свобода»;
  • Олександр Білошкурський — самовисування;
  • Людмила Ваколюк – «Батьківщина»;
  • Олена Верлан-Кульшенко – «Європейська Солідарність»;
  • Вікторія Галіцька — самовисування;
  • Ігор Головін — партія «Свідома нація»;
  • Сергій Грушко – «Опозиційна платформа — За життя»;
  • Віталій Донець — самовисування;
  • Анатолій Драбовський – «Слуга народу»;
  • Сергій Кривешко – «Сила і честь»;
  • Денис Мазуренко – «Опозиційний блок»;
  • Леонід Марцинковський — самовисування;
  • Володимир Околіта – «Самопоміч»;
  • Юрій Павленко — партія «Патріот»;
  • Неля Покорук — Аграрна партія;
  • Сергій Руденко — самовисування.

Володимир Базеюлюк — член і висуванець ВО «Свобода». Ще, крім цього він — депутат Вінницької міської ради, власник магазинів електроніки «ВМ-техніка». Хоча офіційно він — ФОП. У своїй програмі на окрузі Базелюк обіцяє здійснити справжню люстрацію, і повну декомунізацію. Держслужбовцям пропонує суцільний контроль та перевірки на детекторі брехні. Про це йдеться у перших трьох пунктах програми кандидата, яка у «свободівця» переобтяжена ідеологемами. Одним словом, кандидат від цієї політичної сили дуже схожий і на інших його колег-партійців на інших округах.


Самовисуванець Олександр Білошкурський є директором ПП “Консалтинг експерт груп «Діктум-Фактум». Попри таку складну і незрозумілу назву підприємства, кандидат — юрист і адвокат. Він не належить до жодної партії, а за ідеологією він — соціаліст. Бо часто каже про соціальні стандарти. Але є прихильником демоноползації. Ну і він — проти вільного продажу землі.


Далі йде представниця «Батьківщини» Людмила Ваколюк. Вона придумала дуже неоднозначний слоган своєї кампанії: «Слуга народу і Батьківщини». За стратегічним задумом він має показати, шо вона з президентом і з Юлею Тимошенко. Кандидатка є депутатом Вінницької міськради, близька подруга обласної лідерки «Батьківщини» Людмили Щербаквської. Виборчу програму кандидатки можна охарактеризувати коротко: геть тарифи, землю — селянам, фабрики — робітникам, а прем’єрство — Юлі. До речі, чоловік кандидатки — власник відомої у місті служби таксі. І таксистам платять за розміщення рекламних банерів на машинах 800 грн за кампанію. До слова ця реклама без жодних вихідних даних. І розміщується не законно. Ось така собі рекламна кампанія у депутатки.


Порошенківську «Європейську Солідарність» на окрузі представляє Олена Верлан-Кульшенко. Вона — ФОП і викладач кафедри патологічної анатомії, судової медицини та права у медуніверситеті. Вона обиралася у 2015 році до облради від партії «Наш край», але не пройшла. Волонтер, допомогає пораненим учасникам війни. Кліп на підтримку кандидатки, який розповсюджується у соцмережах зняв режисер-вінничанин Валерій Шалига.


Вікторія Галіцька — самовисуванка і керівниця відомої фірми-забудовника «Династія». У неї — кілька об’єктів забудови у місті. В тому числі і на території округу. Тому, її бажання стати депутатом цілком зрозуміле. Як то кажуть: жодної політики, тільки бізнес.


Ігоря Головіна висунула партія «Свідома нація». Він є власником будівельного підприємства «Будград-1». І його бажання потрапити в парламент, напевно — аналогічне прагненню попередньої кандидатки.


Від «Опозиційної платформи — За життя» йде Сергій Грушко. Він очолює житлово-будівельний кооператив “Польський Бульвар”.


Колишній «батьківщинівець» Віталій Донець йшов по округу самовисуванцем. Працює директором державної реабілітаційної установи “Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю “Промінь”. Всі стосунки з «Батьківщиною» припинив після гучного скандалу. Нещодавно свою кандидатуру з виборів він відкликав. Про причини не повідомив.


Анатолій Драбовський висуванець тепер пропрезидентської партії «Слуга народу». Він ректор Вінницького кооперативного інституту. Досі у активній політиці участі не брав. Останнім часом маловідомий ректор почав вести публічне життя, їздить на зустрічі з виборцями. Обіцяє їм «краще життя» з «Зе-командою».. А у Фейсбуці поообіцяв «зменшення плати за комунальні (послуги) для пенсіонерів, після певного віку». І це після того, як у партії назвали аналогічну обіцянку президента «жартом»…


Сергій Кривешко, власник ПП “АТП КРИВЕШКО”, голова фракції радикальної партії Ляшка, нещодавно зняв з себе ці повноваження і вийшов з політсили. Але пристав до біль рейтингової «Сили і честі» Смешка. Політично «перевзувся» кандидат уже на ходу, під час виборої кампанії. У нього, як кажуть інсайдери, залишилося багато нерозданої рекламної продукції з брендом Ляшка і РПЛ. Звичайно ж — вихід Кривешка з цієї сили — удар для радикалів. А от чи надбання для «Сили і честі», велике запитання.


Денис Мазуренко — член партії «Опозиційний блок», депутат міськради від цієї ж політичної сили. Йому належить ТОВ «КРОНЕКС – АГРО». Як і його колеги по «опоблоку» у міськраді, кандидат не висловлював активної політичної позиції, і голосував ситуативно. В програмі кандидат обіцяє небагато: знизити тарифи і встановити страхову медицину.


Леонід Марцинковський йде на вибори, як самовисуванець, якого підтримує офіційно “Українська стратегія Гройсмана”. Цей фактор, пристойна ділова та особиста репутація, позитивна виборча кампанія, потужна підтримка рейтингової міської влади – вивели Леоніда Марцинковського в фаворити округу. На тлі відсутності потужних конкурентів саме Марцинковський має всі шанси представляти місто Вінницю і Вінницький район в наступному складі Верховної Ради.


Володимир Околіта, лікар-хірург у Вінницькаій обласній клінічній лікарні ім. М.І. Пирогова, дерутат Вінницької міськради, член партії «Самопоміч», балотується від цієї політичнної сили у парламент.


Юрій Павленко, більше відомий у Вінниці, як «Хорт», що порвав портрет Порошенка обирається по округу від партії «Патріот». У програмі кандидата перемішалися націоналістичні гасла, популістичні обіцянки і наміри будувати «вільну» від держави економіку. Потрохи всього: комунізму, популізму, лібералізму і більш радикальних ідей.


Неля Покорук — пенсіонерка, йде у політику від Аграрної партії Поплавського. Про неї відкриті джерела нічого не повідомляють.


І Сергій Руденко балотується по округу, як самовисуванець. Він приватний підпримець, і це все, що про нього відомо.


На наш погляд головна інтрига 12 округу – це здатність, чи неспроможність місцевих партійців Петра Порошенка «передати» голоси виборців родини Порошенків їх висуванці від «ЄС» Олені Верлан. Адже при правильній та чіткій роботі і низькій літній явці, лише працюючих працівників на підприємствах Петра Порошенка в межах 12 окугу, а їх як мінімум 4: Кондитерська фабрика «Рошен» на Гліба Успенського, нова кондфабрика на Гонти, КХП №2, молокозавод – вистачить для претензії на перемогу будь якого кандидата на цьому окрузі.

Від себе ж побажаємо учасникам перегонів втримати планку нормальної і чесної політичної конкуренції на окрузі, без чорного піару та бруду. І хай переможе найсильніший!

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net