Парламентські вибори на Вінниччині. Хронологія подій. Ч. 3

ЦВК завершила публікацію виборчих списків та кандидатів, які балотуються у виборчих округах. Аналізувати їх – справа невдячна, адже новинні інформаційні ресурси і так напишуть «хто є хто», а опоненти із задоволенням розкажуть і про деякі подробиці з біографії конкурентів. Все так, але тільки не у Вінниці. Наше інформаційне поле настільки розмите і некомпетентне...

Фото з мережі фб користувач Катя Березюк

Тому наше видання вже декілька днів поспіль взяло на себе аналітичну функцію аналізу списків політичних партій, згодом перейдемо й до кожного мажоритарного округу.

З відповідними публікаціями ви можете ознайомитись за посиланнями:


“Зелений Голос” і “Чесна Стратегія”. Списки нових

Список Тимошенко. Вінниччина не в пріорітеті 

“Самопоміч” та “радикали” перші серед ренегатів.

Аналіз списків Європейська солідарність (БПП) – “президентська” область на ігнорі. Аналіз списків 


 

Вже зараз можемо впевнено сказати тільки те, що на цих виборах інтерес до Вінниччини та політиків, які активно працюють на політичному полі регіону, значно знизився.

До прохідної частини рейтингових списків потрапило лише декілька вінничан, причому, інколи, ті, хто з областю зв’язаний лише місцем реєстрації (Олександра Устінова, № 5 «Голос», Юлія Овчиннікова, № 84 «Слуга народу»). Показово й те, що «Європейська солідарність», що є спадкоємницею Блоку Петра Порошенка, для якого Вінницька область була колись базовою, депутатів-вінничан до прохідної частини власного списку не включила взагалі.

Про причини цього розповімо іншим разом, а поки що звернемо увагу на приклади політичної агітації. Порівняємо – чи є на цьому напрямку прогрес з останніх виборів.

Ризикнемо припустити, що в 11 окрузі основна конкуренція розгортатиметься між віце-прем’єром Володимиром Кістіоном, який відзначився першими агітаційними публікаціями та діючим нардепом Сергієм Кудлаєнком. Останній випустив звернення, у якому закликав до чесності та відкритості виборчого процесу. А між тим Кістіона в Інтернеті почали «мочити».

Невідомо з якої радості «Батьківщина» офіційно висунула співачку Анастасію Приходько. «…Я виїжджаю на свій округ №11 в місто Вінниця. Я хочу залучитися підтримкою всіх вінничан», – сказала вона у відеозверненні. Чому вона вважає округ «своїм», хоча народилася і все життя прожила у Києві, і чому «Батьківщина» саме на неї зробила ставку, ми не знаємо.

Очевидно, що тут дуже хотіла балотуватися Ганна Давиденко, але їй довелось йти самовисуванкою. Наразі Ганна співає на фестивалях. І проплатила у Фейсбуці кліп з елементами BDSM. Завдання перемоги там не стоїть, є лише, припустимо, намагання продемонструвати «своїй» партії – «Батьківщині», що ставку та зробила не на ту… негарно так казати, тому скажемо – кандидатку. Відповідь на демарш та політичний егоїзм Ганни Давиденко не забарилась, яки і прогнозували місцеві експерти, депутатку з великою долею ймовірності виключать з партії. Що сьогодні підтвердив на своїй сторінці у фб її колега по депкорпусу Вадим Кудіяров.Зі столиці до Вінниці приїхав і кандидат від «Слуги народу» бізнесмен Максим Пашковський. Причому більшу частину публікації про себе запевняє, що він «ніякий не «варяг». Але ми-то знаємо, що «варяг». В нашому огляді списків “нових” партій ми також вказали на протиправну діяльність, яку йому закидають місцеві активісти.

У 12 окрузі розповідають про себе кандидати Леонід Марцинковський та Вікторія Галіцька. Причому остання дуже ретельно перераховує власні досягнення у сфері забудови. Хтось їй, напевно, підказав, що така інформація надихає виборців. Як ми і прогнозували ще до початку президентських виборів, у випадку поразки Петра Порошенка на них округ залишиться без фаворитів, яким на минулих виборах був Порошенко-молодший, а тому тут можуть бути будь-які сюрпризи. Відсутність важковаговиків тут не менш дивна, ніж ігнорування вінницьких депутатів з боку «Європейської солідарності».

Кандидат від «Слуги народу», ректор кооперативного інституту Анатолій Драбовський мовчить, і правильно робить. Спрацює бренд «Зе!» – виграє і без зайвих витрат. Не спрацює – нічого не зробиш, хоч би і розгорнув супер-агітаційний карнавал.

В окрузі № 13 відносно тихо, хоча про Юрчишина пишуть капості, але навряд чи це йому завадить. Засівав 5 років округ, і засіває. Куди дивиться Ігор Баканов та Арсен Аваков, залишається відкритим питанням, бо такі прозорі і чесні слуги народу вдеть нашу країну вже 28 років трохи не туди, погодьтесь.

У 14 окрузі поступово розгортає кампанію Ірина Борзова від «Слуги народу».

Нинішнього нардепа Івана Мельничука чомусь не видно.

Натомість з’явилася Людмила Щербаківська, голова обласної «Батьківщини». І розпочала роботу з того, з чого її ніколи не слід розпочинати – проплатила публікацію у газеті «33-й канал». Мало того, що жовта преса ще нікому не допомагала уже декілька виборів поспіль, так це видання ще й є вкрай «нефартовим». Зв’язавшись з ними обов’язково почнеш втрачати карму.

Беремо, хоча б, перший абзац. Іі читаємо:

«Людмилу Щербаківську вже давно знають жителі Вінниччини як успішного політика, керівника партійної організації «Батьківщина» та депутатку обласної ради трьох скликань, яка завжди була опозиційною до влади!» 

Була в такій опозиції, що зайняла у 2014 році крісло заступника голови ОДА. А потім – посаду першого заступника голови обласної ради. І якби не надмірні апетити, сиділа б у владному кабінеті й досі.

Ну, й далі, у такому самому дусі. «В кожному селі мене знають, поважають та довіряють». Обожнюють, ще б сказала.

У 15 окрузі все зрозуміло – там Лариса Білозір, за якою батько – Микола Кучер та усі потужності МХП. Моніторингові служби піднімають галас з приводу використання адмінресурсу, але на що вони можуть за три тижні вплинути…

Почав якусь кволу медіа-кампанію у 16 виборчому окрузі Геннадій Вацак. Взагалі, перші публікації-презентації кандидатів у ЗМІ достатньо шаблонні. «Звідки я» / «що зробив» / «що хочу зробити». Підхід зрозумілий, але чи дієвий? Бліц-криг Володимира Зеленського на президентських виборах показав, що методи роботи з виборцями слід переглядати.

У 17 окрузі можна лише сухо констатувати, де був і що зробив Микола Кучер.

Нецікавий округ.

У 18 окрузі Григорій Калетнік з розмахом мочить Руслана Демчака. Останній відповідає йому люб’язностями.

Щось дуже далеко схоже на “мочилово” намагаються влаштувати команді «Слуги народу» близькі до ОДА вінницькі медійники. Слід сподіватися, не безкоштовно.

Використання «брудних технологій» відзначають й у «Опорі».

Що ж, зазначені вище факти свідчать, що більш-менш впевнено почуваються ті кандидати, які працювали в окрузі останні роки. Ті ж, хто вірив у чудернацькі політичні технології, які можна придбати і використати на виборцях, схоже, глибоко помилилися.

Завжди Ваш Віталій Горковчук і вся команда “Політичної Арени Вінниччини”

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net