Колишній начальник міліції Вінниччини похвалився селфі на фоні Кремля під час ЧС 2018

Поки в зоні АТО майже не щодня гинуть українські чоловіки захищаючи рідну землю, всередині країни довго точились дискусії про «бойкот» ЧС з футболу що проходить в Росії. Фактично країні-агресорі.

Бойкотувати закликали навіть перегляд матчів на телеканалах, а у Вінниці купка активістів пробіглась по генделиками вимагаючи не транслювати перебіг ЧС 2018 для відвідувачів.

Раніше, до початку чемпіонату світу з футболу у Російській Федерації, різні ЗМІ повідомили, що чемпіонат мають намір відвідати 4-6 тисяч українських вболівальників. Серед них – екс-начальник ГУ МВС у Вінницькій області Віктор Русин.

Про це Віктор Русин повідомив сам, опублікувавши у Фейсбуці світлину, на якій він та двоє молодих чоловіків у темних окулярах сфотографовані на фоні Кремля на Червоній площі.

Це фото Віктор Русин підписав так:

«Це для тих кого жаба давила.:)»

Слід зазначити, що чоловіки, що супроводжують Русина, одягнуті у футболки кольорів збірної Хорватії, так що питання – за кого вболіватиме компанія відпадає само по собі.

У цій суто приватній історії є кілька цікавих моментів, які дозволяють зробити вельми неоднозначні припущення.

Перше. Віктор Русин звільнений з посади головного вінницького міліціонера у 2014 році в званні генерал-майора. Звільнений він був міністром Захарченком, в дні найактивнішого протестного руху у Вінниці. Згодом, у тому ж 2014 році Русин потрапив під люстрацію. До штурму Вінницької ОДА 24 січня Русин зустрічався з активістами вінницького Майдану, і ошелешив їх зізнанням:

«Від того, що я піду – нічого не зміниться. Прийде інший – і він буде виконувати наказ. Я зараз не хочу у відставку. Я знаєте, коли піду? Коли стабілізується ситуація. Ось генерал Бевз мені говорив: «Як я тобі не заздрю, я не хотів би бути в твоєму кріслі зараз». Багато говорити вміє кожен, а прийняти таке рішення, щоб не постраждали люди – треба вміти. Одна автоматна черга розжене Майдан у Вінниці за три секунди. Але як потім з цим жити, після такого рішення? Я не можу з цим жити. Я вважаю злочинним, коли до мирних громадян приходять автоматники і починають стріляти, бити».

У Русина досить пристойне реноме серед колишніх майданівців та міліціонерів.

Друга деталь. Віктор Русин нині є депутатом Закарпатської обласної ради від «опоблоку». Тут ніби все зрозуміло з тим, що Русин поїхав до Росії не пе переймаючись думками про безпеку. А от з реноме на Закарпатті у Русина справи не такі добрі. Ось що про нього пише один із сайтів:

«Закарпаття відоме Москалем, Балогами і Ланьом. Але є ще такий собі Віктор Павлович Русин, депутат Закарпатської облради від «Опозиційного блоку». До недавна цей генерал-майор міліції, якому небезпідставно присвоїли прізвисько «Антибіотик», очолював міліцію Закарпаття і Вінниччини. Заслужений юрист України (не зрозуміло чим і перед ким «заслужив»). Встиг відсидіти в СІЗО («по-понятіям» кожен авторитет має побувати в місцях «не столь отдалённых»), заробити гроші («злі язики» поговорюють, що близько 500000$ щомісячно отримував керівник Закарпатської міліції Віктор Русин за кришування нелегального бізнесу, в тому числі контрабанди наркотиків). Це єдиний генерал, який має «поганяло» – «АНТИБІОТИК». А псевдоніми мають лише злодії і письменники».

Як бачимо, ці два приклади говорять про те, що генерал Русин – персона вельми не однозначна. Це вже не кажучи про його гострі і дотепні дописи у Фейсбуці з приводу стану в Україні і на Вінниччині зокрема. А неоднозначна персона має робити такі ж вчинки. З цим ясно.

А от багато вінничан вдячні Віктору Русину за те, що він не віддав наказ «беркутівцям» стріляти в людей у Вінниці. Наказ про ту саму автоматну чергу, про яку згадувалося вище. Це гідний вчинок в біографії Русина. А присутність на ЧС в Росії – епізод прохідний, чи скоріше ганебний.

Олена Семко

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net