Фото - сайт обласної ради. День вишиванки. Злів направо: заступник голови облради Кістіон, Івасюк, голова ради Соколовий, заступник Чаленко, заступник Ткач

• Нещодавно ми повідомляли, що постійні комісії обласної ради висловилися у підтримку розпорядження голови ради Вячеслава Соколового (Українська стратегія Гройсмана) про дозвіл керівникам комунальних підприємств нараховувати собі надбавки. Відтак справа лише за простим підписом голови під розпорядженням — і директори, начальники та головні лікарі матимуть право виписувати собі додаткові до зарплати нарахування під час війни.

Новина з’явилася і негайно викликала хвилю обурення не тільки у вінничан в соціальних мережах і у місцевих ЗМІ, а й у народних депутатів та голови місцевої партії, які прокоментували дане рішення абсолютно не на користь чиновників облради

→ Читати: Коментар Ірини Борзової

→ Читати: Коментар Анатолія Драбовського

→ Читати: Коментар Лариси Білозір

→ Читати: Коментар Миколи Філонова

Як на скандал відреагували у Вінницькій облраді?

Якщо ви сподівались прочитати в цьому розділі про те, як після шквалу справедливої критики від виборців в обласній раді провели термінові засідання комісій, на яких рекомендували скасувати розпорядження голови облради, зняли надбавки з директорів та керівників обласних комунальних установ і організацій та перенаправили ці кошти на ЗСУ, тероборону, забезпечення військових з Вінниччини, допомогу вимушеним переселенцям, то ми вас розчаруємо. Цього не сталось.

Не знайшли ми і жодної публічної заяви від обласних депутатів із вимогою скасувати сумнівні розпорядження голови ради.

Натомість голова облради вирішив піти ще далі і окрім надбавок до посадових окладів ще й преміював окремих керівників обласних комунальних закладів у розмірі 100% посадового окладу за перший квартал.

Деяких начальників преміювали в розмірі 100% навіть за період війни: лютий – травень, а деяких директорів комунальних закладів преміювали двічі.

А ось після публікації нашого видання і на цю тему у Вінницькій облраді вирішили відреагувати. Яким чином?

А дуже просто — сховали на офіційному сайті облради розділ із розпорядженнями голови.

Ось розділ з розпорядженнями голови облради ще є

 

А тут його вже немає

Можна було б нагадати керівництву облради та відповідальним за інформаційну політику та доступ до публічної інформації норми чинного законодавства (і воєнний стан тут ні до чого), але керівництво облради знає законодавство набагато краще місцевих журналістів. Багаторічний досвід роботи в прокуратурі і на посаді керівника обласної прокуратури до цього зобов’язує.

Можна було б нагадати чиновникам облради і про рейтинги, про які чиновники полюбляють інформувати мешканців Вінниччини із року в рік:

«Вінницька обласна Рада – найбільш прозора серед місцевих рад області»

«Вінницька обласна Рада вчергове увійшла до трійки «найпрозоріших» в Україні»  

«Вінницька обласна Рада – у лідерах рейтингу прозорості міст та областей України»

Як після «засекречення» розпоряджень чиновники облради будуть боротись за звание дома высокой культуры и быта за першість в черговому подібному рейтингу – невідомо.

Тут можна було б уїдливо потролити і одразу декілька високопрофесійних політтехнологічних груп, які не можуть дати раду у Вінниці своїм роботодавцям та купці місцевих ЗМІ і телеграм-каналів, але хіба це зараз на часі?

В країні триває 108 доба героїчної оборони від російської агресії. І це повинні пам’ятати не лише пересічні українці та журналісти, а й кожен вінницький чиновник, якому кортить виписати собі премію, чи отримати чергову надбавку.


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net