• Підозрюваного у вимаганні неправомірної вигоди взяли під варту рішенням Вінницького міського суду.

Мова йде про керівника громадської організації «Комітет безпеки руху». У реєстрах керівником ГО значиться Володимир Черкас.

Фото зі сторінки Володимира Черкаса в соціальній мережі

З повідомлення суду стали відомі подробиці кримінального правопорушення (ч. 4 ст. 368-3 КК України) в якому підозрюють активіста.

В матеріалах суду йдеться, що підозрюваний, будучи керівником громадської організації «Комітет безпеки руху», яка займається висвітленням в засобах масової інформації, проблем діяльності органів Національної поліції.

Довідково: Володимир Черкас веде блог у місцевому виданні «20 хвилин» та активний дописувач соцмереж. Більшість публікацій громаського активіста у ЗМІ стосується діяльності правоохоронних органів. Найрезонанснішою інформацією активіста став візит активістів з місцевими журналістами у профільний дитячий табір Нацполіції та сварка з присутніми там керівниками Нацполіції у Вінницькій області.

В чому конкретно підозрюють активіста

На початку лютого 2022, звернувся до начальника Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій області з проханням дати вказівку начальнику сектору юридичного забезпечення, щоб ті приховали перед судом інформацію щодо наявності факту арешту накладеного на майно у рамках досудового розслідування.

На сайті цієї структури керівником значиться Каспрук Віталій Ігорович.

Потерпілий, усвідомлюючи, що дана вказівка є незаконною, відмовив підозрюваному.

Надалі, підозрюваний, почав чинити тиск на потерпілого, шляхом публікацій в соціальній мережі Facebook та інших засобах масової інформації, статей, які негативно висвітлюють діяльність Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій області, у тому числі керівництво та працівників, – йдеться в матеріалах суду.

В клопотанні сторона обвинувачення наголошує, що підозрюваний, систематично висловлював на адресу потерпілого вимогу про те, що останній повинен відшкодувати йому транспортний засіб. Після чого, підозрюваний надіслав SMS повідомлення потерплілому, з вимогою щодо надання йому неправомірної вигоди у розмірі 2500 доларів США.

Надалі, потрепілий, перебуваючи під контролем правоохороних органів, з особистого рахунку перерахував кошти у сумі 80000 гривень на рахунок підозрюваного.

У результаті чого, підозрюваний, отримав неправомірну винагороду для третьої особи, за припинення подальших публікацій, які негативно висвітлюють діяльність Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій області.

В результаті розгляду вінницький суд застосував до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів та визначив заставу у розмірі 520 000 грн.

Тривають слідчі дії., – йдеться в матеріалам суду.

Враховуючи публічні конфлікти Володимира Черкаса з вінницькими правоохоронцями,  ми готові опублікувати і його позицію та версію останніх подій. 

Довідково: ч. 4 ст. 368-3 КК України – Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вчинення дій або бездіяльність з використанням наданих їй повноважень в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає таку вигоду, або в інтересах третьої особи (караються штрафом від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років).

Нагадуємо. Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net