Та ви й самі можете в цьому переконатись пробігшись рядками зазначеної в ліді публікації про “завжди конструктивний процес комунікації і з радою, і з адміністрацією”, про “врахування всіх рекомендацій громадських організацій”. І нарешті про «рецепт успіху» Вінницької облдержадміністрації, яка стала беззаперечним лідером в рейтингу відкритості, який полягає у «постійній і системній роботі з громадськими організаціями, які працюють у сфері доступу до публічної інформації” і так далі.
Top secret №1
Напевно мало хто знає, але ще в минулому році щотижневі апаратні наради з керівниками департаментів та служб області, які проходять по понеділкам під головуванням керівника ОДА, повністю закрили для представників ЗМІ. Як стверджують старожили жовтого будинку, попередні голови адміністрацій та, до минулого року, чинний керівник проводили такі наради традиційно в присутності журналістів.
Багаточисельні представники ЗМІ у Вінницькій області таку новацію сприйняли покірно і платників податків (переважну частину мешканців області) про неї не проінформували.
Хоча, наприклад, подібна новація мера міста Миколаїв спричинила місцевий скандал.
Підхопила скандал і всеукраїнська громадська організація “Інститут Масової інформації”, що входить до Міжнародної мережі IFEX, яка захищає та популяризує свободу слова як фундаментальне право людини та інші ЗМІ.
У Миколаєві мер зробив анти-тренд: апаратні наради в мерії тепер називаються “закритими робочими нарадами”. Сєнкевич став першим мером, який закрив їх для преси, – пише ІМІ про ситуацію в Миколаєві в матеріалі “У Миколаєві журналістів не пустили на апаратну нараду міськради”.
Новина між іншим за сьогодні (09.01.2018).
Top secret №2
Вчора один із місцевих інтернет-ресурсів написав про дотепний казус на офіційному сайті Вінницької облдержадміністрації. Журналісти ресурсу знайшли помилку в плані основних заходів обласної державної адміністрації та обласної Ради 7-13 січня 2019 року. В плані ОДА переплутали мера Вінниці з головою Хмільницької райдержадміністрації і проанонсували прийом громадян в Хмільнику очільником обласного центру.
І все б нічого, але буквально за кілька годин план-заходів на сайті ОДА був просто видалений. Журналісти переконані, що справа не в прикрій помилці з прізвищами керівників міста та району, а в критичному описі самого плану роботу обласних структурних підрозділів на тиждень. Представники ЗМІ прикро здивовані тим, що у голови ОДА, 5 його заступників, великого апарату ОДА (18 відділів та управлінь), багаточисельних структурних підрозділів (15 департаментів, до 70 управлінь та служб) графік заходів на тиждень виявився практично порожнім.
Ми ж фіксуємо режим дивної “секретності” в роботі ОДА – відсутність плану заходів на тиждень та апаратні наради в ОДА без представників ЗМІ. Можливо в обласній адміністрації просто забули, що “воєнний стан” закінчився ще у 2018 році, чи передивились на свята шпигунських трилерів?
Олена Семко