Президентські вибори на Вінниччині. Ч. 13 – л̶е̶т̶а̶л̶ь̶н̶и̶й детальний аналіз

Як вам назва нашого матеріалу? Зізнаємось відверто, ми не планували, що підсумкова аналітика по результатам першого туру президентських виборів вийде під номером 13, але так вже сталось. Тому спробуємо розібратись для кого цифра 13 і 1 квітня стала нещасливою, а для кого навпаки.

Почнемо з того, що певна частина наших постійних читачів очікує від нашого підсумкового матеріалу шквалу самзакоханих пасажів на кшталт: “а ми говорили”, ” а ми протягом багатьох місяців писали та прогнозували результати першого туру у Вінницькій області”.

Наприклад ми ще сьомого березня зробили наш прогноз по результатам виборів, за який вислухали безліч звинувачень у “вкидах”, “фейках” та особистій неприязні до представників влади, звинувачень на роботу штабів опозиції тощо. Мало того, деякі дійсно шановні оглядачі запевняли власну аудиторію в тому, що вся наша політична аналітика має одну мету – показати, що місцеве БПП “проср@ло всі полімери”.

Але ми наголошували раніше і підкреслимо це ще раз, але вже з чіткими фактами: ми просто якісно і професійно робимо нашу роботу. Максимально об’єктивно і неупереджено. Крапка. Тому ніяких жартів та насмішок над переможеними ви від нас не дочекаєтесь.

Отже результати нашого аналізу і прогноз на перший тур по Вінницькій області в матеріалі нашого видання від 7.03:


На перше місце по області вийшов Зеленський з впевненим відривом. Друге місце Тимошенко, третє з мінімальним відривом Порошенко. 4-5 місце Гриценко-Бойко.

Тоді ми прогнозували, що Володимир Зеленський першість збереже, що Петро Порошенко у Вінницькій області має всі шанси обійти Юлію Тимошенко та навіть позмагатись за перше місце з фаворитом перегонів. І наводили конкретні напрямки в яких є великі резерви та потенціал для пристойного результату. Прогнозували те, що Олег Ляшко у Вінницькій області погіршить свій результат в порівнянні з минулими виборами, а сам Ляшко на наступних парламентських виборах буде вимушений піти на мажоритарний округ в Чернігівській області, так як скоріш за все фракції “РПЛ” в наступному парламенті може й не бути. Говорили ми й про провалену роботу опозиції в нашій області. Наше видання звертало увагу й на сюрприз виборів – Ігоря Смешка.

Перейдемо до фактів, цифр і конкретики.

Володимир Зеленський

У виборах бере участь вперше, тому порівнювати його результат по країні та Вінницькій області немає з чим. Отже сухі факти:

Перше місце по країні – приблизно 30,22%

Перше місце по Вінницькій області – приблизно 23,38%

Дуже пристойні результати, але. Мало хто з місцевих оглядачів звернув увагу на те, що незважаючи на першість Володимира Зеленського в нашій області, місцева “Зе команда” дала один з найгірших результатів по країні – 21 перше місце в загальному рейтингу з 25 можливих. Місцевий “Зе координатор” стверджує, що кампанія в області пройшла більш менш демократично, тому, на наш погляд, причини не дуже прийнятного результату в масштабі країни потрібно шукати або в самій місцеві команді, про репутаційні проблеми вінницької Зе команди і утотожнення її з екс-регіоналами ми писали, або в неефективній роботі місцевих штабів.

Петро Порошенко

На минулих президентських виборах у Вінницькій області зайняв впевнене перше місце з результатом 67,32% В загальному рейтингу по підтримці Петра Порошенка по країні в 2014 році Вінницька область зайняла неочікувано друге місце, тоді в підтримці Петра Олексійовича Вінниччину обігнала лише Львівська область.

На сьогоднішніх виборах Петро Порошенко погіршив свій результат більше ніж в три рази, і отримав по області друге місце з – 22,26%;

В загальному рейтингу голосування по країні рівень підтримки чинного президента у Вінницькій області опинився на 5 місці. Вінниччину обігнали Львівська, Тернопільська, Рівненська область та місто Київ.

Юлія Тимошенко

В 2014 році отримала у Вінницькій області 15,57 % голосів – друге місце за підтримкою виборців Вінниччини. В загальному рейтингу по країні Вінниччина по підтримці лідерки “Батьківщини” посіла сьоме місце.

В 2019 році Юлії Тимошенко у Вінницькій області результат у відсотках покращила – 17,71%, але посіла третє місце. По Україні Вінниччина утрималась по підтримці Тимошенко на сьомому місці.

Юрій Бойко 

Балотується в президенти вперше. По Україні займає четверте місце, а от у Вінницькій області тільки сьоме місце – 4,81%, по країні Вінниччина – лише двадцята за рівнем підтримки Юрія Бойко, що все таки трохи краще ніж у “Зе команди”.

Анатолій Гриценко

П’яте місце по країні.

В 2014 році по Вінницькій області Анатолій Гриценко отримав 4 сходинку по підтримці. В 2019 погіршив результат до шостого, але у відсотках набрав по нашій області більше: 6,25% проти 4,11 на минулих виборах.

Ігор Смешко

Балотується вперше. По країні поки що шосте місце. А от по Вінницькій області четверте, з приблизним показником 9,05%. В загальноукраїнському рейтингу Вінницька область тала третій результат по країні за рівнем підтримки кандидата.

Олег Ляшко

Потрапив в наш огляд як один з фаворитів минулих президентських виборів. В 2014 році лідер “РПЛ” зайняв почесне третє місце по країні. В 2019 році лише сьоме.

Аналогічно в 2014 році у Вінницькій області Ляшко мав третій результат. На виборах 2019 року опустився на п’яте.

Ось такі результати першого туру у Вінницькій області та порівняльний аналіз ефективності місцевих команд кандидатів з іншими регіонами та електоральна динаміка з минулих виборів президента. А попереду нас з вами чекає напружений другий тур, кадрові ротації в регіонах та день голосування – 21 квітня.

Завжди Ваш Віталій Горковчук та вся команда “Політичної Арени Вінниччини”

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net