Почнемо з того, що певна частина наших постійних читачів очікує від нашого підсумкового матеріалу шквалу самзакоханих пасажів на кшталт: “а ми говорили”, ” а ми протягом багатьох місяців писали та прогнозували результати першого туру у Вінницькій області”.
Наприклад ми ще сьомого березня зробили наш прогноз по результатам виборів, за який вислухали безліч звинувачень у “вкидах”, “фейках” та особистій неприязні до представників влади, звинувачень на роботу штабів опозиції тощо. Мало того, деякі дійсно шановні оглядачі запевняли власну аудиторію в тому, що вся наша політична аналітика має одну мету – показати, що місцеве БПП “проср@ло всі полімери”.
Але ми наголошували раніше і підкреслимо це ще раз, але вже з чіткими фактами: ми просто якісно і професійно робимо нашу роботу. Максимально об’єктивно і неупереджено. Крапка. Тому ніяких жартів та насмішок над переможеними ви від нас не дочекаєтесь.
Отже результати нашого аналізу і прогноз на перший тур по Вінницькій області в матеріалі нашого видання від 7.03:
На перше місце по області вийшов Зеленський з впевненим відривом. Друге місце Тимошенко, третє з мінімальним відривом Порошенко. 4-5 місце Гриценко-Бойко.
Тоді ми прогнозували, що Володимир Зеленський першість збереже, що Петро Порошенко у Вінницькій області має всі шанси обійти Юлію Тимошенко та навіть позмагатись за перше місце з фаворитом перегонів. І наводили конкретні напрямки в яких є великі резерви та потенціал для пристойного результату. Прогнозували те, що Олег Ляшко у Вінницькій області погіршить свій результат в порівнянні з минулими виборами, а сам Ляшко на наступних парламентських виборах буде вимушений піти на мажоритарний округ в Чернігівській області, так як скоріш за все фракції “РПЛ” в наступному парламенті може й не бути. Говорили ми й про провалену роботу опозиції в нашій області. Наше видання звертало увагу й на сюрприз виборів – Ігоря Смешка.
Перейдемо до фактів, цифр і конкретики.
Володимир Зеленський
У виборах бере участь вперше, тому порівнювати його результат по країні та Вінницькій області немає з чим. Отже сухі факти:
Перше місце по країні – приблизно 30,22%
Перше місце по Вінницькій області – приблизно 23,38%
Дуже пристойні результати, але. Мало хто з місцевих оглядачів звернув увагу на те, що незважаючи на першість Володимира Зеленського в нашій області, місцева “Зе команда” дала один з найгірших результатів по країні – 21 перше місце в загальному рейтингу з 25 можливих. Місцевий “Зе координатор” стверджує, що кампанія в області пройшла більш менш демократично, тому, на наш погляд, причини не дуже прийнятного результату в масштабі країни потрібно шукати або в самій місцеві команді, про репутаційні проблеми вінницької Зе команди і утотожнення її з екс-регіоналами ми писали, або в неефективній роботі місцевих штабів.
Петро Порошенко
На минулих президентських виборах у Вінницькій області зайняв впевнене перше місце з результатом 67,32% В загальному рейтингу по підтримці Петра Порошенка по країні в 2014 році Вінницька область зайняла неочікувано друге місце, тоді в підтримці Петра Олексійовича Вінниччину обігнала лише Львівська область.
На сьогоднішніх виборах Петро Порошенко погіршив свій результат більше ніж в три рази, і отримав по області друге місце з – 22,26%;
В загальному рейтингу голосування по країні рівень підтримки чинного президента у Вінницькій області опинився на 5 місці. Вінниччину обігнали Львівська, Тернопільська, Рівненська область та місто Київ.
Юлія Тимошенко
В 2014 році отримала у Вінницькій області 15,57 % голосів – друге місце за підтримкою виборців Вінниччини. В загальному рейтингу по країні Вінниччина по підтримці лідерки “Батьківщини” посіла сьоме місце.
В 2019 році Юлії Тимошенко у Вінницькій області результат у відсотках покращила – 17,71%, але посіла третє місце. По Україні Вінниччина утрималась по підтримці Тимошенко на сьомому місці.
Юрій Бойко
Балотується в президенти вперше. По Україні займає четверте місце, а от у Вінницькій області тільки сьоме місце – 4,81%, по країні Вінниччина – лише двадцята за рівнем підтримки Юрія Бойко, що все таки трохи краще ніж у “Зе команди”.
Анатолій Гриценко
П’яте місце по країні.
В 2014 році по Вінницькій області Анатолій Гриценко отримав 4 сходинку по підтримці. В 2019 погіршив результат до шостого, але у відсотках набрав по нашій області більше: 6,25% проти 4,11 на минулих виборах.
Ігор Смешко
Балотується вперше. По країні поки що шосте місце. А от по Вінницькій області четверте, з приблизним показником 9,05%. В загальноукраїнському рейтингу Вінницька область тала третій результат по країні за рівнем підтримки кандидата.
Олег Ляшко
Потрапив в наш огляд як один з фаворитів минулих президентських виборів. В 2014 році лідер “РПЛ” зайняв почесне третє місце по країні. В 2019 році лише сьоме.
Аналогічно в 2014 році у Вінницькій області Ляшко мав третій результат. На виборах 2019 року опустився на п’яте.
Ось такі результати першого туру у Вінницькій області та порівняльний аналіз ефективності місцевих команд кандидатів з іншими регіонами та електоральна динаміка з минулих виборів президента. А попереду нас з вами чекає напружений другий тур, кадрові ротації в регіонах та день голосування – 21 квітня.
Завжди Ваш Віталій Горковчук та вся команда “Політичної Арени Вінниччини”