Непрості часи, які переживає суспільство завжди сприяли популярності нових героїв – як справжніх, так і тих, хто зумів на громадській хвилі заробити собі політичний капітал. Так, Революція Гідності та події на Сході країни дали можливість здобути третє місце на президентських виборах Олегу Ляшку, який тоді вміло опинявся у потрібний час у потрібному місці. Пізніше, щоправда, з’ясувалося, що усі його «подвиги» були вдало зрежисованими та поставленими спеціально для «піпла».

Без можливості потрапити у пастку для самого політика.

Але вдала картинка на ТВ та у соціальних медіа – і «бронза» на президентських виборах, а за нею – і можливість провести фракцію в парламент та заробляти сотні мільйонів гривень.

Епідемія, карантин та неминуча за ним економічна криза, на перший погляд, є непоганим інформаційним проводом для політиків, щоб продемонструвати власну обізнаність у ситуації, вказати на першочергові завдання, запропонувати шляхи виходу та, якщо дозволяють ресурси, долучитися до безпосередньої допомоги громадянам.

А тепер на нас чекає неприємний сюрприз. З всієї немаленької когорти вінницьких політиків і народних депутатів (без урахування муніципальної влади, яка, дійсно, робить багато) активну діяльність продовжили одиниці. У цьому контексті можна виділити хіба що Володимира Гройсмана, який вийшов з низкою ініціатив загальнодержавного характеру.

Декілька народних депутатів, спираючись на можливості МХП, проводять роботу в округах.

ЗМІ розповіли про одну акцію «Європейської солідарності».

«Батьківщина» похвалилася, що деякі її партійці самотужки шиють маски, а інші доставляють продуктові набори. Хоча за місцем роботи (центр соціального обслуговування) мали робити це і без партійного нагадування.

А що роблять інші народні депутати від Вінниці? Ознайомлення з їхніми сторінками у соціальних мережах показує, що вони сидять вдома на карантині. Не заважають, але і не допомагають. Місцеві партійні осередки партії Ляшка, «Самопомічі», ОПЗЖ та інших аграріїв логічно випарувалися із інформаційного простору. Причому не тому, що «карантин, а тому на вулицю виходити не можна». А тому, що жодних ідей у них не виникає.

Коли є народна хвиля, до неї легко приєднатися і навіть видавати себе за одного з лідерів. Гірша справа там, де потрібно пропонувати суспільству щось конструктивне самостійно.

А з цим у вінницьких політиків та «активістів» геть погано.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Ілюстрація з сайту “Чесно”

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net