«2 червня відбулося онлайн засідання міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Вінницької області», – під таким канцелярським підзаголовком на сайті облради вийшла новина про чергові віртуальні консультації.

Участь у трансляції взяли товариші Горбачов, Громико, Шеварнадзе, Рижков, Яковлєв заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, голова облдержадміністрації Владислав Скальський, депутати обласної Ради Олександр Крученюк та Андрій Мельник, міські голови міст обласного значення та члени регіональної робочої групи.

Під час обговорення виникла «дискусія», – інтригує читачів пресслужба облради. І сповіщає про предмет головної дискусії – можливий центр Хмільницького району – Хмільник, Козятин чи Калинівка. Суперечка, однак, завершилася так само, як і 99,98% нарад у вінницькій обласній владі. «Всі пропозиції будуть подані на розгляд Кабінету Міністрів, який і затвердить остаточний поділ районного рівня в області».

Хоча учасник дебатів – голова комісії обласної ради з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного і міжрегіонального співробітництва, депутат від «Блоку Петра Порошенка «Солідарності» (не смійтеся, БПП ще на Вінниччині перейменувати не поквапилися) Олександр Крученюк заявив у соціальній мережі Фейсбук про перемогу «хмільницького варіанту».

«Моя позиція була незмінною – на Вінниччині повинно бути 5 районів, одним із адмінцентрів має стати Хмільник».

Чому? Бо – місто-курорт, невпевнено пояснює депутат Крученюк, бо місто обласного значення (а Козятин ні? авт.), бо тут є наявність адмінприміщень для розвитку управлінської інфраструктури (а в Калинівці, чи в Козятині немає? авт.) і таке інше.

А міг би чесно написати, бо скоро місцеві вибори і так як я сам родом з Хмільника, там живу, то намагаюсь зробити реверанс у бік мешканців Хмільника, які, мою бутність заступником губернатора, влаштовували проти мене мітинги. Бо це рік назад були вибори до Верховної Ради, які я з позиції заступника губернатора програв з ганебним для влади результатом по округу Козятин, Хмільник, Калинівка. І на тих виборах я звісно мовчав про свої уподобання щодо укрупнення районів з центром в Хмільнику, а зараз не мовчу, бо ж вибори будуть місцеві, тому для бодай якогось піару і “турботи” про виборців треба чимось жертвувати. В даному випадку я звісно пожертвував мешканцями Козятинського та Калинівського району.

Хочете сказати, що ми проти того, щоб Хмільник став центром району (щоправда, без повноважень, ну то таке)?

Ні, шановні читачі, ми зовсім про інше.

Про те, що нещасну Вінницьку область «перекроїти» планують уже декілька років поспіль. Під егідою ОДА весь цей час створювалися і функціонували за умов непоганого фінансування якісь експертні центри, «напрацювання» яких накрилися, відповідно до оцінки Кабміном «мідним тазом».

Розглядалися питання про поділ регіону на три райони.

Той же Крученюк малював плани і прожекти, які у підсумку виявилися недієздатними. Витрачаючи на це робочий час державного службовця і кошти платників податків. До речі, озвучував Крученюк зовсім інші аргументи. «Під час круглого столу обговорювались моделі поділу Вінниччини на 3, 4 чи 6 округів (повітів): модель Мінрегіону; модель за відповідністю межам госпітальних округів та експертна модель (автор І.Коліушко), а також різні варіанти їх меж, центрів та складу».

А де 5 районів, на чому тепер наполягає Крученюк?

«Міжвідомча група засідала і засідала. І виробляла плани, щось писала, щось пропонувала. Як зрештою з’ясувалося, використовуючи метод потрапляння пальцем у стелю. Що, кінець-кінцем, визнав і нинішній Кабмін.

І тепер, як з’ясувалося, на порозі – чергова перемога. Тепер – з присмаком Хмільника. Звісно, не остання, адже роботу по підготовці нормального поділу Вінницької області чиновники минулої ОДА, серед яких одну з провідних ролей грав Крученюк, було вщент провалено.

Підтвердженням чого є рейтинги Мінрегіону, де область впала за пару років з лідируючих позицій до аутсайдерських.

То ж навіщо всі ці балачки потрібні Крученюку?

А вибори восени. І є дуже велике бажання ще раз повернутися до теплого владного крісла. Щоб там ще декілька років нічого не робити.


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net