Я хочу, чтоб к штыку приравняли перо.
С чугуном чтоб и с выделкой стали
о работе стихов, от Политбюро,
чтобы делал доклады Сталин.
В. Маяковский

2 січня 2020 року голова Вінницької облради Анатолій Олійник підписав розпорядження про створення редакційної колегії з підготовки та видання книги про обласну раду 7 скликання.

Очолив редколегію сам Олійник, до її складу увійшли 34 митці: депутати, функціонери апарату обласної ради, керівники комунальних установ. Перед редакційною колегією поставлено завдання до 5 лютого підготувати матеріали для видання книги.

Вважаємо, що для такої вікопомної події редакційна колегія у кількості 34-х осіб є доволі скромною. Занадто багато славних справ у державотворчому доробку нинішнього складу обласної ради. Чимало зроблено вінницькими депутатами на користь нашої держави. Без перебільшення – титанічними були зусилля керівництва цього органу місцевого самоврядування на ниві розвитку рідного краю.

Тож доволі непростим завданням є підготовка такої монументальної праці.

Тому спробуємо допомогти редколегії.

Звісно, всю книгу за них ми писати не будемо. І вплітати риторичні тропи у величну розповідь ми не готові — для цього у редколегії є спеціально навчені філологи.

Але у питаннях синопсису дати корисні поради цілком здатні. Причому, у різних жанрах, оскільки було б несправедливо обмежувати читачів нудними стенограмами сухих доповідей. Не у них кувалася Історія 7 скликання обласної ради, а у низці яскравих епізодів, кожен з яких сам по собі може стати основою сюжету будь-якого бестселера. Послідовність у цих епізодах не так важлива, як демонстрація у них “духу епохи”.

Скорочення: депутати Вінницької обласної ради (ДВОР), керівництво Вінницької обласної ради (КВОР), Людмила Михайлівна Щербаківська (ЛМЩ), облдержадміністрація (ОДА), Валерій Вікторович Коровій (ВВК), ІВК — олігарх.

Трилер. “Мовчання ягнят-депутатів”

Фабула. Відразу після місцевих виборів 2015-го року кандидатка від “Батьківщини” Ганна Давиденко звинуватила кандидата від “Батьківщини” Ігоря Вернигора, що він підтасував результати виборів. Суд виграла. Вернигор депутатом облради не став, а Ганна Давиденко обрала депутатство в міській раді. Після того, як Олег Мейдич отримав мандат депутата Верховної ради, Вернигор пройшов як наступний за списком до ВОР. Чому б не вдаватися до фальсифікацій, якщо вони рано чи пізно дають можливість здобути депутатський мандат? Усі шоковані, але роблять вигляд, що так і треба.

Детектив. “У пошуках втрачених депутатів”

Фабула. 21 лютого Вінницька обласна рада 54 голосами з 64 підтримала блокаду окупованих територій Донбасу (яку “в пику” тодішній владі влаштували активісти на чолі з Семеном Семенчеком за підтримки та $-сприяння ІВК) та надіслала відповідне звернення до президента, прем’єр-міністра та Верховної ради.

З Києва ДВОР і КВОР дали зрозуміти, щоб вони не лізли не у свою справу. КВОР почало готувати звернення із протилежними висновками. Активісти пригрозили, що зірвуть сесію. У Києві починаються торги з приводу легалізації блокади. Депутатів намагаються зібрати на сесію. Впродовж декількох днів ДВОР ховаються від КВОР і від активістів. КОВР мовчить. ДВОР мовчать. У Києві нарешті домовляються. Блокаду введено офіційно. ДВОР урочисто приймають ще одне (контрольне) звернення на підтримку блокади. Усі щасливі.

Мелодрама — “Санта Барбара”

Фабула. “Батьківщина” торгується за посади. ЛМЩ отримує посаду першої заступниці голови обласної ради. ЛМЩ починає працевлаштовувати своїх родичів і взагалі, діяти так, що усі бачать у її поведінці (за словами депутаткині Людмили Станіславенко) “особистий інтерес”. ЗМІ публікують обережні матеріали. Колеги хвилюються. ОДА інтригує. ВВК інтригує. ЛМЩ знімають з посади. ЛМЩ не заспокоюється.

Спочатку її донька завітала до голови облдержадміністрації ВВК разом з 9-місячною донькою. Далі ЛМЩ намагається увійти до складу комісії з приватизації та комунальної власності, щоб її очолити (комісія їй подобається). Інтригами ВВК її туди не обирають. ЛМЩ публічно обвинувачує Хосе Ігнасіо ВВК у тому, що він брехун. Що ДВОР домовилися розподілити посади (що, на думку ЛМЩ, і є основним видом діяльності ДВОР), а ВВК їх надурив. Посади ЛМЩ все одно не дають. Перший сезон завершено. Усі в очікуванні нового.

Фентезі трилер. “Был гол – стал сокОл”

Член Радикальної партії Олега Ляшка (вже трошки смішно) Михайло Кременюк випадково стає депутатом обласної ради. Справи до депутатства йшли кепсько. Настільки, що для того, щоб підтримувати високий статус ДВОРа був вимушений взяти кредит на телефон відомої заморської марки IPhone. Але сталось диво і його старший товариш по Немирівському райкому РПЛ Олександр Качур відмовився від посади заступника голови ВОР. На його місце й засватали безприданника Кременюка. Справи одразу пішли в гору. Радикал отримав пільговий кредит від комунальної установи обласної ради і легенько придбав декілька квартир у Вінниці. Але скрутне минуле не відпускало і високоповажний чиновник ВОР продовжував мутити з коштами депутатського фонду.

Лунає композиція легендарного корифея закордонної естради Фреді МеркьюріI Want To Break Free. 

Оповідання. “Один день Євгена Васильовича”

Фабула. Депутат ВОР Євген Власюк (“Самопоміч”) поїхав до країни-агресора. На футбол. Забув вимкнути геолокацію, коли вихвалявся фоточками у соціальних мережах. Пізніше він геолокацію вимкнув та додав допис знов, а старий видалив.

Через мандрівку пропустив 33 позачергову сесію облради 15 червня 2018 р. (в день публікації). Усі посміялися і забули.

Комедія дель арте. “Скарамуччо дає по шиї Коломбині”

Фабула. Депутат ВОР Юрій Яремчук (“Опозиційний блок”) дав по шиї депутаткині ВОР Тетяні Редько. У приміщенні обласної ради провели слідчий експеримент, і Яремчук ще раз дав по шиї Редько. У натовпі навколо сцени регочуть.

Виробничий роман із любовною сюжетною лінією. “Гараж”.

Фабула. Голова фракції “Укроп” Григорій Зозуля повинен був сісти за грати за спробу рейдерського захоплення Вінницького підшипникового заводу. Але вдало одружився на ЛМЩ і став заступником звагара ВОР. Усі стримують зворушливі сльози.

Героїчний епос. “Хто з активістів швидше бігає?”

Фабула. Активіст Гайдай ходив по сесійній залі чіплявся до депутатів і знімав все на відео. Причепився до одного з депутатів. Той сказав активісту: “Будь ласка, йдіть звідси, жінка з низькою соціальною відповідальністю”. Активіст висловив незадоволення. Депутат запропонував вийти. Активіст втік. Лунає “Survivor – Eye Of The Tiger”. Але як зазначають наші джерела, згодом, нагорода все ж знайшла героя. По-чесному на ринзі.

Фантастика з моралізаторським підтекстом. “Неможливе є можливим”

Фабула. У вересні 2017 року депутата від Радикальної партії Олега Ляшка, голову постійної комісії з питань охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки та раціонального використання надр Володимира Криська затримали під час вимагання хабара. “І що з хабарником?” — запитаєте Ви. А нічого, як очолював комісію ВОР, так і очолює. Ви здивуєтесь, що такого немає у жодній країні світу. А ми вам відповімо, що Україна — країна можливостей, і тут відбуваються ще й не такі фантастичні речі.

Балада. “Erlkönig” von Johann Wolfgang von Goethe (про ліс)

Фабула. ДВОР від партії “Самопоміч” одержують мандати. Декілька років сидять на стільцях. Інколи голосують. У грудні 2018 року їх спіймали на голосуванні “за” дерибан лісу. Ще за рік фракція “Самопомічі” у ВОР саморозпустилася. Кінець.

Драма. “Жінка у білому”

Фабула. Депутаткиня ВОР Людмила Станіславенко намагається винести на голосування питання про виділення частини земельної ділянки онкодиспансеру для будівництва хоспису. Депутат ВОР Андрій Вигонюк (який за 5 років встиг пройти важкий робітничий шлях від простого інтерна до заступника головного лікаря обласної комунальної медичної установи) та депутаткині ВОР ЛМЩ і Тетяна Редько виступають проти. Після цього Станіславенко називає їх у Фейсбуці нехорошими словами, а вони її. Усі напружені.

Незавершений роман. “Der Mann ohne Eigenschaften”

Фабула. Анатолій Олійник став депутатом ВОР. Анатолія Олійника обрали головою ВОР. Анатолій Олійник сидить п’ятий рік у кріслі голови ВОР.

Кінець.

P. S. Шановні читачі! Ми переконані, Ви й самі можете згадати чимало прикладів веселих та яскравих витівок ДВОР і КВОР. Тому можемо лише побажати успіху редколегії у написанні цієї нелегкої праці. Також радимо їм скористатися нашими напрацюваннями.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net