Алілуйя! Вінницька опозиція вирішила згадати, що в країні президентські вибори

В двох попередніх матеріалах ми розмірковували, чи почне бодай якось працювати на виборах місцева опозиція: зарахуємо до неї "Батьківщину", "Самопоміч", "Громадянську позицію", "УКРОП" ну і "Слугу народу". Ми не забули про РПЛ, просто ну якось говорити про опозиційну, чи взагалі якусь діяльність, при всій повазі до Олега Ляшка, цієї так би мовити структури в нашій області трохи смішно.

Критикували ми опозицію за те, що жодної прес-конференції, брифінгу, заяв, акцій прямої дії та інших технологічних цікавинок місцева опозиція за весь період виборів провести так і не спромоглась. Спрогнозували й не надто активні рухи опозиції по використанню сесії обласної Ради та теми останніх загальнодержавних скандалів навколо чинного президента – “імпічмент”, відміна Конституційним Судом норми про незаконне збагачення тощо. Натякали ми й про дієву політично-партійну технологію “чарівний пєндаль”.

І ось сталось [:]|||[:]

На наступному тижні відбудеться аж дві (!) так, цілих дві акції опозиції.

В понеділок, 4 березня, відбудеться щось середнє між прес-конференцією і брифінгом – підписання Меморандуму ініціативи «За чесні вибори». Про координацію зусиль та спільні дії щодо захисту прав громадян на Вінниччині заявили: Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», Об’єднання «Самопоміч», політична партія «Громадянська позиція», Громадянський рух «Народний контроль», політична партія «УКРОП». До ініціативи «За чесні вибори» запрошені й інші політичні сили, зокрема, партія «Слуга народу».

І вже у вівторок, прямо перед сесією (о Богі) опозиція скликає вінничан на мітинг. Підтримати рух за “чесні вибори”, виступити проти порушень і фальсифікацій та підтримати інціативу про імпічмент президенту. Ми свідомо зачекали реакції місцевих ЗМІ, щоб потім продемонструвати нашим читачам цікавинки в подачі акції протесту журналістами та організаційні “здібності” керівників згаданих партій.

Ще до появи анонсу акції в соцмережах саме на сторінці обласної “Батьківщини” (це важливо) одне з провладних видань подало мітинг з акцентом на Гриценко: Перед сесією облради вінницькі прихильники Анатолія Гриценка влаштовують «мирний похід та мітинг».

При тому, що будь-яких згадок про вже анонсовану акцію на сторінках “Громадянської позиції” та її керівників ви не знайдете навіть зараз.

Друга згадка про протестний мітинг у ЗМІ з’явилась вже сьогодні: «Батьківщина» збирає мітинг під Вінницьку облраду в сесійний день. Тема – вибори й «імпічмент». 

А прорекламував мітинг та опозиційну партію в соцмережах, незрозуміло для чого, представник голови ОДА в обласній Раді, депутат облради від БПП.

Тому давайте будемо відверті, не тільки в місцевій опозиції з виборчими штабами й кадрами в цілому (спікерами, лідерами громадської думки, спеціалістами по медіа та технологічним, організаційним аспектами політичної роботи) все дуже погано, а й у владі ліва рука не знає, що робить права і т д.

Ну і останнє питання. Як і чим влада буде відбивати, чи упереджувати негативну політичну хвилю на наступному тижні?

Бо який би не відбувся мітинг, вдало, чи не дуже будуть виступати на трибунах та під стінами ОДА опозиційні “цицерони”, резонанс – вже хоча б з того, що зліпили у Вінниці нашвидкоруч – вийти може. Акція протесту, в “президентській” області, у розпал виборчої кампанії, з темою “імпічменту”, під надзором столичних кураторів та медійній підтримці парочки загальноукраїнських ЗМІ і …

Ну звісно не “6 грудня”, але певний електоральний рух. Не так за себе, як проти чинного президента.

Зрештою наша відповідь на наше ж питання: “Як і чим влада буде відбивати, чи упереджувати негативну політичну хвилю на наступному тижні?”

Ніяк і нічим. Не вірите? Щоб в цьому переконатись залишилось потерпіти якихось два-три дні.

Віталій Горковчук

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net