Back to 2006. Нетаємні хитрощі “команди” одного нардепа

Народний депутат України, член фракції «Слуга народу» Анатолій Драбовський ̶в̶и̶й̶ш̶о̶в̶ ̶н̶а̶ ̶т̶р̶о̶п̶у̶ ̶в̶і̶й̶н̶и̶ політичну арену.

На якій, будемо відвертими, до цього часу не з’являвся, адже парламентські вибори у 12 окрузі, де Драбовський здобув перемогу, проходили по схемі: «Я «за» кандидата від «команди Зе», або – «Я не «проти» кандидата від «команди Зе». Отже, персональна присутність самого Анатолія Григоровича там не вимагалася взагалі.

Так співпало, що народний обранець вирішив активізуватись одразу після двох поспіль проколів: Забув поздоровити вінничан з Днем міста та непроголосував за зняття депутатської недоторканості. Мотивував нардеп своє перше публічне звернення до виборців та активізацію великим навантаженням у Верховній Раді, формуванням команди та, навіть, підготовкою до місцевих виборів.

Отже, герой нашої історії оприлюднив на сторінці «Слуга Народу – Драбовський Анатолій – 12 округ» відеозвіт про «перші досягнення». Про сам «звіт» розповідати особливо нічого, адже там йдеться, що Верховна Рада «почала дуже інтенсивне працювати над прийняттям законів». І про те, що «полегшили умови для бізнесу». Так «полегшили», що усі «спрощенці» завили, але мова не про це. А про те, що про 12 округ у відеозверненні не згадується взагалі.

Але перед відео є доволі цікавий текст, у якому міститься непрозорий натяк, якими будуть ключові завдання народного депутата найближчим часом.

Завдання ці, як це не складно буде зрозуміти з нашого тексту, він поставив собі не сам, але про все по черзі.


«Ми входимо в процес підготовки до місцевих виборів, тому інформаційні атаки місцевої влади і підгодованих ними ЗМІ, які не бажають бути відірваними від «бюджетного» корита, будуть ще жорсткіше і абсурдніше. Не дамо їм себе обдурити!», – пише екс-директор Вінницького кооперативного інституту.

З цього не складно зробити висновок, що певним чином він протиставляє власну позицію «місцевій владі», яка однозначно є поганою, адже підгодовує певні ЗМІ, які силяться залишитися при «бюджетному кориті». Тут би “слузі народу” й назвати конкретні назви місцевих ЗМІ і конкретні факти отримання тим, чи іншим ЗМІ конкретних коштів з бюджету(ів). Принаймні нашому виданню було б дуже цікаво отримати інформацію якому виданню, з якого бюджету, скільки і на які цілі виплачуються кошти платників податків.

Однак повернемось до першого публічного звернення політичного новачка, в якому занадто багато слів з негативною конотацією.

Судячи з перегляду інших постів пана Драбовського, у яких він критикує саме Вінницьку міську владу, стає зрозуміло, що мішенню для інформаційної атаки для нього  є міськвиконком.

Але тут постає й ключове питання: «А чи сам Драбовський ініціює цю атаку?»

Це можна було б припустити, але з його ж допису (а за це депутат мав би «виписати» власному прессекретареві) стає зрозуміло, що у ситуації в місті він не надто орієнтується («Я прошу Вас бути активними і інформувати мене про проблеми нашого округу»). Проте критикує. Навіщо?

Відповідь стає зрозумілою, якщо подивитися на склад помічників на громадських засадах, які допомагають Анатолію Григоровичу орієнтуватися у вінницьких реаліях.

Серед них є, наприклад, Климчук Ігор Степанович, попереднє місце роботи якого – ПАТ «Мостобуд», кінцевим бенефіціаром якого є відомий вінничанам Володимир Продивус.

До нього ж ведуть нитки ще двох помічників – Артема та Марії Сівашів, які є власниками ТОВ «Золакс», юридичною адресою якого є площа Гагаріна, 2. Це ПРАТ «Вінницький Універмаг», власницею якого вказано Продивус Світлану Володимирівну.

Нарешті, помічником за строковим трудовим договором на постійній основі народного депутата України Анатолія Драбовського є Оксана Петрівна Назаренко, яка раніше була помічницею, ну звісно, Володимира Продивуса.

Отже, ситуація проста, як три карбованці.

Володимир Продивус, у якого скоріш за все існують якісь інтереси у Вінниці: політичні, бізнесові тощо, напевно вважає, що ці інтереси не задоволені повною мірою, і, можливо, таким чином дає зрозуміти, що через Анатолія Драбовського може спричинити низку проблем для міської влади на наступних виборах. Аж до того, що виставить власного кандидата на мери міста, під брендом «Слуги народу». І тут (як він вважає) міській владі, а також «підгодованим ЗМІ» буде проблемно утриматися при «бюджетному кориті», до якого на всіх вітрилах можуть прийти нові претенденти.

Попередня спроба Володимира Продивуса провести власного кандидата на посаду міського голови (тоді – директора вінницького універмагу Форманюка) у 2006 році зазнала невдачі. А переміг – Володимир Гройсман, якщо хтось не пам’ятає.

Тепер у Володимира Продивуса є більш потужний козир у вигляді рейтингової «Слуги народу».

Хоча, не виключено, що це просто гра на підвищення ставок. На такому рівні завжди вміли домовлятися. Принаймні хтось з великих казав: чим старше я стаю, тим більше мені хочеться мати нових друзів, а не нових ворогів.

Олена Семко

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net