“Геть банду покручеників”! В Хмільнику бунт проти земляка-замгубернатора

Обурені мешканці Хмільницького району організували мітинг за відставку головного лікаря ЦРЛ Василя Залецького. Йому закидають скорочення працівників, халатність і корупцію.

Про резонансне повстання хмільничан написали практично всі ключові ЗМІ області. А під відповідним постом журналістки Вікторії Микитюк проявились головні політичні нюанси медичного бунту в районі.

Так користувачі писали, що такий саме «злодій і брехун» є у Верховній Раді. І, взагалі, усі витівки Залецького покриває дехто «Агроном».

Нехитрий аналіз призводить нас до заступника голови Вінницької ОДА Олександра Крученюка, мешканця міста Хмільник, який дійсно є агрономом за освітою та професійною діяльністю, і він справді міг лобіювати призначення Залецького, адже він є ще й головою фракції БПП в обласній раді.

Раніше ми писали, що Крученюк намагається обзавестись власними кадрами в 13 мажоритарному окрузі в переддень парламентських виборів.

Більше того на мітинг мешканці Хмільника вийшли з транспорантами “Геть банду покручеників”, що товсто натякає на похідну назву “банди” за прізвищем обласного чиновника. Інші плакати вимагають “Геть районну владу покручів”, як відомо голова РДА давній товариш Крученюка і його вірний соратник в партійних справах починаючи від партії “УДАР” Віталія Кличка.

У Залецького замгубернатора звісно хвалять на всі голоси.

На фото Крученюк та Залецький

Розбивається в дифірамбах і сайт обласної ради:

За сприяння депутата обласної Ради Олександра Крученюка у місцеву районну лікарню привезли 80 функціональних ліжок, стільки ж матраців, 10 інвалідних візків та інфузійних стійок, більше 50 ходунків, три кисневих апарати, а також два ліжка для новонароджених, спеціальну ванну для пологів, сповивальні столики, інгалятор, нагрівальні шафи, підйомники для людей з обмеженими фізичними можливостями та інші  необхідні речі для догляду за важкохворими. До того ж, в лікарню було закуплено три мікрохвильові печі, два холодильники та прасувальний каток. Загалом на суму понад 600 тис. грн.
В чому саме полягало сприяння депутата обласної ради офіційні ресурси сором’язливо відмовчуються, хоча й так все зрозуміло. Відповідне обладнання для районної лікарні закуплене за бюджетні кошти, а вся заслуга земляка-чиновника лише в його офіційній фотосесії в момент передачі медичного обладнання – стратегічної технології “БПП-Солідарність”, яку вже давно назвали “перерізати стрічки” де тільки можливо – головне на камери.

Обурення громади тим більш справедливе, що Крученюк, як член фракції «Блоку Петра Порошенка» підтримав сумнівну медичну реформу, яка передбачає масові скорочення медперсоналу у тих лікарнях, які не є центрами госпітального округу.

У принципі, Крученюк міг би вплинути на те, щоб у Вінницькій області було не 4, а 5 округів, і Хмільник не пристав би до Вінниці, а залишився б з повноцінною лікарнею. А хмільничанам не довелося б їздити понад 60 кілометрів для отримання медичної допомоги до обласного центру.

Але цього “політик-агроном” не зробив.

Як наслідок, навіть у його «вотчині» – Хмільнику різко загострилося медичне питання. Небайдужі мешканці навіть зачитували звернення про звільнення Залецького на сесії обласної ради, про що офіційний сайт цієї установи вирішив за краще промовчати.

Нахабність протеже Крученюка – Залецького виявляється навіть у дрібницях. Так, при розгляді на сесії районної ради питання про надання допомоги лікарськими препаратами та закупівлі ліків КУ «Хмільницька «ЦРЛ» за кошти, що були виділенні з бюджету міста, він знехтував думкою депутатів і направив свого заступника. Як наслідок, питання з розгляду зняли, а місцеві депутати щодо незадовільного стану справ в КУ «Хмільницька ЦРЛ».

Зрештою, про хабарництво Залецького писали ще декілька років тому, коли він був головним лікарем у Бершаді, де, до речі, теж були мітинги за його відставку.

У чому ж тоді прихильність до нього з боку Крученюка? Певно у тому, що Залецький має зв’язки у «Батьківщині», що дало йому можливість балотуватися від цієї політичної сили до обласної ради.

І тепер, напередодні можливого програшу «БПП» Крученюк, який має плани балотуватися до Верховної Ради, хапається за будь-яку можливість знайти контакти з ЮВТ, або щоб вчасно перебігти в інший політичний табір, або щоб заручитись неофіційною підтримкою цієї партії хоча б в рідному районі. І звісно активно використовувати можливості медиків при будівництві мережі підкупу виборців та гарантованих голосів хворих людей, що голосують “на дому”. Тому «здавати» Залецького він не буде.

А поки що земляки в соціальній мережі називають заступника Валерія Коровія “недолугим агрономом”. При чому роблять це з особистих, не фейкових акаунтів в соціальних мережах. Та боягузом за те що побоявся вийти до людей на мітинг.

Як зазначає інтернет-сайт “20 хвилин” історія закінчилась на тому, що в Хмільницькій лікарні таки відбулося зібрання за участю заступника голови ОДА Олександра Крученюка, керівника обласного департаменту охорони здоров’я Людмили Грабович, керівників району, міського голови. В актовій залі всім не вистачило місця. Розмова закінчилася тим, що пані Грабович пообіцяла створити комісію, яка предметно вивчить ситуацію в колективі.

Олена Семко

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net