Кожного дня з‘являлось як мінімум 3-4 дописи, тож за місяць було опубліковано більше сотні статей, анонсів та привітань.
Та якщо від кількісних показників перейти до якісних, тобто від перепостів до власного контенту, то позначка на шкалі активності стрімко падає вниз.
Статті, присвячені безпосередньо роботі партійної організації, потрібно відшукувати.Тож ми спробуємо це зробити. Але перед тим трохи проаналізуємо про що писала партійна преса в останній місяць літа та перший підготовки до президентських виборів.
«В роботі» біло-сердешних було кілька тем. Партійці активно взялись за «Новий Курс», на який партія спрямувала ще в червні, «Нову Народну Конституцію», розвінчування міфів про доцільність «Медичної реформи», трудову міграцію та трохи зачепили газову тему. Доволі активно «батьківщиніці» відреагували на замах на однопартійця з Дніпропетровщини.
Заяви з цього приводу зробила Юлія Тимошенко та народна депутатка Алена Шкрум. Вінничани від коментарів з цього приводу утримались.
Останій тиждень літа піарники повінстю віддали лідеру партії – її візиту на Херсонщину, Миколаївщину та Одещину.
Власне, саме ця інформація і склала 95% партійної соторінки.
Додамо ще десяток привітань – з днями народження, яких було вісім, та два з державними святами, тож у сухому залишку маємо 21 інформацію, присвячену місцевим партійним новинам.
9 з них – це статті про участь партійців у різноманітних урочистостях, святкуваннях та фестивалях.
Вінницька партійка відвідала фестиваль на Ямпільщині
«Батьківщина» привітала жмеринчан з Днем міста
Вінницький партієць взяв участь у відзначенні Дня села
«Батьківщинівець» відвідав День села на Вінниччині
«На Вінниччині партієць долучився до святкування фестивалю
«Україна сакральна»
«Батьківщинівці» привітали 95-річного ветерана з ювілеєм
Вінницький партієць привітав мешканців Іванівської ОТГ з відкриттям спортивного містечка
«Козятинська «Батьківщина» популяризує українські народні традиції»
«На Вінниччині «батьківщинівка» розвиває народну культуру»
Навряди чи можна вважати розвитком культури та популяризацією відвідування фестивалю, тай ще організованого за гроші платників податків, та то вже інше питання. Зарахувати це, до роботи партійного осередку, до речі на функціонування якого теж виділяють кошти з Державного бюджету, навряд чи можна.
Тож маємо так би мовити подвійну рентабельність від роботи в парторганізацій – спочатку місцеві податки йдуть на те, щоб влаштувати захід. Наприклад фестиваль хліба на Козятинщині. Потім, партіець -чиновник «чекініться» там (добре якщо у вихідний день, а не в робочий час) і звітує перед Центральним апаратом про зроблену роботу. Ще як пафосно!
Якщо ви звичайна людина і відвідали мистецький захід, то ви просто гарно провели час і можете поділитись враженнями з друзям. Якщо ж ви член партії, то це державницький крок.
Взагалі, переглядаючи інформацію розумієш, що гіперболізація та перебільшення – «фішка» біло-сердешних.
Заслуговує на увагу ще один матеріал, який критикували у соцмережах.
Про привітання представником «Батьківщини» селян з відкриттям спортивного майданчику в Іванівській ОТГ.
Тут виникає конгітивний дисонанс. З одного боку «батьківщинівці» різко висловлюються проти реформи децентралізації.
Ось наприклад у доволі свіжому інтерв‘ю (25.06.2018) Вадим Івченко, який приїздив до Вінниці і зустрічався з активом партосередку наприкінці липня, зазначає:
«Те, що відбувається, реформою навіть не варто називати. Терміни реалізації програмних документів, покладені 2014 року в її основу, давно вичерпані, а більшість завдань залишилися утопічними прожектами. Так, про розрекламовану «добровільність об’єднання» дуже швидко забули, а фінансові можливості одних громад збільшились виключно за рахунок інших. Та й сам процес так званого реформування віддали на відкуп чиновникам, які діють як лебідь, рак і щука з відомої байки. Як правильно, ніхто не знає, а діяти потрібно (за височайшим повелінням) «виключно в межах конституційних норм», інакше можна й за грати потрапити. В результаті така децентралізація демонструє свою відверту неефективність і неспроможність досягати поставлених цілей».
І ось Сергій Лановик, депутат Вінницької обласної Ради від «Батьківщини» йде в громаду, де створено ОТГ, яка отримала кошти по Урядовим програмам, де в тому числі і за ці гроші побудували спортивний майданчик і вітає селян з відкриттям.
Можливо це таке собі дотичне визнання, що реформа була таки доцільною.
Нажаль, жодних коментарів депутата обласної ради в статті немає. Натомість є пряма мова голови ОТГ, який розповідає, що майданчик будували усім селом. Люди прибирали сміття, вигружали та викладали гравій перед початком будівницвтва, впорядковували територіє біля майданчику. Роботи тривали кілька місяців, тож часу допомогти було чимало. Власне, тоді б візит в ОТГ виглядав би більш доречним. Мовляв, так ми не у захваті від децентралізації, але якщо люди бачуть в ній сенс готові долучитись, подивитись, як це працює.
До речі, інформація передрукували не лише на сторінці у Фейсбук, але й на загальноукраїнськму сайті «Батьківщини», поряд з тим же інтерв‘ю Івченко.
Ще одни прикладом партійного пристосування є стаття:
З ініціативи «батьківщинівки» у Вінниці заборонили пересувні цирки
Дійсно, на останній сесії міської радиу Вінниці заборонили цирки шапіто, мотивуючи це негуманним поводженням з тваринами. Та ініціатором такого рішення були громадські активісти. В місті проводили кілька протесних акцій, в жодній з яких «Батьківщина» участі не брала.
У данному випадку «ініціативу», було б доречно замінити словом «голосування».
Тож ще мінус дві події, які можна занести на рахунок роботи партійного осередку.
Як і ще дві, до яких партосередок не має жодного відношення
Партієць з Вінниччини встановив незвичний рекорд
Жмеринського партійця нагородили пам’ятною відзнакою.
Незвичайний рекорд полягає в тому, шо «батьківщинівець» виграв найбільшу кількість справ у Європейському суді з прав людини.
Можливо у партосередку є прямий зв‘язок зі Страсбургом? Яка тут робота обласного партосередку?
Друга інформація взагалі дуже багато говорить про парторганізацію і те, чим і на чому вона побудовано.
Партієць якого нагородили відзнакою – Олександр Мацера. Нещодавно
газета «33 канал», однією з засновниць якої є депутаткоа обласної ради від «Батьківщини» Тетяна Редько писала:
«–Попередній секретар міської ради Олександр Мацера пішов у відставку. На його роботу було чимало нарікань, бо із депутатами в нього співпраця не склалась, — розповіли опозиційні депутати».
Стаття датована 25.04.2018. ще виникає питання про «опозиційний депутатів» – себто однопартійців.
Тож такі вони «батьківщинівці» – спочатку чесно «підштовхнуть», а потім вшанують за отриману від влади нагороду. Браво!
Тож підведемо підсумки. 9+2+2=13. Віднімаємо отриману суму від 21 і отримуємо 8.
Аналізуємо ці статті. Що ж гарні новини*
Є в «Батьківщині» люди, які роблять реальні справи для людей. Заміток про це на сторіці «Фейсбуку» – 6.
На Вінниччині представниця «Батьківщини» влаштувала свято для літніх людей
Партійці провели спортивне свято на Вінниччині (зазначимо спільно ще з однією громадською організацією)
На Вінниччині відбулося заключне регіональне таборування «Батьківщини Молодої»
Представниця «Батьківщини» сприяє благодійній діяльності на Вінниччині
Партієць допоміг вінницьким спортсменам поїхати на чемпіонат Європи з футзалу
Партійці разом із селянами виступили проти побудови кар‘єру на Вінниччині
Вони реальні, але стосуються виключно ініціативи партійців, які працюють в регіоні – це або підприємці, або депутати різного рівня рад.
Що ж залишається партосередку? Дві події.
Віктор Олійник побував з робочим візитом на Вінниччині
«Батьківщина» провела тренінг для партійців
Тож маємо не такий вже й гарний «коефіціент корисної дії», але потрібно відзначити загальний партійний фон опозиційної партії виглядає все ж набагато краще, ніж у партії влади з її 7 новинами за місяць, а остання новина про тренінги для майбутніх членів ДВК взагалі якісно відрізняє партійців Тимошенко від інших політичних сил. Це потужна заявка на підготовку до виборів президента, принаймні з того, що політичні партії можуть показувати у відкритому просторі.
Олена Семко