«Як я провів літо»: «Аграрії Вінниччини» на паузі

Всі партії, як партії, а аграрії, віджнивувавши, взялися за нетипову для мирних плугарів справу – вони розпочали переділ партії. Достеменно невідомо, де у цій бійці за партійну межу знаходяться вінничани, адже інформаційних ресурсів та більш-менш достовірної інформації про обласний осередок АПУ – мінімум. Будемо користуватися двома «ресурсами»: сторінкої у Фейсбуці «Аграрії Вінниччини» та особистою сторінкою Сергія Гуцала, голови обласної організації. Бо обласного сайту партія не має, а центральний – вперто замовк ще у липні місяці.

Отже, путч?

Всім цим подіям передував кадровий конфлікт у середині АПУ: через низький передвиборчий президентський рейтинг Віталія Скоцика однопартійці розглядають варіанти зміни голови партії у вересні цього року на з’їзді. І от, 20 керівників партійних організацій Аграрної партії України (АПУ) висловили недовіру голові партії Віталію Скоцику. Був серед них і голова Вінницького обласного осередку Сергій Гуцол. Партійну булаву хоче взяти в руки одразу декілька неоднозначних гетьманів.

Ну а поки що чинний голова Віталій Скоцик пообіцяв зачистити партію від «сепаратистів»: Аграрна партія готова очиститися від людей кума Путіна

Тож, повертаючись до участі у цих процесах вінницьких «аграріїв» можна припустити: у цих процесах орієнтується мало хто з чисельної когорти місцевих депутатів, а фракції аграрної партії є в усіх районних радах, а також у обласній раді.

Свого часу АПУ реанімувалася, як сателіт влади, куди на місцеві вибори треба було стягнути тих керівників і власників середніх сільгосп концернів та фірм, і великих фермерів, яких у БПП прийняти не було можливості. Чи то через надмірну співпрацю до 2014 року з регіоналами, чи з інших причин.

Це вдалося зробити. І АПУ на місцевих виборах у 2015 році на Вінниччині зайняла високі результати.

Тож, у п’ятницю, 31 серпня на сторінці «Аграрії Вінниччини» поширили відео із зверненням 20 голів обласних осередків до однопартійців. З чого робимо висновок: обласна організація АУП підтримує претензії до Скоцика.

Звернення голів обласних організацій Аграрної партії до Віталія Скоцика

Друзі! Напевне, ви чули про нібито «розкол» і «непорозуміння» в Аграрній партії України, що відбуваються останнім часом. Насправді, ніякого «розколу» в ній немає. Є просто завищені політичні амбіції нинішнього керівника партії, через які він вирішив позбутися тих, хто їх не підтримує. Наша партія – розгалужена демократична політична структура з 22-річним досвідом, а тому модні в певних колах методи рейдерства, тітушок і т.д. тут не пройдуть! 20 обласних організацій Аграрної партії України зробили офіційне звернення, щоб довести, що партійці в абсолютній більшості єдині у своєму розумінні того, що відбувається. Вони ВИМАГАЮТЬ від нинішнього голови партії Віталія Скоцика дотримуватися вимог Статуту та негайно припинити поливати Аграрну партію і її членів брудом. А також наголошують на тому, що Аграрна партія розбудовувалася з регіонів, з областей як демократична структура, що колективно ухвалює усі рішення, а тому сьогодні партійці виступають категорично проти перетворення Аграрної партії на ще одну партію вождійського, авторитарного типу. Віталій Скоцик, схаменися!

Posted by Михайло Поживанов on Friday, 31 August 2018

Від того, як розвиватиметься ситуація в центральному апараті партії – залежить те, кого вона висуне чи підтримає на президентські перегони, як буде позиціонувати себе на парламентських та майбутніх місцевих виборах.

Та й взагалі – залежить те, чи існуватиме цей проект взагалі.

Ситуація виглядає так: ті, хто впроваджував проект АПУ у місцеву політику, подейкують, що це ідея головного «технолога» на Банковій, Віталія Ковальчука, їх дістала. Бо місцеві «аграрії» які мали бути, і були, вірними васалами влади, уявили себе тими, хто взяли Бога (Ковальчука) за бороду. І намилилися йти самостійно на вибори. Тож, з огляду на це, проект вирішили закрити.

Невже ви думаєте, що співпадіння у часі інформації про те, що Ковальчук очолив виборчий штаб Порошенка, і злив АПУ – випадковість?

До речі, ця боротьба «аграріїв» із Скоциком може стати гарним піар-приводом, і додати бали людям, яких на Банковій призначили провідниками консервативної ідеї. І це дає у майбутньому партійцям, не згодним із Скоциком, зайти у Верховну Раду.

Безперечно, аграрії Вінниччини знають багато про «консерватизм», вірніше – про консервацію, але більшість не розуміє усіх цих технологічних і політичних «заморочок», і відверто перебуває у глухій «непонятці».

І до того, «як провели літо» наші аграрії. Усе літо вони жали, вітали одне одного зі здобутками, урожаєм, званнями, ювілеями, державними і особистими святами…

Одним словом, займалися совковим піаром, який за межі тієї ж обласної організації не виходив. Це видно із сторінки «Аргарії Вінниччини».

І ось, коли Доля дає васалам шанс позбавитися сюзерена, вінницькі аграрії сидять тихо, як миші у коморі.

І це видно навіть із сторінки голови облорганізації Сергія Гуцола у Фейсбуці

Олена Семко

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net