Ігри нескорених: Таїса Гайда vs Олександр Крученюк

Скандальна вінницька активістка Таїса Гайда, якій Вінницька обласна влада на 2019 рік не виділила фінансування (принаймні офіційно) у вигляді грантів з обласного бюджету, вирішила про себе нагадати у звичний спосіб. Опублікувала у «Фейсбуці» пост про земельні оборудки заступника губернатора Олександра Крученюка.

Фото: сайт Вінницької облдержадміністрації

Виявилося, що чиновник після проходження в 2015 році в обласну раду взяв в оренду сотні гектарів землі Держгеокадастру у Хмільницькому районі, але прибуток від її використання у декларації про доходи хронічно не вказує. До того ж активістка звернула на цей факт увагу учасників АТО, яким, чого гріха таїти, знайти державні 2 га сільськогосподарської землі – mission impossible.

Гайда, таким чином, звернула увагу громадян на статки вінницького чиновника. Декларація, взагалі, є цікавою. Там багато земельних ділянок, записаних на родичів, декілька квартир, чималі позичені кошти і солідний «кеш». Звідки все це у людини, яка всю трудову діяльність працювала найманим менеджером в сільськогосподарських структурах, – сказати непросто. Мабуть, недостатньо звертають увагу фіскали на над-прибуток агропідприємств. Ну, то їхня справа.

Скріншот зі сторінки Таїси Гайди у фб

Нас у даному випадку цікавить винятково політична складова.

Не те, щоб Крученюк пережив внаслідок цього викриття шок, але факт очевидного службового зловживання, помножений на нещодавній скандал, коли його спіймали за спробою вивезти з Хмільницької районної лікарні обладнання, балів його політичній репутації не додасть. До того ж пост активістки залюбки репостнули всі ключові обласні опозиційні партйці.

Заступник губернатора вкотре наступив на ті самі «граблі», які неодноразово били по ньому у минулому – недбалість у питанні привертання до себе уваги. Скільки директорів департаментів ОДА за роки перебування на державній службі заробили капітали набагато більші, ніж Крученюк, але при цьому фігурантами скандалів не ставали? Та, майже всі. Але вони, пройшовши становлення у надрах вінницької системи владних відносин, запам’ятали основне правило – бути непомітним.

Ну не знайшлось серед його наставників доброго сенсея, який би пояснив на пальцях: ти або займаєшся публічною політикою і кар’єрою, або по-тихому пиляєш бюджет і шукаєш заробітку на всьому, що погано лежить.

Крученюк, який прийшов на державну службу через непорозуміння, і займається тим, чим ніколи раніше у житті не займався – гуманітарною сферою і координацією громадських рухів та політичних партій, дане правило не засвоїв і не зрозумів.

Більше того, коротка діяльність на посаді керівника фракції «Блоку Петра Порошенка» у Вінницькій обласній раді вселила у нього хибну впевненість, що за допомогою адміністративного ресурсу уже наступного року він зробить наступний крок у своїй кар’єрі, отримавши мандат депутата Верховної Ради.

Як він зуміє перемогти в окрузі далеко не рівноцінного конкурента – аграрного олігарха Петра Юрчишина, ще заможнішого екс-керівника П-З залізниці Олексія Кривопішина, чи нардепа декількох скликань Миколу Катеринчука, Крученюк, вочевидь, ще не думав. Як не думав про те, як потрапити до прохідної частини загальнонаціонального списку, або у список регіональний. З таким скандальним «шлейфом» його й до того фантастичні шанси на успіх зменшуються до мінусу в третій степені.

Гайда, провокуючи обласну владу, можливо розуміє й інше. Крученюк, як один з небагатьох публічних представників «БПП» на Вінниччині, вимушений брати на себе й значну частину негативу цього політичного проекту (найбільші антирейтинги самі знаєте у яких політиків). А тому удари по Крученюкові відображаються й на ставленні до обласної влади. Для того щоб зберегти хоча б такі кадри, логічним було б перевести фігуранта на менш публічну роботу, але… і у цьому ключова проблема влади – інших спікерів, навіть такого ґатунку у регіоні не існує. Злий жарт з самою системою зіграв той факт, що вінницькі чиновники звикли вирішувати власні справи глибоко «під килимами».

Ось і виникає зовні абсурдна ситуація, коли основним спікером т. н. «опозиції» є спіймана за руку на корупційних (земельних) оборудках Ганна Давиденко, а її основним опонентом від влади – земельний, знову ж таки, комбінатор Олександр Крученюк.

Цікавими будуть і президентська, і парламентська виборча кампанія, погодьтеся.

Принаймні ми вам гарантуємо – обидві ці кампанії будуть грати яскравими барвами на сторінках нашого видання, і не тільки 😉

Олена Семко

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net