На обласній сесії депутати будуть «нарізати завдання» Президенту, Верховній Раді та Кабміну

На наступному тижні в останню робочу п’ятницю вересня у Вінниці має відбутися сесія обласної ради. На порядок денний винесено 87 питань.

Майже 20% питань, які розглядатимуть на сесійному засіданні, – депутатські завернення до Президента України, Прем‘єр-міністра, Кабінету Міністрів та Верховної Ради України.
Депутати з області «нарізатимуть завдання» законотворчим та виконавчим органам влади. Правда, якщо встигнуть. Звернення внесені до порядку денного під номерами 74-87.

Перш за все проаналізуємо звернення до Верховної Ради. Від парламенту депутати вимагатимуть «розвитку фармацевтичного самоврядування в Україні», «ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень» та «негайно прийняти в цілому проект виборчого кодексу (Законопроект № 3112-1) та встановити пропорційну виборчу систему з відкритими регіональними списками».

Аналогічне звернення буде адресовано також Президенту України. Правда, на голосування документ внесено у більш лояльній формулюванні, а саме, «Про звернення депутатів обласної Ради 7 скликання до Президента України, Верховної Ради України щодо підтримки проекту Виборчого кодексу України № 3112-1».

Також маємо “Про звернення депутатів Вінницької обласної Ради 7 скликання до Верховної Ради України щодо підтримки та розвитку зеленого туризму”.

«Фармацевтам свободу, олігархам війну, а кандидатам новий виборчий кодекс! А потім відпочивати, краще де небудь у лісі!», – так можно охарактеризувати вимоги народних обранців з області.

Із законами розібрались, тож переходимо до пункту два – звернення до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо збільшення величини прожиткового мінімуму до рівня мінімальної заробітної плати.

Далі звичайно, підняли питання газу. «Щодо приведення у відповідність до Закону України „Про ринок природного газу» постанови НКРЕКП від 30.09.2015 р. № 2494 „Про затвердження Кодексу газорозподільних систем”.

Прожитковий мінімум підняли, з газом розібрались тож можна вирішувати питання на рівні виконавчої влади.

Так що вимагатимуть депутати від Кабміну? Головним пунктом йде питання соціального захисту та коштів на розвиток водного господарства.

Тож маємо звернення “Щодо прийняття проекту Державної програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа”.

“Передбачення коштів у Державному бюджеті України на заходи із розвитку водного господарства”.

“Щодо перегляду алгоритму розрахунку соціальної допомоги по інвалідності”.

Депутати також планують попросити підвищення заробітної платні працівникам закладів охорони здоров’я. З цього приводу вони підготували звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України та МОЗ.

До трьох міністрів Гройсмана В.Б, Реви A.О., Зубка Г.Г звернуться «щодо ситуації, яка склалась навколо об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та викликала бурхливий резонанс щодо змін до постанови Кабінету Міністрів України від 04 березня 2002 року № 256 „Про затвердження Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету”.

Також у Кабміна прийняти постанову про «безоплатну передачу земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки… у власність або постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку».

Не залишать депутати без уваги екологію. Тож маємо у порядку денному питання, сформульоване наступним чином – «Про звернення депутатів Вінницької обласної Ради 7 скликання до Президента України Порошенка П.О., Голови Верховної Ради України Парубія А.В., Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. щодо необхідності ліквідації Джуринського отрутомогильника у Вінницькій області».

Напевно саме для таких політичних вітряків і обирались в місцеві ради наші депутати. Напевно так і вказували у передвиборчих програмах і обіцянках: “Ми кожного дня будемо імітувати активну діяльність для підвищення добробуту та комфорту наших виборців, а працюють хай Порошенко з Гройсманом”.

Олена Семко

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net