Нардеп-вінничанин вважає сумнівною ініціативу команди Зеленського про е-декларування для всіх українців

Нещодавно експерт з команди Зеленського Данило Гетманцев повідомив, що у команді розглядають можливість перейти до застосування електронного декларування для всіх українців.

На думку екперта, це дасть можливість ефективніше боротись з корупцією.

Хоча й запропонований метод експертом з команди Володимира Зеленського має своїх прихильників і противників. Серед перших є ті, хто каже що повселюдне е-декларування доходів може стати вагомим кроком на шляху виведення з тіні доходів, і може застосовуватися із амністією капіталу.

До другої категорії належать ті політики і експерти, які вважають, що складання усіма громадянами е-декларацій тільки ускладнить життя простих громадян. При цьому ефект від такого кроку буде близьким до нуля.

До категорії останніх, тих, хто вважає це зайвим, належить і нардеп-вінничанин, Геннадій Ткачук. Про це він написав у мережі Фейсбук.

«В мене є великій сумнів, бо ми вже створили нові органи – САП, НАБУ, НАЗК, Військова прокуратура, яка чомусь втручається у справи бізнесу, я вже не кажу про СБУ, Прокуратуру , Податкову інспекцію та Поліцію, які й так існували і чомусь і досі не побороли корупцію, про яку всі говорять. Всі ці органи з армією працівників і дуже гарною зарплатою не змогли побороти корупцію, і тому планується українцям ускладнити і без того непросте життя. 
Однак хочу наголосити, що викорінення корупції передбачає більш ширший підхід, ніж зобов’язати всіх громадян декларувати свої доходи за такою ж схемою, як це зараз роблять сьогодні всі посадовці і чиновники», – зазначив Геннадій Ткачук.

Геннадій Ткачук далі зазначає, що вимога щодо складання е-декларацій для переважної більшості українців – обтяжлива та малоефективна. В тому числі, і через неспроможність їх перевірити.
«Вважаю, що пересічним громадянам – вчителям, лікарям, студентам, водіям та іншим працівникам, які не мають статусу держслужбовця та не мають доступу до державних ресурсів, не потрібно заповнювати електронні декларації. По-перше, у цьому немає необхідності, а по-друге, державний апарат навряд чи зможе ефективно провести перевірку всіх 40 мільйонів декларантів», – вважає нардеп.

Натомість, нардеп-вінничанин вважає, що доцільніше було б провести низку реформ і змін в життєво важливих галузях і сферах. І продовжити реформи, там де вони вже започатковані. Все це необхідно зробити до можливої амністії капіталу.

«В державі насамперед потрібно прийняти ряд фундаментальних змін – запуск банківської системи, боротьба з трансфертним ціноутворенням, боротьба з монополіями, створення нових робочих місць, спрощення ведення бізнесу, треба здійснити реформу фіскальних органів, приборкати контрабанду та провести багато інших важливих перетворень у різних сферах. А вже потім можна говорити про амністію капіталу та нульову декларацію. Лише в такому випадку боротьба з корупцією матиме результат!», – наголосив Геннадій Ткачук.

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net