Не Зеленським єдиним. Вінницький слід Смешка

До фінансування і діяльності недавнього кандидата у президенти Ігора Смешка причетний колишній вінничанин, колишній голова Держмитниці та віце-спікер парламенту Ігор Калетнік.

Якщо алогічна співпраця “команди Зе” і ексрегіонала Григорія Калетніка спільноті Вінницької області не в новину, то інформація про те, що син екс-губернатора Вінниччини Ігор Калетник фінансує політичну партію «Сила і Честь» та парламентську кампанію кандидата в президенти стала ще однією несподіванкою.

Про це йдеться у розслідуванні на сайті «Обозревалель».

Крім Ігоря Калетніка, до фінансування політичної сили екс-керівника СБУ Смешка причетний і олігарх Віталій Гайдук. Він власник «Індустріальної групи».

На «Обозревателе» зазначають, що «Акціонери, що вклалися в Смешка, це колишній глава митниці від комуністів Ігор Калетник, власник “Індустріальної групи” Віталій Гайдук, багаторічний бізнес-партнер Смешко Володимир Сацюк і ін.».

Тут треба наголосити, що Ігор Калетнік більше не переслідується судом за державну зраду. Менше місяця тому, Печерський районний суд Києва задовольнив скаргу представника Ігоря Калєтніка і зобов’язав Генпрокуратуру (ГПУ) скасувати його розшук. Суд встановив незаконність дій Генеральної прокуратури і черговим рішенням визнав, що кримінальну провадження щодо “диктаторських законів” – політичне переслідування колишнього заступника голови Верховної ради.

Відзначається, що “контрольний пакет акцій” знаходиться у Калетника і Гайдука, інші задовольняються долею міноритаріїв.

“Додатково Калетник думає про те, щоб просунути свого батька, ректора Вінницького аграрного університету на губернаторський пост в області” – йдеться в матеріалі.

Раніше також повідомлялося, що люди Ігоря Калетніка були помічені і у передвиборчому штабі нинішнього президента Володимира Зеленського. Журналісти Bihus.info розслідували, що такою людиною став Ілля Павлюк, який мав репутацію «митного рішали» та був помічником Ігоря Калетніка.

До речі, батька Ігоря, екс-нардепа і екс-губернатора, а нині почесного президента ВНАУ Григорія Калетніка у вінницьких ЗМІ називають одним з організаторів виборчої кампанії Володимира Зеленського у Вінницькій області. Сам Григорій Калетнік це  підтвердив.

Якщо написане в «Обозревателе» правда, то – як це не парадоксально – Калетники подвоїли зусилля і шанси задля отримання посади керівника Вінницької області. Як кажуть в народі, були б “яйця”, а політичні “корзинки” знайдуться.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що партію Ігоря Смешка курує у Вінницькій області ексгубернатор.

Олена Семко

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net